Нині в краї малим бізнесом зайнято близько 90 тисяч осіб. З загальної кількості підприємств майже 92 відсотки є малими або середніми. Малий бізнес дає п’яту частину коштів фінансових надходжень до обласної скарбниці. Такі підприємства дуже мобільні і чутливі до віянь ринку, вони легко перепрофільовують своє виробництво під сировинну базу, крім того, мають потужний потенціал за рахунок високої мотивації власника. І що важливо для нашої області – ці підприємства сприяють вирішенню проблеми зайнятості.
– Виїзні колегії облдержадміністрації в районах та зустрічі керівництва облдержадміністрації з підприємцями, на яких розглядалися проблеми малого та середнього бізнесу, їх місце в економіці районів та першочергові заходи щодо поліпшення клімату підприємницької діяльності, вказали на ряд проблем, з якими стикаються підприємці в своїй роботі, – сказав голова облдержадміністрації Олег Гаваші.
В першу чергу це діяльність контролюючих органів, які своїми частими перевірками гальмують розвиток бізнесу.
Відтак Олег Олодарович запросив підприємців до відвертої розмови, а також обговорення проекту Меморандуму.
Голова обласної спілки підприємців Закарпаття, президент концерну “Крокус МГ” Михайло Греньо у своєму виступі звернув увагу на проблеми з кадровим забезпеченням, а також запропонував ініціативу щодо поетапного вводу ряду вимог до новоствореного підприємства, що вимагає зміни існуючого законодавства.
Важким тягарем для підприємців, які працюють у гірській місцевості, є двадцятип’ятивідсоткова доплата до зарплат. Продукція таких підприємств іноді неконкурентноздатна з тою, яка виготовлена в іншому місці. Про допомогу у вирішені цієї проблеми, зокрема, попросив голова правління ЗАТ "Міжгірський лісокомбінат" Іван Ледида. Він також звернув увагу на несправедливий, на його думку, розподіл лісосічного фонду, доцільність проведення аукціонів з продажу деревини тощо.
Інші виступаючі – керівник СП "Штюрмер-ЛТД" Іван Юрішко, приватний підприємець Василь Пилипинець, голова Ужгородського міського відділення Асоціації платників податків Світлана Король говорили про проблеми ліцензування деяких видів робіт і послуг, підготовки робітничих кадрів, доступ до дешевих кредитів та інвестиційних ресурсів.
Голова облдержадміністрації наголосив, що співпраця між обласною владою і підприємцями не повинна обмежуватися зустрічами один чи кілька разів у році. Керівництво адміністрації завжди готове прийняти підприємців і вислухати їх.
А щодо цієї зустрічі – всі висловлені зауваження узагальнять. Деякі порушені проблеми розвитку підприємництва, що вимагають законодавчого врегулювання, лобіюватимуть у столиці.
Керівник краю поставив перед присутніми на зібранні представниками влади завдання: кожне село, кожен район повинні мати плани розвитку малого і середнього бізнесу.
Голова облдержадміністрації Олег Гаваші та заступник голови обласної ради Василь Брензович вручили кращим підприємцям почесні грамоти та висловили подяки присутнім за їх працю на благо держави і краю.
Управління інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА
31 серпня 2007р.
Теги: