– У суспільстві панує переконання, що нині не можна довіряти банкам і краще самому подбати про свої гроші. Що ви про це думаєте?
– Це переконання зрозуміле. Адже якщо хтось мав проблему з іншим банком, то він перестає йому довіряти. Кожен із нас хвилюється за свої заощадження. Тому я хотів би запевнити про нашу надійність. КРЕДОБАНК належить до тих фінансових установ, які активно підтримуються материнськими структурами. Наприкінці січня відбулося засідання Спостережної ради, на якому затверджено фінансовий звіт банку за минулий рік, положення про організацію банку, планові показники на цей рік і розглянуто питання про докапіталізацію КРЕДОБАНКу на суму, достатню для запобігання будь-яким негативним наслідкам економічної кризи.
– У багатьох банків виникли проблеми з видачею депозитів і навіть з наявністю готівки у банкоматах…
– Чув про те, що декілька банків не повертають депозити своїм клієнтам навіть після закінчення терміну. Є затримки з переказами, обмежується видавання готівки у банкоматах. Такі дії підривають довіру до всієї банківської системи. Нам це відомо, бо чимало клієнтів інших банків користуються нашими банкоматами, у нас переказують кошти.
– Чи не стикалися ви з такими проблемами?
– У нас такого нема. І, на щастя, нам це не загрожує. Упевнено стверджую, що КРЕДОБАНК працює стабільно. Ми гарантуємо клієнтам повернення їхніх коштів після закінчення депозитного договору. Виконуємо всі наші зобов’язання перед клієнтами і партнерами, своєчасно переказуємо кошти, забезпечуємо готівкою банкомати, надаємо кредити. Добробут клієнта є для нас найбільшою цінністю!
– Як удається виконувати зобов’язання? Адже більшість банків скаржаться на брак грошей через великий відсоток неповернених кредитів…
– 23 лютого у Львові відбулися позачергові загальні збори акціонерів ВАТ "КРЕДОБАНК", на яких ухвалено рішення щодо збільшення статутного капіталу банку на 1 024 100 000 грн й оголошено дев’ятнадцяту емісію акцій банку. Це зроблено для можливості розширення обсягів наших послуг. Випадок узагалі показовий, адже в умовах фінансової кризи йде відтік капіталів за кордон. Натомість наш банк отримує від свого стратегічного інвестора таку велику інвестицію – понад мільярд гривень. Це найбільша інвестиція за 18-річну історію КРЕДОБАНКу. Після завершення докапіталізації статутний фонд установи зросте утричі й сягне понад 1 млрд 550 млн грн.
– Останнім часом банк підвищив процентні ставки депозитів. Чому це відбулося?
– Ми зменшували й збільшували процентні ставки. Такі дії були спричинені дуже мінливою ситуацією на ринку. У наявних умовах конкуренція дуже велика. З одного боку, клієнти не довіряють і забирають свої заощадження, тому банки змагаються між собою процентними ставками для того, щоб залучити клієнтів вигідною привабливою ціною. У теперішній ситуації ми не можемо пропонувати депозитів за ставками, які суттєво відрізняються від ринкових. А з іншого боку, пам’ятайте, що ціна грошей на міжбанківському ринку є набагато вищою і це теж треба враховувати. Нині добрий час для розміщення коштів, поки відсоткові ставки є високими на ринку. За прогнозами, у другій половині року при незмінній інфляції відсоткові депозитні ставки будуть знижуватися.
– Миколо Миколайовичу, розкажіть, чому банк запровадив "Тижневий" депозит?
– Це очевидно. Останнім часом кожен старається тримати гроші вдома під рукою, але без відсотків. Ми хочемо, щоб наші клієнти мали й відсотки, і доступ до своїх грошей у будь-який час. Тому запровадили депозит "Тижневий", щоб кожен міг безпечно заощаджувати й протягом тижня забрати гроші, якщо виникне така потреба. Крім того, маємо рахунок "Кишеня", що є поточно-депозитним рахунком. Клієнт у будь-який момент може забрати гроші чи поповнити вклад, а відсоткові ставки майже як депозитні.
– Чи популярні такі продукти серед клієнтів?
– Так. Багато хто вирішив скористатися депозитом "Тижневий". І усвідомивши, що кошти доступні, а банк надійний, продовжують договори на наступні тижні. Нині більшість клієнтів надає перевагу депозитам на один і три місяці, щоб отримати максимальну вигоду.
– Наостанок, що б ви хотіли побажати читачам?
– Оптимізму і віри! Адже саме нині, коли звідусіль чуємо лише про кризу, нам цього не вистачає. Але пам’ятаймо, що всяка криза закінчується.