“На жаль, нам не вдалося вислухати ліквідаційний звіт ліквідатора Горохівського, — відзначили основні кредитори „Закарпатполіметалів“, — тому важко зробити висновок про те, що сьогодні відбувається на підприємстві і про долю активів, які зусиллями професіоналів були повернуті „Закарпатполіметали“ протягом одного року. Як вже повідомлялося раніше, нами були вжиті всі заходи, щоб підприємство, яке видобуває рідкоземельні ресурси і поліметали мало можливість приносити дохід державі і забезпечувати Берегівський район стабільною роботою і зарплатою. Однак з ініціативи Берегівської податкової адміністрації процес відомості активів в єдиний майновий комплекс і можливість виплатити заборгованість по зарплаті в сумі 5 млн. гривень був перерваний. І відновити його сьогодні дуже важко через штучно створюваних труднощів.
Причину, по якій підприємство „Закарпатполіметали“ не може ознайомитися зі звітом ліквідатора за останній рік — представники податкової не пояснюють. Представники Берегівської об’єднаної державної податкової інспекції на засідання комітету кредиторів не з’явилися, не дивлячись на офіційне повідомлення”.
Інтернет-джерела на Закарпатті повідомляють про те, що банкрутство підприємства “Закарпатполіметали” Придибало характер стихійного лиха після того, як колишній начальник служби безпеки на сусідньому підприємстві “Сауляк” став директором на “Закарпатполіметали”.
Перебуваючи на цій посаді, він відмовляється від майна, земель ресурсів на користь підприємства “Сауляк”. На підставі рішень районних судів приймаються рішення про те, що службові приміщення підприємства були побудовані на території “Закарпатполіметалів” нібито неправильно і тому нічого не варті. Всі активи “Закарпатполіметалів” йдуть як пісок крізь пальці за безцінь в невідомому напрямку.
Питання, кому вигідно збанкрутити перспективне підприємство і тримати людей в заручниках, роками не виплачуючи зарплату, зависло у повітрі на кілька років.
“Більш того, все майно підприємства було оцінено Тетяною Петик не як кинутий сміття, а за фактичною вартістю як цілісний майновий комплекс — повідомив працівник „Закарпатполіметали“ Олег Винниченко. — У разі реалізації цього проекту державі виплачувалися б податки в казну, людям створювалися б робочі місця і зарплати. Інвестору, який придбав би цей комплекс, потрібно було лише взяти готовий бізнес і почати працювати. На підприємстві працювало більше 400 чоловік, а зараз ніхто не може ні зарплату забрати за кілька років, ні звільнитися.
Арбітражний керуючий Тетяна Петик, призначений союзом кредиторів, почала через суди відновлювати документи на нерухомість на землю, на все, від чого встигли відмовитися „міцні господарники“ від податкової в особі ліквідатора Горохівського. Більш того, відновили бухоблік, відновили списки працівників, яким попередні „власники“ відмовилися виплатити заробітну плату в сумі 5 мільйонів гривень. Однак завершити ліквідацію та оцінку майна вона зможе тільки після рішення Господарського суду Закрарпатской області, який призначений на 11 березня”.