Свято почнеться об 11:00 святковою літургією з обходом церкви з хоругвами та водосвяттям.
Запрошуємо до святкування «Київських Закарпатців» та їх друзів.
Свято Покрови Пречистої Діви Марії належить до найбільш шанованого осіннього свята в честь Богородиці, тому закарпатці з Києва збираються у Національному музеї народної архітектури та побуту України, куди в 1974 році була перевезена церква Покрови із села Канори Міжгірського району Закарпатської області. Церква була збудована в 1792 році в селі Плоскому (тепер Свалявський район Закарпатської області) та належить до лемківського типу церков, і є традиційним зразком народної монументальної архітектури, розповсюдженої на Закарпатті у XVIII ст. Саме тому свято розпочнеться саме з церкви Покрови, адже, вона є духовним осередком кожного «Київського Закарпатця»!
Зустрічаємося біля воріт на вході до музею о 10:00, і звідти йдемо до Закарпатської Церкви.
През-реліз
14 жовтня 2016 р. у Національному музеї народної архітектури та побуту України на експозиції «Закарпаття» відбудеться храмове свято «Покрова».
Об 10.00 год. Відкриття та освячення інтер’єру комори із с. Верхній Ясенів, яка була побудована в кінці ХІХ – початку ХХ століття.
О 10.30 год. на експозиції «Гуцульщина» відбудеться відкриття та освячення виставки гончарства: «Спіраль традицій» від майстерні «Сахно-Арт» у гражді із с. Яворів Косівського району Івано-Франківської обл. Гончарні вироби молодого майстра Павла Сахна знані не лише в Україні, а й за її межами. Тут будуть представлені зразки різнопланової кераміки, в тому числі і з Гуцульщини. Виставку доповнюють фотографії із серії «Гуцули» відомого коломийського фотографа, громадського діяча, волонтера Євгена Гапича.
Об 11.00 год. в церкві Божої Матері Покрови із с. Канора Закарпатської області розпочнеться святкова літургія. По завершенні служби відбудеться хресний хід та водосвяття. На свято запрошені фольклорно-етнографічні колективи із Житомирщини та Київщини. В їх репертуарі прозвучать весільні, козацькі та героїко-патріотичні пісні. Біля церкви розмістяться народні майстри з храмовим печивом, гончарними виробами, прикрасами із бісеру та кварцу, вишиванками, народними картинками, покровською атрибутикою тощо. Всіх учасників заходу пригостять смачним кулішем та медовим печивом, які традиційно випікали на Покрову!
Ласкаво просимо відвідати НМНАП України 14 жовтня!
Любім і цінуймо закарпатське бо воно наше рідне!...
З найкращими побажаннями,
Іван Магей
ГО ''Клуб Закарпатськоі Культури у м.Києві''