Як повідомили Закарпаття онлайн в Головному управлінні статистики в Закарпатській області, майже 70% всіх замовлень це договори на виробництво машинобудівної продукції. Серед замовлень, що фактично надійшли за січень-червень п.р. 67,6% становлять замовлення іноземних партнерів.
Зростання обсягів замовлень на виробництво продукції позитивно вплинуло на збільшення обсягів реалізації продукції. Протягом І півріччя п.р. промисловими підприємствами області реалізовано продукції на суму 3751,4 млн.грн., що становить 0,7% у загальнодержавному обсязі. Середній обсяг реалізації великих та середніх промислових підприємств у поточному році становить 625,2 млн.грн. при 466,1 млн.грн. – у І півріччі 2010 року.
У структурі реалізованої промислової продукції за видами діяльності у І півріччі п.р. найбільшу питому вагу займає продукція переробної промисловості – 79,6%, п'яту частину – підприємств з виробництва та розподілення електроенергії, газу та води.
У загальному обсязі реалізації промислової продукції 40,3% її реалізовано підприємствами Ужгородського району, 9,7% – м.Мукачево, 7,7% – м.Ужгород. Частка реалізації продукції підприємствами м.Чоп, м.Хуст, Берегівського, Великоберезнянського, Воловецького, Міжгірського та Рахівського районів не досягає 1,0%.
За І півріччя п.р., порівняно з відповідним періодом минулого року, на 3,9 в.п. в обсязі реалізації добувної та переробної промисловості зросла частка інвестиційної продукції і склала 23,3%, 37,0% – сировинна продукція, майже 40,0% – товари тривалого та широкого використання.
У розрахунку на одну особу обсяг реалізованої промислової продукції за січень–червень п.р. по області склав 3010,5 грн., при 2248,0 грн. – за аналогічний період минулого року.
Серед адміністративно-територіальних одиниць найвищим даний показник є в Ужгородському районі (22166,7 грн.). Вищий за середньообласний він у містах Берегово (8587,3 грн.), Мукачево (4314,0 грн.) та Перечинському районі (8065,4 грн.).