Ця сума перевищує надходження військового збору у листопаді минулого року на майже 4 млн грн.
Фахівці органів ДФС Закарпатської області, враховуючи актуальність призначення цього платежу, відзначають, що мешканці краю відповідально ставляться і до нарахування, і до сплати військового збору.
Згідно зі змінами до Податкового кодексу, справляння військового збору продовжено до набрання чинності рішення Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України. Одночасно розширено базу оподаткування військовим збором. Відтепер оподаткуванню підлягають всі доходи, визначені статтею 163 Податкового кодексу України. Зокрема, до таких доходів відноситься як зарплата та прирівняні до неї виплати, так і орендна плата, купівля продаж рухомого і нерухомого майна, виплата дивідендів, переоформлення спадщини, інвестиційний прибуток та інші доходи.
Варто нагадати, що військовий збір запроваджено з 3 серпня 2014 року. Ставка цього податку складає 1,5% від об’єкта оподаткування. Його платниками є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні. Відповідальними за утримання (нарахування) і сплату (перерахування) військового збору в бюджет є роботодавці, що виплачують доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків, та податкові агенти — для оподатковуваних інших доходів із джерела їх походження в Україні, повідомили у Відділі комунікацій Головного управління ДФС у Закарпатській області.