Порушена проблема особливо гостро стоїть в Ужгороді, де зосереджена основна частина малого і середнього бізнесу обласного центру – на сьогодні в м.Ужгороді зареєстровано 11942 СПД-фізичних осіб та близько 5 тис. – юридичних. Тому метою зустрічі була консолідація зусиль органів законодавчої та виконавчої влади для пошуку резервів наповнення місцевого бюджету шляхом виводу “з тіні” доходів окремих громадян. Начальник ДПІ в м.Ужгороді Марія Бадида зауважила що доведені плани збору податків, особливо до місцевих бюджетів, постійно зростають, оскільки збільшується кількість зареєстрованих суб”єктів підприємницької діяльності і зростають середньомісячні надходження до бюджетів усіх рівнів. Оскільки основним бюджетоутворюючим податком, який надходить у місцеву казну є податок з доходів фізичних осіб, зусилля податкових органів повинні спрямовуватися насамперед на боротьбу з зарплатою “в конвертах”.
Так, працівниками ДПІ в м.Ужгороді з початку року за результатами проведених перевірок виявлено 147 випадків за діяння в роботі працівників без трудового оформлення. В основному це працівники приватних підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, особливо в галузях будівництва та на ринках міста. За словами заступника міського голови Володимира Бобкова, сьогодні бюджет міста лише на фінансування освіти і комунальної галузі витрачає 6-7 мільйонів, а є ще чимало інших бюджетних потреб, на які коштів не вистачає. Тому він вбачає одних з шляхів вирішення проблеми ухилення від оподаткування – введення податку на власність, адже податок в такому випадку сплачуватиметься не з доходів, а з витрат ( на нерухомість та інші блага).
Такий вид податку є в проекті Податкового кодексу, і в разі його затвердження буде введений в дію з 2009 року. Присутні на засіданні депутати міської ради – Омельченко Т.М., Зомбор Т.І., Феєр В.І., Химинець О.В., Шпеник О.О., висловили пропозицію в необхідності застосування непрямих методів впливу, інвентаризації місць здійснення будівництва, координації дій з муніципальною поліцією та іншими структурами влади, проведенні активної роз’яснювальної роботи з новоствореними підприємцями. Інші дії повинні бути законодавчо врегульовані Верховною радою. Це, зокрема, стосується таких податкових питань, які вже давно обговорює громадськість – сплата податку на прибуток підприємств за місцем проведення діяльності, введення податку за користування інфраструктурою міста.
Прес-центр ДПІ в м.Ужгороді
08 червня 2007р.
Теги: