Віце-спікер ВР: "Прийшов час провести в ВР дебати щодо посилення відповідальності про приховане подвійне громадянство"

Факт роздачі в консульстві Угорщини в Берегові іноземних паспортів громадянам України є прихованою територіальною претензією до країни і вимагає термінових заходів, зокрема, посилення відповідальності за приховане подвійне громадянство.

Віце-спікер ВР: "Прийшов час провести в ВР дебати щодо посилення відповідальності про приховане подвійне громадянство"

Таку заяву на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук зробила віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.

"Під час засідання Парламентського комітету асоціації з депутатами Європарламенту (серед яких були й угорські політики) і загальної зустрічі з представниками нацменшин у Львові я відзначила, що ми розцінюємо певні заяви деяких угорських чиновників як неприпустимі, як приховані територіальні претензії до України", - написала Геращенко.

Вона зазначила, що інформація про видачу угорських паспортів громадянам України вимагає жорсткої реакції МЗС України та СБУ.

"Мені здається, що прийшов час провести у ВР дебати щодо посилення відповідальності за приховане подвійне громадянство", - констатує віце-спікер, уточнивши, що йдеться найперше про можливе подвійне громадянство чиновників, держслужбовців, депутатів усіх рівнів, оскільки "це є реальною загрозою національній безпеці держави".

Як раніше інформувало Закарпаття онлайн, депутат Берегівської райради від Товариства угорської культури Закарпаття (KMKSZ) Кароль Беркі склав мандат після того, як під час перетину кордону у нього виявили угорський паспорт.

Ймовірно, саме з цим інцидентом пов'язана недавня заява організації, в якій був виражений протест проти дій прикордонників та СБУ, які нібито без будь-яких підстав ретельніше оглядають представників товариства на кордоні, ніж інших громадян.

Учора в мережі було опубліковане відео, як у консульстві Угорщини в українському Берегові видають угорські паспорти під присягу Угорщині та шампанське.

Коментуючи цей відеосюжет, міністр закордонних справ України Павло Клімкін завив, що МЗС може вислати консула Угорщини в Берегові.

Як сьогодні повідомило своїх читачів Закарпаття онлайнапеляційний суд у Львові визнав незаконним перетинання кордону закарпатцем за паспортом громадянина Угорщини.

20 вересня 2018р.

Теги: громадянство, Угорщина, Геращенко

Коментарі

**** 2018-09-23 / 13:02:20
Михайлишин-нач.Держ.міграц.обл.-САМ казав шо у нього є паспорта гр.Словакії-коли його затримали ГАЇ-3-4роки тому за порушення правил парковки своєї іномарки..-по телевізору вказали це тоді ще.Забули? ..МАє він і пасп.гр..Венгрії це точно..=Провірте..

Wv T4 2018-09-22 / 09:11:55
Рішко
МОЛОДЕЦЬ
Хоча хтось бачить реалії
РЕСПЕКТ

Микола 2018-09-21 / 15:44:07
До Земляка...Може і неприносить щастя закордон але молоді тут нічого робити,особливо хто має паспорт ЄС гріх сидіти тут

Земляк 2018-09-21 / 14:52:15
ВСI правi! За кордон не всiм приносить щястя! Платять але висмоктують здоровья! Якщо комусь повезло знайшов кращу роботу, завдяки мадярському пасу то вiн не зрадник Украiни!Грошi висилае додому! Це реально!!

Микола 2018-09-21 / 12:10:10
До Ужгородец..Не пиши дурниц які Мадярські плантації? з тим паспортом їдеш будь куди у світові працювати за реальні гроші,Англія ,Сша,Нідерланди ітд Треба визнати плюсів у того паспорта багато,.Тут тема абсолютно без патриотизму але визнай якщо ти 18 років на заробітках то максимум Чехія,

ужгородець 2018-09-21 / 10:54:25
Правді

Я сам вже років 18 їзджу по заробіткам. З вищою освітою, і не від доброго життя.
Тому не чеши мені, про толпи втікачів з України...
Ган...онів в Україні при владі вистачає, навіть сьогодні, починаючи з Порошенка.
Але більші козли ті, що за бабло продають свої голоси цим ган...онам!
Але кому я про це говорю? - Вали, "Правда", у вічні раби на мадярські плантації. Бо по іншак ти там на х... нікому не потрібний!

До хуноведiв 2018-09-21 / 09:43:25
Бардак зверху! Заберiть Паси у наших небожителiв! Вони мають кiпрськi,жидовськi ,канадськi, британьськi, мадярськi т.i,! Чому не заперечуете У Насiрова великого митника, Омельяна т.i. "поважних" людей!!!

Правда 2018-09-21 / 09:25:29
Ужгородець піди на кордон і подивись як люди втікають від вашого покращення. .....

NNN 2018-09-21 / 08:47:41
Це добрре.шо хоч пізно.. но беруться за це.Бо серйозний непорядок Нардепи,міністри..до 80-90% мають крім укр.паспорта ше 1,2-або і 3 паспорта др.держав.Далі-обласні депутати-Закарпаття-90% з них др.держав..особо Угорщини.Голови РайДА, міськРад,сільрад та ті почти 90% поголовно мають ше 1-2 громадянств-це в Закарпатті,також на Львівщині-польське гром. мають,Чернівец.обл.-Румунії.У-Міліції,Митниці -в БЕРЕГОВІ-десь ПОЛОВИНА точно шо МАЄ гром.Угорщини,також і прикорд.районах-Виноградово,Тячево..митниця,міліція-теж саме..Шо то за единий держ.порядок такий...?

ужгородець 2018-09-21 / 00:28:54
Правді

Ти за себе розписуйся. Бажаєш міняти - міняй громадянство і вали, куди хочеш.
Більшість українців, заробивши, вертається до своєї землі та могил батьків.
А влада не вічна, як і такі козли, як ти(
Яким по х... за бабло за кого голосувати. Бо один х... давати присягу, ховаючи очі від людей(((

1977 2018-09-20 / 22:42:51

Правда 2018-09-20 / 22:30:40
Пусті бла бла бла. Міліони українців бажають змінити громадянство а ви тут розповідаете і все благодаря нашій владі котра плювала на народ.

ужгородець 2018-09-20 / 20:55:59
С.Круку

Подумайте над загальним принципом юриспруденції: що не заборонено законом - дозволено.
А тепер самі спробуйте проаналізуйте з цієї точки зору наведену вами ст.6.
Підказка: що ця стаття Конвеції забороняє в діях Угорщини НА ВЛАСНІЙ ТЕРИТОРІЇ по відношенню до осіб, які ДОБРОВІЛЬНО хочуть стати її громадянами?

Микола 2018-09-20 / 19:39:12
Факт такий що декілька дестяки або сотні тисяч закарпатців мають громадянство Угорщіни,з цого і треба виходити і рішати що далі.На мій погляд,треба заборонити обирати та бути обраними,заборонити обіймати керівні посади ,працювати у держслужбі,та силових структурах.

Микола 2018-09-20 / 19:28:42
До Крука...Пане є закон про громадянство Угорської держави,там все ясно і чітко написано ,вони за своїм законом дали наші із задоволенням прийняли,все крапка.Тут нема про що сперечатися.....

Степан Крук 2018-09-20 / 18:50:19
Може й так! Але ось що записано в Європейській конвенція про громадянство. Вже точно, що наші закарпатські хлопи не підпадають під ці пункти
Стаття 6

