Сьогодні в апеляційному суді Закарпатської області мало відбутися чергове засідання у справі із оскарженням вироку Богдану Пилипіву та його побратимам. Як відомо, за «штурм У СБУ» та «замах на життя правоохоронця», попри явні прогалини у лінії звинувачення, прозорі фальшування справи та її замовний характер, не зважаючи на невідповідності звинувачень і доказів, суд першої інстанції присудив Богданові Пилипіву 4 роки тюрми, тоді як його бойові товариші отримали умовні терміни.
Минулого разу судове засідання перенесли – прокуратура забажала підтверджень того, що двоє із чотирьох фігурантів справи дійсно є військовослужбовцями і виїхали у зону АТО. І нині слухання знову, вже майже звично, відтермінували – у справі змінився вже другий прокурор, а новопризначений переконував, що з матеріалами справи не знайомий.
Так, минулого четверга через перебування у відрядженні основного процесуального прокурора у справі, сторону обвинувачення представляла інша працівниця прокуратури. Саме вона і попросила відстрочки засідання для підтвердження факту від’їзду на схід двох із чотирьох звинувачених. І, за рішенням суду, перевірити цю інформацію мала саме прокуратура.
Однак сьогодні на початку засідання з’ясувалося: попередня прокурор наступного дня після засідання у справі Пилипіва вибула на лікарняний, і того ж дня у групу прокурорів, які займаються справою, було включено нового представника прокуратури. Який сьогодні в суді заявив – із матеріалами справи не знайомий, а "через брак часу" перевірити інформацію щодо від’їзду звинувачених у зону АТО обвинувач не зміг. Разом з тим, фактично проробивши за прокуратуру її роботу, довів це адвокат звинувачених – надав суду відповідь із військової частини на свій адвокатський запит, який зробив за власної ініціативи.
Крім того, під час засідання адвокати клопотали перед судом щодо зміни запобіжного заходу для Богдана Пилипіва – із тримання під вартою на домашній арешт. При цьому, переконливо аргументовували: впливати на свідків чи розгляд справи засуджений не буде, тим більше, що міліціонери, які проходили у справі, самоусунулися і бажання відвідувати апеляційний суд не висловили. Разом з тим, Богдан Пилипів і понині перебуває у статусі мобілізованого, а відтак його переховування або виїзд одразу розцінюватиметься як дезертирство, що також є карним злочином. Згадали адвокати й те, що засуджений має численні нагороди за активну громадську діяльність, в тому числі, й від урядів іноземних держав, позитивно характеризується і має на утриманні неповнолітніх дітей та батьків у віці.
На розгляд клопотання, згідно з кримінально-процесуальним кодексом, як було озвучено колегією суддів, відводиться до 3 днів. До всього, клопотання має бути вручене протилежній стороні не менш, як за 3 години до початку судового засідання.
Зважаючи на це, колегія суддів компромісно, всупереч протестам прокурора, який просив клопотання до матеріалів справи не долучати поки він «не знайомий з матеріалами справи», постановила розгляд клопотання призначити на 21 травня. А не на невизначений термін – «поки з відрядження не повернеться основний процесуальний обвинувач», як про це в суді клопотав прокурор.