«За період 2006 – 2011 років для реалізації програми з державного бюджету було профінансовано 552,2 млн. гривень, що становить 52 відсотки від обсягів, передбачених на цей період. За рахунок виділених коштів побудовано та введено в експлуатацію 132,9 км захисних дамб, 56,8 км берегоукріплень, що дало змогу підвищити ступінь захисту 88 населених пунктів області.
У 2012 році з державного бюджету для виконання заходів програми передбачалось профінансувати 100 млн. гривень. Станом на 13 грудня виконано робіт у сумі 56,5 млн. гривень, а профінансовано лише 24,1 млн. гривень.
Дорученням Прем’єр-міністра України даного за результатами наради під час поїздки до Закарпатської області 1 березня передбачалось вирішити питання щодо збільшення бюджетних призначень за Програмою комплексного протипаводкового захисту в басейні р. Тиса. Зазначене доручення не виконано.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» заходи програми передбачено профінансувати у сумі 35,5 млн. гривень, що дозволить профінансувати лише кредиторську заборгованість, яка виникла на даний час.
Таким чином, на сьогодні ситуація складна і потребує негайного реагування. Через можливі весняні повені надзвичайно зростає ризик повторення підтоплень, що перетворить цю проблему на екологічну катастрофу загальнодержавного значення, а враховуючи прикордонне положення області, – і міждержавного рівня.
Скорочення фінансування зазначеної державної цільової програми призводить до виконання лише незначних робіт із відновлення пошкоджених та реконструкції існуючих об’єктів.
З метою забезпечення реалізації заходів, пов’язаних із захистом населених пунктів та сільськогосподарських угідь від шкідливої дії паводків, просимо Вас, вельмишановний Миколо Яновичу, дати відповідні доручення Кабінету Міністрів України внести зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» і врахувати потребу у коштах, передбачених Програмою комплексного протипаводкового захисту в басейні р. Тиса в Закарпатській області на 2013 рік, у сумі 315,5 млн. гривень, у тому числі по Держводагентству – 280,8 млн. гривень», - йдеться в зверненні закарпатських депутатів до керівника уряду.
Про це Закарпаття онлайн повідомили в прес-службі Закарпатської облради.
Анатолій 2012-12-21 / 14:41:37
Цікаво б почути думку від Балоги, який був міністром МНС два роки в уряді Азарова. Якраз він і мав би пояснити як розприділялися кошти на протипаводкові системи. А також почути його версію як могла фірма, до якої раніше входили акціонерами родичі Балоги, виграти тендер на 95 млн. гривень на укріплення дамб у Закарпатті.
Петро Васильович 2012-12-21 / 12:52:08
Саме так! От колишній МНСовець це дуже добре знав)
Читач 2012-12-21 / 12:18:52
Протипаводкові програми в Закарпатті - один з найбільших джерел для розкрадання держкоштів.