З 1 жовтня Україна та Угорщина запровадили інформаційний обмін у митній сфері (ФОТО)

З 1 жовтня почав діяти Протокол між митними органами ДФС та Національною податковою та митною адміністрацією Угорської Республіки про співробітництво у сфері обміну інформацією за допомогою електронної пошти про транспортні засоби, що переміщуються через українсько-угорський державний кордон.

З 1 жовтня Україна та Угорщина запровадили інформаційний обмін у митній сфері (ФОТО)

Про це Закарпаття онлайн повідомили у відділі комунікацій ГУ ДФС Закарпаття

Сторони вже здійснили тестове випробування нової системи та готові до інформаційного обміну.

Для обміну використовуватиметься інформація з журналу пункту пропуску. Перевагою системи є те, що використовуватиметься звичайна електрона пошта з повним захистом повідомлень.

Запровадження системи з інформаційного обміну між митними органами України та Угорщини обговорили представники ДФС та угорські колеги під час зустрічі, яка відбулася у понеділок у пункті пропуску "Чоп - Загонь" (Угорщина).

Обидві сторони вже обмінялися першими пакетами даних. Система інформаційного обміну дозволить створити профілі ризиків, які нададуть можливість порівнювати інформацію про товари і транспортні засоби, які виїхали з Угорщини і які в‘їжджають в Україну, за такими показниками як кількість та номенклатура товарів.

За словами представників ДФС, система надасть можливість прискорити процес митного контролю у пунктах пропуску та відслідковувати несумлінних суб’єктів ЗЕД.

Варто відзначити, що це другий проект України по обміну інформацією з країнами-членами ЄС. Перший діє з Польщею на пункті пропуску «Рава-Руська-Гребінне» і митниця ДФС отримує електронною поштою дані щодо транспортних засобів, дати та часу їх оформлення, наявності або відсутності вантажу.

На сьогодні у рамках міжнародних договорів митниці ДФС мають можливість отримувати від угорської митної адміністрації інформацію у ході проведення перевірок законності зовнішньоекономічних операцій та в рамках розслідування справ про порушення митних правил.

Крім того, здійснюються заходи із запобігання, виявлення та розслідування порушень митного законодавства, планування відповідних заходів щодо протидії контрабанді.

Загалом у 2018 році на українсько-угорському кордоні виявлено 2,4 тис. порушень митного законодавства на суму 38,3 млн грн, або близько 1,2 млн євро, при цьому вилучено товарів на суму майже 1 млн. євро. З незаконного обігу вилучено промислових товарів майже на 20 млн грн (0,6 млн євро).

Серед вилучених продовольчих товарів понад 80% складають тютюнові вироби, яких з початку року вилучено понад 1 млн шт. цигарок.

Одним із основних інструментів співпраці у напрямі попередження та виявлення порушень митного законодавства залишається обмін інформацією за запитами про надання адміністративної допомоги у проведенні перевірок та розслідувань.

За 8 місяців 2018 року ДФС у рамках протидії митним правопорушенням до митної адміністрації Угорської Республіки направлено 39 запитів про надання допомоги у проведенні перевірки дотримання законодавства при переміщенні товарів. За результатами 28 отриманих відповідей порушено 10 справ про порушення митних правил на суму майже 6 млн грн (0, 2 млн євро).

Враховуючи обсяги товаропотоку на українсько-румунському кордоні, учасники зустрічі наголошували на необхідності виходу на більш ефективний обмін інформацією, особливо правоохоронного характеру, який дозволить проводити перевірки і розслідування не постфактум, а дасть змогу попередити правопорушення.

Представники української делегації також наголошували на важливості оперативного контакту з представниками митних органів Угорщини щодо обміну інформацією про значні затримання наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів.

Під час зустрічі представники ДФС запропонували угорським колегам проведення спільних двосторонніх митних операцій по контролю за переміщенням високоліквідних товарів, а також тютюнових виробів. Наприклад, серед предметів контролю можуть бути транспортні засоби, які переміщують подрібнені партії товару, що попередньо переміщувалися по митних деклараціях, або переміщення транспортних засобів без вантажу.

