У структурі капітальних інвестицій за напрямками 99,5 становили інвестиції у матеріальні активи. Частка інвестицій у житлові будівлі склала 54,5%, нежитлові будівлі – 12,7%, інженерні споруди – 6,3%, машини, обладнання та інвентар – 20,4%, транспортні засоби – 2,8%, решта у придбання у власність земельних ділянок, вирощування (створення) довгострокових біологічних активів рослинництва та тваринництва та інших матеріальних активів.
У нематеріальні активи вкладено 0,5% загального обсягу капітальних інвестицій.
Власні кошти підприємств та організацій, які інвестовані у розвиток економіки та кошти населення вкладені на будівництво індивідуального житла залишаються головними джерелами фінансування, за рахунок яких у січні – березні п.р. освоєно 390,9 млн.грн. або 79,2% усіх вкладень.
Незначними є вкладення держави та органів місцевого самоврядування у розвиток економіки та соціальної сфери, про що свідчить низька питома вага коштів державного та місцевого бюджетів, відповідно 2,8% та 2,4% або 13,8 млн.грн. та 12,0 млн.грн., кошти кредитів банків та інших позик у загальних обсягах капіталовкладень склали 7,6% або 37,7 млн.грн.
Промислові підприємства області у січні – березні 2013р.освоїли 96,7 млн.грн. капітальних інвестицій, або майже п’яту частину від загального обсягу. Порівняно з відповідним періодом попереднього року обсяги інвестицій у промислові підприємства скоротились на 8,0%. Спад обумовлений зменшенням інвестування підприємств переробної промисловості на 57,2%, водопостачання, каналізації, поводження з відходами – на 86,2%. Разом з тим, підприємства з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря наростили обсяги інвестицій у 10,4 раза, добувної промисловості і розроблення кар’єрів – у 7,5 раза.
Спад капітальних інвнстиціїй у І кварталі п.р. допущений підприємствами транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності (на 65,1%), у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування (на 64,0%), тимчасового розміщування й організації харчування (на 53,6%), охороні здоров’я та надання соціальної допомоги (на 39,7%), фінансової та страхової діяльності (на 25,5%), інформації та телекомунікації (на 18,8%).
Водночас, зростання капітальних інвестицій досягнуто у сфері оптової та роздрібної торгівлі; ремонті автотранспортних засобів і мотоциклів ( у 2,0 раза), сільському, лісовому та рибному господарстві
(на 23,2%), освіті ( на 2,2%).
На будівництві житла освоєно 269,0 млн.грн., що на 4,2% більше, ніж у січні –березні 2012р. Населення у будівництво власних будинків вклало 256,7 млн.грн., що становило 95,4% витрат на житлове будівництво в області.
Оксана Кардаш, заступник начальника управління – начальник відділу статистики будівництва, капітальних інвестицій та інвестицій зовнішньоекономічної діяльності управління статистики виробництва ГУС в Закарпатській області для Закарпаття онлайн