Технічну міць закарпатського села забезпечує служба Держтехнагляду

Держтехнагляд у агропромисловому комплексі — це структура варта особливої уваги. Контролювати, підтягувати механізаторів до роботи на рівні сучасних вимог і покликана інспекція Держтехнагляду, підрозділ якої на Закарпатті очолює Ярослав Коршинський.

Виповнилося 50 років від дня створення цієї служби. Самі ж урочистості відбулися на базі Виноградівського ВПУ-34 -найпотужнішого в області навчального закладу, який готує кадри для вітчизняного агро-прому. Серед поважних гостей — заступник керівника департаменту інженерно-технічного забезпечення Павло Гринько, заступник начальника Держтехнагляду України Віктор Мисько. Привітання від керівництва ОДА зачитав і грамоти облдержадміністрації вручив заступник начальника головного управління агропромислового розвитку ОДА Віталій Кузовков, а від обласної ради учасників свята поздоровила депутат обласної ради Юдіта Петеї.
Спочатку трохи історії. Із 1958 - го року інспекція Держтехнагляду'стала основним ядром усієї інженерної служби на селі. Основним її завданням стало дворазове проведення технічного стану машинно-тракторного парку, перевірка якості ремонту машин, зберігання техніки, паливно-мастильних матеріалів, запасних частин у тодішніх колгоспах і радгоспах та надання їм ефективної допомоги. Уже на
початку 60-х років минулого століття в господарствах краю було понад 1200тракторів, 41 зернозбиральний комбайн, понад 1200 вантажних автомобілів.
Рівно 20 років тому службу держтехнагляду на Закарпатті очолив один з кращих спеціалістів галузі Ярослав Коршинський. За збігом обставин саме останні десятиліття вимагали від служби особливої відповідальності. Адже з 1988 року право на придбання сільгосптехніки одержали не лише колгоспи й радгоспи, але й кооперативи, а також приватники. Сфера діяльності розширилася кардинально,особливо в останні роки, коли придбання тракторів, комбайнів та інших агрегатів почало помітно зростати. Причому значну частку цієї техніки складають імпортні, переважно «беушні» машини. У цих умовах, говорить Ярослав Коршинський, інспектори держтехнагляду повинні йти в ногу з часом, володіти знаннями про найрізноманітніші марки й моделі закордонних сільгоспмашин, і фактично як фахівці повинні бути на дві голови вищими за тих. хто цю техніку придбав. Адже"*доводиться контролю-
вати відповідність агрегатів їх технологічним нормативам. На жаль, попри розширення сфери діяльності, відбувся досить болісний процес оптимізації структури та чисельності штату. Сьогодні весь багатотисячний мащинно-тракторний парк області обслуговує менше двох десятків працівників. Важливу і непросту роботу виконують інспектори у 13 районних та 2 міських інспекціях.
У Берегівському районі державний інженер-інспектор Олександр Борто почав роботу в умовах інтенсивного реформування аграрного сектору. Довелося контролювати перерозподіл чисельної техніки під час реформування та' розпаювання господарств. Зараз на обліку інспекції цього району перебуває 246 тракторів, 180 причепів, 32 спецмашини.
У Великоберезнянському районі особливістю аграрного сектору є низька землезабез-печеність. Тим не менше на обліку інспекції, яку очолює Юрій Головчак, знаходиться 238 тракторів, інша сільськогосподарська техніка та реманент.
До минулого року інспекцією держтехнагляду у Виноградів-ському районі успішно керував Микола Дарнопук. Виногра-дівщина завжди була забезпечена максимальною кількістю техніки. Станом на 2000 рік тут було 870 тракторів і 107 зернозбиральних комбайнів. Зараз МТП району суттєво оновився і розширився. Нині місцеву інспекцію очолює молодий спеціаліст Василь Єрем.
У Воловецькому районі 15 років працює інспектором Василь Яремчак, на обліку інспекції знаходиться 334 трактори і землерийні машини. Значний досвід роботи має Валерій Ко-гутич, який очолює інспекцію в Іршавському районі. У Мукачівському районі, де нині налічується 32 сільськогосподарські підприємства та 295 селянсько-фермерських господарств, успішно працює інспекція на чолі з Михайлом Костюком. В інспекції обліковується понад 2 тисячі сільгоспмашин. Значний обсяг робіт виконують зараз служби Перечинського, Рахівського, Свалявського, Тячівського, Хустського, Ужгородського районів, міст Хуста та Ужгорода. Своїх зусиль у підтриманні належного контро-лю докладають інспектори Володимир Лучинець, Михайло Ковач, Володимир Беспалий, Данило Кепич, Василь Чулей, Андрій Попович, Ірина Цапліна, Юрій Дзяпко.
Відзначення ювілею - це ще й унікальна нагода зустрітися сивочолим ветеранам, котрі багато років пропрацювали в інспекції, структурах колишньої «Сільгосптехніки», окремі з яких зараз є фермерами, викладачами, керівниками різних підрозділів. Організатори свята відзначили їх грамотами Міністерства агропромислової політики України, обласної ради і обласної держадміністрації, інспекції держтехнагляду. Нагороди одержали Михайло Носа, Василь Мудра, Михайло Холод, Іван Кокотко, Світлана Товт, Степан Чепис, Михайло Бердар, Валерій Бовт і десятки інших учасників ювілейного форуму.
— Завдячуючи всім вам, — підкреслив заступник керівника департаменту інженерно-технічного забезпечення Павло Гринько, — відбуваються позитивні зрушення у сільському господарстві, Україна зможе вийти на рівень сучасних європейських вимог.

Василь Горват, м. Виноградів
20 жовтня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Економіка

16:32
/ 1
У Франції відкрили перше у світі індустріальне виробництво целюлози з опалого листя на основі стартапу закарпатця Валентина Фречки
01:03
/ 8
На Закарпатті наразі перебуває 40% усього релокованого бізнесу України
20:35
На третій рік війни об'єми будівництва в Ужгороді майже втричі перевищили довоєнні показники – ЛУН
22:24
Зміни в митному законодавстві ЄС спричинили черги вантажівок перед КПП "Вишнє Нємецьке - Ужгород"
23:35
/ 1
Пов'язана із львівським бізнесменом фірма купила ще один дозвіл на видобуток мінеральної води на Закарпатті
11:11
/ 3
Посуха знищила більшу частину врожаю хурми на Закарпатті
22:05
Торік з прибутками спрацювали 73% підприємств Закарпаття
11:19
АРМА оголосила конкурс на управління ключовим логістичним комплексом Закарпаття "Термінал Карпати"
15:47
/ 2
Завершення будівництва євроколії на ділянці Чоп—Ужгород заплановано на 2025 рік
11:31
/ 1
На аукціонах "Земельного банку" за суборенду землі на Закарпатті ціна за гектар сягла майже 10 000 грн
00:59
/ 3
Підняття мінімальних роздрібних цін на вино стане подарунком для продавців "лівого" вина – Гарновдій
14:59
/ 3
Триває активна фаза будівництва євроколії між Чопом та Ужгородом – "Укрзалізниця"
11:13
Через закарпатську митницю найбільше експортують зерно та деревину, а імпортують - легковики та вантажівки
15:01
Цьогоріч на Закарпатській митниці найбільше податків сплачено за ввезення автомобілів, моніторів і проєкторів, телефонів та водонагрівачів
13:47
/ 1
Індустріальний парк на Берегівщині, один з трьох в Україні, отримає державні 148 млн грн на будівництво залізничних колій та електричної інфраструктури
16:31
З початку року на Закарпатті ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 3,3%
16:18
У серпні споживчі ціни на Закарпатті зросли на 0,6%
01:28
З Харківщини на Закарпаття релокувалися 11 компаній корпорації родини Шуфані
20:51
/ 2
В Ужгороді будують завод із виробництва лікарських препаратів з плазми крові
20:22
/ 2
На Закарпатті за рік податкові надходження від туристичної галузі зросли на 45%
20:43
На Закарпатті запрацював "сухий порт" "Термінал Чорнотисів"
13:52
Кооператив із Закарпаття третину врожаю яблук продав у Європу
11:38
У Горонді на Закарпатті планують збудувати вже три сухих порти
17:38
На кошти ФАО кооператив з Берегівщини планує виробляти вино
20:17
/ 6
Кабмін сьогодні зареєстрував новий індустріальний парк у Мукачеві: планують залучити 36 млн євро інвестицій
» Всі новини