Набуття громадянства

1. Кожна держава-учасниця передбачає у своєму
внутрішньодержавному праві, що її громадянство ex lege набувають
такі особи:
a) діти, один із батьків яких на час народження цих дітей має
громадянство цієї держави-учасниці, за винятком будь-яких
випадків, що можуть бути передбачені у її внутрішньодержавному
праві для дітей, які народилися за межами держави. Стосовно дітей,
батьківство яких встановлюється шляхом визнання, у судовому
порядку або шляхом подібних процедур, кожна держава-учасниця може
передбачити, що дитина набуває її громадянства за процедурою, яка
визначається її внутрішньодержавним правом;
b) знайдені на її території немовлята, які інакше стали б
особами без громадянства.
2. Кожна держава-учасниця передбачає у своєму
внутрішньодержавному праві, що її громадянства набувають народжені
на її території діти, які при народженні не набувають іншого
громадянства. Таке громадянство надається:
a) ex lege при народженні; або
b) в подальшому дітям, які є особами без громадянства, на
заяву, що подається до відповідного органу безпосередньо дитиною
чи від її імені у спосіб, встановлений внутрішньодержавним правом
держави-учасниці. Така заява може бути подана за умови законного
та постійного проживання заявника на її території упродовж
періоду, який не перевищує п'яти років і безпосередньо передує
поданню заяви.
3. Кожна держава-учасниця передбачає у своєму
внутрішньодержавному праві можливість натуралізації для осіб, які
законно та постійно проживають на її території. Встановлюючи умови
натуралізації, вона не повинна передбачати ценз осілості, який
перевищує десять років до подання заяви.
4. Кожна держава-учасниця у своєму внутрішньодержавному праві
спрощує процедуру набуття її громадянства для таких осіб:
a) другий з подружжя, що перебуває у шлюбі з її громадянином;
b) діти одного з її громадян, стосовно яких передбачені
винятки, зазначені у підпункті "a" пункту 1 статті 6;
c) діти, один із батьків яких набуває чи вже набув її
громадянства;
d) діти, усиновлені одним із її громадян;
e) особи, що народилися на її території та законно і постійно
на ній проживають;
f) особи, що законно і постійно проживають на її території
упродовж певного періоду, який розпочався до досягнення ними 18
років, причому тривалість цього періоду визначається
внутрішньодержавним правом відповідної держави-учасниці;
g) особи без громадянства та особи, визнані як біженці, що
законно та постійно проживають на її території. ВСЕ РЕГЛАМЕНТОВАНО.

ужгородець 2018-09-20 / 17:15:29
С.Круку

Ще раз підкреслюю, ціную ваш патріотизм. І я не є прихильником поглядів "Миколи" на ЗО. Але.
Визнаю його ЮРИДИЧНУ правоту з цього питання.
Процедуру розгляду, набуття та позбавлення громадянства регулює ВИКЛЮЧНО національне законодавство кожної незалежної держави. І все.
Тому просто раджу погодитись з "Миколою".
І обирати у президенти і парламент України патріотів держави, які змінять законодавство так, щоб воно відповідало її національним інтересам.

Рішко 2018-09-20 / 16:55:20
Видача угорських паспортів-загроза національній безпеці України ????! Загроза національній безпеці України це воша у голові Порошенка -Южаніна, і президенту варто позбутись подібгноі гидоти! А також воші -депутати В Ради , представники всіх партій! Президенту варто позбутись такої гидоти і бажано до Президентмьктх перегонів! Навіть , беручи до уваги , що якщо з переліку кандидатів виграє Порошенко, (бо за такого переліку я також проголосую за Порошенко) -такі воші зідять і вбють всі його потуги і витрачені сили , труд на добробут держави -і після другого терміну , його доля буде гірша ніж у Януковича , бо населення від нього очікує справжні сподівання -за довіру і проголошені ним обіцянки! І мені як його виборця на другий термін , порошенку вже співчуваю! Ви справді вірите, що закарпатці і навіть 10%угорців- отримує угорські паспорта для того, щоб поклястись на вірність Угорщині і випити келиха шампанського???? Як представник краю хочу сказати -Закарпаття сама аполітична область України!!!! (Маленьке Уточнення -була до війни) Це є головною причиною (не йши на вибори) поряд з фальсифікацією, головною причиною того , що за результатами виборів вигравав Янукович і партія регіонів (порівняйте з західною Україною) ! На даний час аполітичність Закарпаття закінчилась ! А з такими проектами, як пропонує Южаніна , Закарпаття з’їсть Порошенко живцем, разом з г....! Причому тут Южаніна? Спробую пояснити! У ЄС і самих багатих , розвинених країнах , чим дорожчий автомобіль , чим більший ... «замок» -тим більші податки! Що пропонує Лобіст імпортерів і воша -Южаніна? Як спеціаліст з досвідом майже 20років у зовнішньоекономічній діяльності, пояснюю по простому Южаніна з вошами під лозунгом піклування за екологію, хоче в парламенті пропихнути наступне - людина яка важко заробляє і може собі дозволити придбати автомобіль вартістю 1000євро віком більше двадцяти років , повинна буде сплатити в бюджет акцизний збір близько 3000євро, а багата людина , якій 3000євро це кілька разів сходити в ресторан в європі, яка за рахунок бюджету , корупції , і тд чи навіть чесному бізнесу може собі дозволити купити новенький автомобіль вартістю 50 000, 100 000, 200 000євро при митному оформленні -сплатить в бюджет 50-75євро! Невже це не абсурд? Потрібно акциз на автомобілі митною вартістю до 5000 євро відмінити взагалі, а митною вартістю понад 30000 євро акциз повинен бути -10 000євро, не менше 30%від вартості! Тоді і бюджет поповниться і менше валюти буде вивозитись за кордон, яку гастарбайтери заробляють важкою працею і можливо навіть з`явиться причина відкриття автовиробництва в Україні! І ще , гадаєте закарпатці такі тупі, глухі і сліпі , що пересуваючись по Європі думають, що термін дії закордонного паспорту 10 років у всіх країнах і не знають , що в тій же Білорусі-40років! Гадаєте вони не здогадуються чому так? Майже всі керівники держави після перемоги на виборах робили одну й ту саму велику помилку -прислуховувались і підслуговували олігархам, а не народу, робили ставку на олігархів! Тому так безславно і закінчували... Так чому закарпатці ідуть отримувати паспорт Угорщини ? Щоб мати можливість отримати роботу, щоб мати можливість придбати автомобіль і їздити на ньому як не резидент , не сплачуючи колосальні кошти в «общак», зайві кошти на акциз які не кожний закарпатець має- простіше дати хабаря за угорський паспорт! Якщо перше для влади на даний момент не можливо, то друге просто не хочуть! Чомусь в Угорщині вартість автомобіля набагато , набагато дешевше!5859

