Так, в переліку заходів було «Забезпечення додаткових умов сприяння розвитку СПД комунальної форми власності, які надають пріоритетні послуги населенню міста. Запровадження пільгових ставок щодо податку на прибуток та звільнення від плати за землю». Також пропонувалося стимулювати розвиток підприємницької діяльності комунальних підприємств «шляхом надання гнучкої системи пільг щодо оподаткування», а для цього – встановити пільгові ставки (єдиний податок, орендної плати за приміщення, обладнання, землю) для тих, хто надає послуги слабо захищеним верствам населення».
Голова регіонального відділення УСПП в Закарпатській області Маргарита Мощак наголосила, що ужгородські комунальні підприємства, постійно працюють з величезними збитками, неефективно виконують свою роботу, але перманентно отримують кошти з міського бюджету. «Та ще й давати їм численні пільги? А хто визначатиме що таке пріоритетні послуги чи послуги слабозахищеним верствам? Департамент міського господарства за «особливі заслуги»? Чому тримаємо комунальні підприємства, а не проведемо конкурс серед приватних підприємців, визначимо кількох, дамо їм можливість робити ту ж роботу, яку мали б виконувати комунальні підприємства і порівняємо? Бо мерії зручно мати такі комунальні підприємства», -- вважає Маргарита Мощак.
Заступник міського голови, начальник фінансового управління Світлана Король теж зауважила, що «наші комунальні підприємства, м’яко кажучи, щонайменше потребують кращого менеджменту». На переконання Світлани Гнатівни, питання щодо пільг треба вирішувати після його вивчення робочою групою і на сесії міської ради.
Керівник Закарпатського Фонду підтримки підприємництва „ТЕС Фонд” Андрій Варцаба зазначив: «Якщо ми не бачимо планів підприємства комунального, бізнес-проекту, то чому маємо давати пільги? Хай представлять усі розрахунки, тоді вже можна щось вирішувати».