Як повідомляє пресслужба АРМА, у 2024 році Національне агентство з розшуку та менеджменту активів розпочало реалізацію масштабного об’єкта арештованого майна — 494 земельних ділянок загальною площею 463,07 га у Мукачівському та Хустському районах Закарпатської області. У складі активу — також верхня та нижня станції гірськолижного витягу.
Реалізація здійснюється на виконання вироку Вищого антикорупційного суду та за нотаріально посвідченою згодою власника.
Процес реалізації земельних ділянок стартував ще у 2024 році через електронну систему Prozorro.Продажі. Активи було поділено на три лоти, а їх початкова вартість сягала більш як 1,067 млрд грн. Попри три аукціони, що відбулися в 2024 році, жоден учасник не з’явився.
У 2025 році, після повторної оцінки, забезпеченої організатором торгів ПП «ТЕНДЕР ОНЛАЙН», актив було виставлено для реалізації за ціною 827 447 500 грн. Сьогодні, 7 липня, було проведено перші торги, однак вони не відбулися із причини відсутності учасників.
Зазначається, що цільове призначення земель дозволяє їх використання для туристичної, рекреаційної та житлової забудови. Важливо, що кошти від реалізації будуть перераховані на спеціальний рахунок Збройних Сил України. Тож АРМА закликає бізнес до участі у наступному аукціоні, який буде оголошено вже за кілька днів, а відповідно - слідкувати за оновленнями на Прозорро.Продажі.
Усі ділянки арештували у рамках розслідування афер Держінвестпроєкту (так звана справа Каськіва), під час яких з держбюджету вивели понад 250 млн грн.
Як раніше повідомляло Закарпаття онлайн, наприкінці листопада АРМА не змогло з першого разу продати за 1 млрд грн 460 га "землі Каськіва" на полонині Боржава.
Раніше, у липні 2024 року, Вищий антикорупційний суд затвердив угоду про визнання винуватості між Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою і шістьома обвинуваченими у справі про розкрадання 259,2 млн грн з Держінвестпроєкту в період, коли ним керував Владислав Каськів.
Жоден з обвинувачених не сів у тюрму (найжорсткіше покарання – п'ять років умовно з іспитовим строком один рік), але держава повернула собі як гроші, так і землю, яку за них придбали.
Що стосується самого Владислава Каськіва, нині депутата Закарпатської обласної ради від забороненої партії Медведчука "Опозиційна платформа – За життя", то його ця справа оминула.
НАБУ пояснювало, що його екстрадували з Панами у 2017 році за іншим провадженням – про розкрадання 7,45 млн гривень під час оплати зовнішньої реклами, яку розслідувала Генпрокуратура. Умовою видачі Каськіва було те, що його не притягатимуть до кримінальної відповідальності за вчинення іншого злочину, скоєного до моменту екстрадиції.
Під суд пішли 10 інших осіб (переважно ексчиновників Держінвестпроєкту та ДП "Державна інвестиційна компанія"), серед них брати Владислава Каськіва – Олександр Каськів (рідний) і Олександр Матковський (двоюрідний). Четверо обвинувачених служать у ЗСУ.
"Віджати" Карпати: уроки бізнесу від ОПЗЖ та Арахамії (ФОТО, ВІДЕО)
+++Х+++++++++ 08.07.2025 / 15:53:13
А Каськів же Робив один час десь в Центр Америці(Коли втік з Укр-коли ПоДАли в Розшук Інтерполу-бо Вкрав 295 Млн Грн)-та РОБИВ там"ІНСТРУКТОРом по ЛИЖНому Спорту"..-Та Шо НЕ БЕРЕ його Воєнкомат-"того Спортсмена" КАСЬКІВа в Армію
Іужгородець 08.07.2025 / 14:29:30
Все йде по плану. В кінці той що треба забере за копійки.