При цьому, незважаючи на відсутність законодавчого обов’язку електронної подачі, забезпечено підвищення рівня подання податкової звітності з ПДВ в електронному вигляді (якщо за березень у електронному вигляді прозвітувало 43,7 відс. платників ПДВ, то за серпень – більше 64 відс. платників подали звітність з ПДВ в електронному вигляді).
Від платників, які здійснюють оподатковувані податком на додану вартість операції, прийнято 1,6 млн. розшифровок податкових зобов’язань та податкового кредиту, в тому числі 1,1 млн. – в електронному вигляді. Подання розшифровок в електронному вигляді зросло до 73 відсотків.
Запровадження подання та подальше співставлення даних розшифровок податкових зобов’язань та податкового кредиту дало змогу виявити і підприємства – «податкові ями», які, виписуючи податкові накладні, не задекларували свої податкові зобов’язання у повному обсязі. При цьому робота податкових органів з припинення використання „податкових ям” має не лише фіскальну функцію пост фактум, а й превентивну.
Сумлінні платники при господарських взаємовідносинах з контрагентами в одному сегменті ринку, в якому існують налагоджені стабільні зв'язки, стали обачніше підходити до вибору бізнес-партнерів. Так, за результатами вересня потенційні отримувачі податкової вигоди не використали отриманого від транзитерів податкового кредиту на суму 235,5 млн. грн.
Крім того, у платника податків завжди є можливість перевірити на сайті ДПА України (http://www.sta.gov.ua/control/uk/index ), чи зареєстровано контрагента платником ПДВ (чи дійсний індивідуальний податковий номер контрагента-платника ПДВ), також скористатися безкоштовним програмним забезпеченням для платників податків щодо формування та передачі до органів ДПС податкової звітності в електронному вигляді (сайт ДПА України, розділ „Платникам податків про електронну звітність” http://www.sta.gov.ua/control/uk/publish/article;jsessionid=F43FE0742EB9E1D3CCF61533CFDE8FC9?art_id=131261&cat_id=62537 ).
За інформацією Департаменту податку на додану вартість, опрацювання нової звітності дозволило на 20% зменшити кількість планових перевірок. Відмовлено у задоволенні незаконних заявок на відшкодування ПДВ сумою в понад 6 млрд. грн. Збільшується сплата ПДВ до державного бюджету: так, лише у жовтні одна з провідних ФПГ збільшила таку сплату у 2,5 рази.