У ході засідання було обговорено заходи податкових органів по боротьбі з «податковими ямами», проект Закону України «Про збір з реалізації», проект Методики застосування непрямих методів для визначення податкових зобов’язань. Члени ради отримали інформацію про методи виявлення так званих «податкових ям» органами ДПС, про визнання недійсними угод, укладених користувачами «податкових ям».
Керівник Ужгородської МДПІ Тарас Триндяк наголосив на необхідності використання інформації про платників податку на додану вартість, розміщеної на веб-сайті ДПА України, з метою уникнення ризику укладання угод з підприємством-«податковою ямою».
Учасники засідання, в основному, підтримали проект Закону України «Про збір з реалізації» і як було запропоновано ДПА України, висловили свої пропозиції. А саме:
- з метою уникнення подвійного оподаткування на час дії Закону України «Про збір з реалізації» призупинити дію Декрету Кабінету Міністрів України від 26.12.1992р. №13-92 «Про прибутковий податок з громадян» в частині оподаткування доходу приватних підприємців, які здійснюють підприємницьку діяльність за загальною системою оподаткування;
- необхідно окремою нормою Закону врегулювати процедуру повернення коштів у разі невиконня договорних зобов’язань; оподаткування збором так званих перехідних операцій у випадку здійснення оплати за виконаними зобов’язаннями після 1 січня 2009 року;
- включити до об’єкту оподаткування (стаття 2 проекту Закону) операції з експорту товарів;
- з метою забезпечення єдиного підходу до сплати збору до місцевих бюджетів в частині четвертій статті 4 проекту Закону встановити фіксовану ставку збору та визначити, органом місцевого самоврядування якого рівня приймається рішення про встановлення збору.