Сторони також обговорили можливості запровадження спільного контролю в пунктах пропуску на українсько-угорському кордоні. Зокрема, наголошувалося на важливості відкриття спільного пункту пропуску «Надьгодош – Велика Паладь» з розміщенням тимчасової інфраструктури на Угорській стороні.

Довідка

Зовнішня торгівля між Україною та Угорщиною у січні-серпні 2018 року має тенденцію до зростання за рахунок збільшення імпорту та експорту. Обсяг товарообігу з Угорщиною займає 9 місце серед 218 країн-торговельних партнерів.

Питома вага обсягу зовнішньої торгівлі між Україною та Угорщиною у поточному році складає 4% загального товарообігу України, який у 2018 році становить 66,5 млрд дол. США.

02 жовтня 2018р.

Теги: митниця, контроль

НОВИНИ: Економіка

19:04
/ 1
Активне будівництво сонячних електростанцій розбалансувало енергосистему України
19:15
Уряд зареєстрував 12-й на Закарпатті індустріальний парк "Карпати" у Чинадійові
18:50
Лідерами по сплаті туристичного збору на Закарпатті в поточному році залишаються Поляна, Баранинці та Ужгород
13:25
Кабмін зареєстрував у Сваляві 11-й на Закарпатті індустріальний парк "СОЛЬВА-ТЕХ"
12:51
/ 1
Між Ужгородом і Чопом, де паралельно прокладуть євроколію, вже перекладено 3,5 км широкої колії з 8,3 км необхідних
11:09
У січні на Закарпатті ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,5%
23:01
Познайомити світ із Винами Срібної Землі – головна мета ГО "Асоціації виноградарів, виноробів та дистиляторів Закарпаття", – Олександр Гарновдій
15:36
Закарпатська митниця розповіла про особливості експорту, імпорту та транзиту в перший місяць 2025 року
11:36
/ 1
"Укрзалізниця" замовила релокованому з Сіверськодонецька на Закарпаття "Імпульсу" обладнання нової євроколії Чоп-Ужгород за 244 млн
17:28
/ 2
Фонд гарантування передав активи та зобов'язання "Комінвестбанку" до "АСВІО БАНКУ"
11:16
/ 21
На Тячівщині виробник меблів планує залучити 160 працівників із Бангладеш Фото новина
11:26
Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) вирішила підтримувати малих виробників вина Одеської та Закарпатської областей Фото новина
18:05
/ 1
Торік на Закарпатті функціонувало 48,8 тис. суб’єктів господарювання, з яких 5,7 тис. – підприємств-юридичних осіб, 43,1 тис. – фізичних осіб-підприємців
00:07
/ 2
Кабмін зареєстрував новий індустріальний парк "Мужай" на території Берегівської громади
16:50
/ 60
НБУ визнав закарпатський "Комінвестбанк" банкрутом
14:26
/ 1
Цьогоріч на Закарпатті за 11 місяців сплатили туристичного збору на 4,2% більше, ніж торік
17:30
За січень–вересень 2024-го на Закарпатті коефіцієнт покриття експортом імпорту становив 0,93
17:38
У пункті пропуску "Лужанка – Берегшурань" запустили оформлення вантажівок
17:20
/ 6
Євроколію на ділянці "Чоп-Ужгород" не зможуть побудувати до кінця року
16:32
/ 1
У Франції відкрили перше у світі індустріальне виробництво целюлози з опалого листя на основі стартапу закарпатця Валентина Фречки Відео новина
01:03
/ 8
На Закарпатті наразі перебуває 40% усього релокованого бізнесу України
20:35
На третій рік війни об'єми будівництва в Ужгороді майже втричі перевищили довоєнні показники – ЛУН
22:24
Зміни в митному законодавстві ЄС спричинили черги вантажівок перед КПП "Вишнє Нємецьке - Ужгород"
23:35
/ 1
Пов'язана із львівським бізнесменом фірма купила ще один дозвіл на видобуток мінеральної води на Закарпатті
11:11
/ 3
Посуха знищила більшу частину врожаю хурми на Закарпатті
» Всі новини