На Закарпатті проблема із закупівлями огірка стояла особливо гостро, оскільки регіон має найбільшу концентрацію переробних підприємств, що закуповують огірок, в Україні. Це приводить до гострої конкуренції на ринку сировини й, як наслідок, високим цінам. В області працюють біля десятка підприємств, що закуповують огірок, у тому числі такі великі заводи, як "Мікаланд", "Верес", "Універ", " Грин-Рей", "Корадо Каннінг Інк.".
Цього року погода сприяла виробництву огірка. Крім того, значно виросли площі під огірком. Ріст площ під огірком оцінюється в 30%, говорить Юлія Оліфіренко, директор "Корадо Каннінг Інк.". Цього року можна сподіватися на повне задоволення попиту переробних підприємств на огірок, на відміну від минулого року, коли плани по закупівлі були виконані в середньому на 60%, а деякі заводи закупили тільки 30% необхідного.
Ціна на огірок уже третій тиждень залишається стабільною, повідомили в Закарпатському представництві Проекту аграрного маркетингу.
Великий огірок закуповують по 0,6-0,9 грн/кг, а за корнішон підприємства платять 1,5-2,5 грн/кг. Ця ціна майже в 2 рази менше ціни, що доводилося платити за огірок торік. При цьому закуповувані обсяги значно більші. У той же час, ціна що склалася в середньому на 50% перевершує ціну на огірки, що платять переробники в інших регіонах. Але вартість транспортування на даний момент робить поставку огірка на закарпатські заводи з інших областей невигідною.
Агроогляд: овочі та фрукти
12 липня 2006р.
Теги: