"Якщо кредит буде виділений, то гривня залишиться стабільною на кілька місяців, можливо до кінця листопада. Якщо не отримаємо, то гривня відразу ж впаде, але це буде викликано психологічними причинами, оскільки резервів Національного банку вистачає на даний момент і без кредиту", - сказав він.
При цьому експерт підкреслив, що в найближчі місяць-півтора немає фундаментальних причин для зміни курсу національної валюти. У той же час він висловив думку, що головна загроза для стабільності гривні криється в бюджетній сфері. "Існуючий зараз дефіцит держбюджету можна покривати тільки за рахунок купівлі ОВДП Нацбанком. Якщо купівля ОВДП буде продовжуватись у таких обсягах, то це буде страшний удар по гривні", - застерігає А.Нестерук.
Говорячи про стабілізацію курсу гривні, яка спостерігається на ринку, експерт підкреслив, що це викликане вирівнюванням платіжного балансу, а також деяким збільшенням експорту, зокрема поставок металопродукції та зерна нового врожаю. "Крім того, на IV квартал доводиться набагато менше виплат зовнішніх боргів, ніж на III квартал. Зокрема, до реструктуризації боргів на III квартал виплат було вдвічі більше, ніж на четвертий. Якщо припустити, що вони реструктуризували приблизно однаково, то виплати збережуться в вдвічі меншому обсязі. Ну і ще досить відомі 500 млн дол. від Промінвестбанку - вони також здійснили вплив, наситили ринок і продовжують його насичувати", - резюмував він.