Начальник ДПІ в м.Ужгороді, яка відкрила засідання, насамперед ознайомила присутніх з показниками діяльності інспекції. Вона зазначила, що в цілому ДПІ в м.Ужгороді з доведеними завданнями справилась - за січень-липень 2008 року до Зведеного бюджету надійшло податків на загальну суму 245376,4 тис.грн., що становить 132% до відповідного періоду 2007 року.
Жваву дискусію викликало обговорення з присутніми членами Громадської ради наказів ДПА України №159 від 17 березня 2008 року „Про внесення змін до податкової звітності з податку на додану вартість” і №266 від 18 квітня 2008 року „Про організацію взаємодії органів державної податкової служби при опрацюванні розшифровок податкових зобов”язань та податкового кредиту з податку на додану вартість в розрізі контрагентів”. Заступник начальника ДПІ в м.Ужгороді Любов Зюріна зазначила, що запровадження подання в електронному вигляді розшифровок податкових зобов”язань та податкового кредиту з ПДВ, співставлення даних контрагентів дозволяють на етапі подання звітності виявляти платників податків, які декларують неповний обсяг податкових зобов”язань. Це також дає можливість отримувати інформацію про підприємства, що мають взаємовідносини з платниками, які ухиляються від декларування та сплати податкових зобов”язань з ПДВ. Згодом це дозволить не лише відмовитися від діючої моделі проведення виїзних перевірок з питань достовірності нарахування бюджетного відшкодування, а й зменшити їх кількість. Водночас існують випадки, коли до виникнення розбіжностей в показниках з ПДВ підприємств-контрагентів призводять помилки, допущені платниками податків при заповненні розшифровок податкових зобов”язання та податкового кредиту. Це обумовлює необхідність проведення податковим органом перевірки для встановлення причини виникнення розбіжностей та її усунення. Голова Громадської ради, керівник ТОВ „Конвектор” Анатолій Головнич погодився, що система подання податкової звітності з податку на додану вартість в електронному вигляді значно оптимізувало роботу податківців, проте він піддав сумніву те, що інформацією в комп”ютерній мережі не можуть скористатися сторонні особи. Член Громадської ради Віталій Росієнко зазначив, що подання розшифровок податкових зобов”язань та податкового кредиту з ПДВ є додатковим навантаженням в роботі бухгалтерів, тому запропонував внести законодавство певні корективи. Начальник ДПІ в м.Ужгороді Марія Бадида запевнила, що на етапі нововведень в законодавстві завжди виникають недоопрацювання, спірні питання, а всі зауваження як платників податків, так і податківців будуть враховані при внесенні змін.
Наостанок присутніх членів Громадської ради ДПІ в м.Ужгороді було ознайомлено з основними положеннями методичного посібника „Податкові апеляції: досудове врегулювання спорів з податковими органами”, який готується до друку ДПА України спільно з редакцією журналу „Вісник податкової служби”.