Генек 2018-09-20 / 16:44:17
заборонити подвійне громадянство, заборонити євробляхи, заборонити боронитися, заборонити думати...

Микола 2018-09-20 / 15:10:24
До Крука..Нема в Україні закон який забороняє подвійне громадянство,закон абсолютно не регулює це,от і уся проблема,треба змінювати закон

НОВИНИ: Політика

15:00
/ 10
Уряд погодив звільнення голови Ужгородської РДА Гузинця і призначення його на посаду "гуманітарного" заступника голови Закарпатської ОВА
13:55
/ 3
На Закарпатті судитимуть киянина, який в складі ОЗУ ошукав матір загиблого військовослужбовця з Донеччини на 7,5 млн грн
11:15
На Закарпатті клірик-антисеміт УПЦ (МП), якого СБУ викрила на поширенні фейків про війну в Україні, постане перед судом
17:18
/ 1
У Чехії до Європарламенту кандидує закарпатка Інґа Петричка
15:49
/ 17
На Закарпатті проросійського провокатора-"русина" Данацка затримали за антисемітські погрози хасидам
22:49
/ 9
"Що хочемо, те і робимо": у "терактівських" Керецьках на сесію сільради незаконно не пустили військових
16:52
/ 25
У Закарпатській облраді "нодьмодьорорсаґового" "слугу" Іванча замінив Цебер з бази "Миротворця", який з угорським паспортом їздив розважати окупантів до Криму
19:56
/ 7
ВР затвердить нові назви 4 сіл на Закарпатті, зокрема – Пушкіна
19:33
/ 16
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 36
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 5
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 7
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей
19:05
/ 42
На Закарпатті греко-католицького священника позбавили парафії за проукраїнську позицію (ДОКУМЕНТ)
21:48
/ 12
Вслід за Кащуком сесію перед голосуванням покинув Лунченко, а обов'язки голови виконуватиме секретар ради Губаль
18:01
/ 5
Два клірики УПЦ МП на Закарпатті отримали підозру за пропаганду комуністичного режиму та срср
15:04
/ 6
Депутати міської ради Хуста проголосували за недовіру міському голові Кащуку
15:24
/ 3
Ворог запустив ІПсО з "погрозами" на адресу угорців Закарпаття від "українських націоналістів"
04:07
/ 38
Василіяни Закарпаття на Капітулі в Угорщині переобрали на наступні чотири роки дотеперішнього керівника Провінції св. Миколая