"Ветеринарна служба Закарпаття на 95% впевнена, що місцеві підприємства, які інкубують птицю, не могли заготовляти яйця від населення, – зазначив він. – Для інкубування закарпатські фермери закуповують яйця племінної птиці "ROCC-308" в угорської фірми «Бабулна Тетра». Область працює виключно на племінному яйці з Угорщини».
За словами Юрія Садварі, продукція угорської фірми спочатку проходить перевірку ветслужбою Угорщини. Відтак 72 години її перевіряють фахівці на кордоні, і тільки тоді яйця поступають на інкубацію. Опісля того, як вилупляться курчата, одноденний молодняк теж проходить контроль ветеринарів, і лише на 6-7 день дається дозвіл на реалізацію молодняка.
Посадовець також зазначив, що в області не зафіксовано випадків гибелі курчат, хоча цього року вперше за останні 15 років ветеринарній службі у співпраці з іншими установами вдалося забезпечити закарпатських селян молодняком, вирощеним закарпатськими фермерами.
Загалом в області інкубуванням займаються 17 фермерських господарств, а вирощують та утримують птицю близько 37. Вони продукують біля 2,7 млн голів птиці.
Як раніше повідомляла інтернет-газета "Закарпаття online", на Буковині в окремих селах масово гинуть кури. Ветеринарна служба пояснює загибель півтора-двомісячних курей тим, що селяни закупили нежиттєздатний молодняк з Івано-Франківська та Закарпаття, де інкубатори заготовляли яйце збірне, а не те, що мало би йти на вирощування птахів, що і стало причиною загибелі птахів.
05 червня 2006р.
Теги: