Співорганізаторами конференції стали Мукачівський технологічний інститут, Федерація професійних бухгалтерів і аудиторів України, Всеукраїнська професійна громадська організація «Спілка аудиторів України» та Державна податкова адміністрація у Закарпатській області.
З вітальним словом до присутніх звернувся ректор Мукачівського технологічного інституту професор Мигалина Ю.В. і побажав учасникам конференції плідного обговорення.
Зарубіжні науковці Константин Кукосел з університету Бая-Маре (Румунія) та член Словацької палати аудиторів Мілан Полончак з Кошице (Словаччина) зупинилися на особливостях і вимогах до організації бухгалтерського обліку й аудиту відповідно в Румунії та Словаччині, на професійних вимогах до бухгалтерів та аудиторів цих країн.
Проблемні питання підготовки та сертифікації бухгалтерів, застосування показників фінансової звітності порушили у своїх доповідях науковці Тернопільського національного економічного університету професори Я.Д. Крупка та М.С.Пушкар. Про особливості обліку в умовах інфляції доповідав професор Ужгородського національного університету Й.Я.Даньків.
З доповідями також виступили представники громадських організацій - голова ради територіального відділення Асоціації платників податків України М.Г.Волощук та голова Закарпатського територіального відділення ВПГО «Спілки аудиторів України» Ю.О.Кілару.
Проблемні питання паралельного існування податкового і бухгалтерського обліку та перспективи наближення податкового обліку до бухгалтерського висвітлила у своїй доповіді начальник відділу масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПА у Закарпатській області Є.Я.Мойшевич. Під час доповіді проведено мультимедійну презентацію розділу проекту Податкового кодексу «Податок на прибуток», в якому передбачено визначення оподатковуваного прибутку за правилами, максимально наближеними до бухгалтерського обліку, із зменшенням кількості податкових різниць з понад 160 (які наявні сьогодні) до 20.
Про перспективи впровадження досвіду Міжнародної Федерації бухгалтерів при сертифікації аудиторів розповів член Громадської колегії при ДПА України, член правління Київського регіонального відділення Спілки аудиторів України Д.В.Олексієнко.
Професор Міжнародного інституту менеджменту, Голова Федерації професійних бухгалтерів і аудиторів України С.Ф.Голов висвітлив проблеми практичного застосування принципів та методів міжнародних стандартів фінансової звітності в Україні.
Тож конференція була цікавою і науковцям, і студентам, і практикуючим бухгалтерам. Учасники заходу висловили думку про те, що сучасному бухгалтеру необхідно бути не лише обліковцем, а й добре володіти знаннями податкового законодавства. При цьому необхідно й підвищити вимоги до професійної підготовки як бухгалтерів, так і аудиторів, наблизивши їх до міжнародних вимог.
Відділ масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян
ДПА України в Закарпатській області