Реакція закарпатських готел'єрів на нововведення була неоднозначною, тож ми звернулися за коментарем до начальника фінансового управління Ужгородської міської ради Світлани Король. За її словами, подібний збір не є унікальним, адже такі податки нині запроваджуються в багатьох містах України. Пані Король відзначила, що отримані кошти потраплятимуть до загального міського бюджету. Звідки гроші скеровуватимуться на поточні потреби міста.
"Туристичний збір встановлено у розмірі 1% від вартості проживання у готельному номері. Платитимуть його громадяни України та іноземці, які прибувають в місто та отримують послуги з тимчасового проживання. Гроші будуть використовуватися на загальні потреби Ужгорода, в тому числі і на розвиток туризму" – повідомила чиновниця.
Світлана Король також зазначила, що частку, яка буде виділятися безпосередньо на розвиток туристичної інфраструктури згодом визначать депутати Ужгородської міської ради. За словами посадовця, надходження від туристичного збору очікуються на рівні 70 тисяч гривень. Сума - не значна, тому й на галузь в цілому вона відчутного впливу не матиме.
Іншої ж точки зору дотримуються закарпатські фахівці з туризму, зокрема, завідувач кафедри туризму УжНУ Федір Шандор. "Сума у 70 тисяч гривень – це крапля у загальному міському бюджеті, проте для розвитку туристичної інфраструктури в Ужгороді – відчутні гроші. За них, наприклад, можна було б надрукувати таблички з назвами вулиць іноземними мовами, облаштувати карти міста на сіті-лайтах, поширити рекламну інформацію про Ужгород в містах-побратимах та утримувати Туристичний інформаційний центр".
Пан Шандор наголосив на тому, що туристичній сфері перепадуть крихти. Тобто, результативність від туристичного збору для галузі насправді буде фактично нульовою. Хоча, є прецеденти, наприклад, в Хустському та Свалявському районах, де у населених пунктах, що знаходяться в рекреаційних зонах, прийняли рішення відправляти надходження від туристичного збору на окремий рахунок. Це дає змогу використовувати додаткові фінансові ресурси виключно на потреби галузі. Зокрема, кошти витрачаються на рекламно-інформаційну діяльність, пропаганду місцевих курортів у ЗМІ та на розвиток туристичної сфери.
Федір Шандор також закликав задіяних у наданні туристичних послуг осіб звернутися до міських чиновників з проханням направляти отримані від туристичного збору кошти на розвиток туристичної галузі, адже в подальшому це принесе місту значно більші надходження.
Вікторія Рижова, КarpatNews.in.ua