В Ужгороді біля ОДА вимагали захисту державної мови та переобрання "антиукраїнської" Ілдики Орос (ФОТО)

В День української писемності та мови в обласному центрі Закарпаття, біля пам’ятника Кобзареві відбулася акція «Українська мова – код нації!», спрямована на захист ст. 10 Конституції України та виконання нового Закону «Про освіту».

В Ужгороді біля ОДА вимагали захисту державної мови та переобрання "антиукраїнської" Ілдики Орос (ФОТО)

Громадські активісти під егідою Закарпатської обласної філії Всеукраїнського об'єднання «Рух захисту української мови» вшанували основоположника сучасної української мови Тараса Шевченка, нагадали про значення тисячолітньої культури для становлення нації, реакцію суспільства та національних меншин Закарпаття на новоприйнятий закон про освіту. 

Насамкінець голова обласної філії РЗУМу Ірина Гармасій зачитала Звернення громадських організацій до перших керівників області Михайла Рівіса та Геннадія Москаля про переобрання Ільдики Орос, голови постійної комісії з питань освіти, науки, культури, духовності, молодіжної політики, фізкультури і спорту, національних меншин та інформаційної політики Закарпатської обласної ради, за антиукраїнську діяльність та дискредитацію державної мови. 

Після акції Звернення передали особисто голові обласної ради М.Рівісу та обговорили правову процедуру його розгляду.

10 листопада 2017р.

Теги: мова, освіта, Ілдика Орос

Коментарі

Вуву 2017-11-11 / 16:08:33
Звичайно ... Йійі нагородять ... А потім огородять ... Меморіяльну таблу зачеплять ....всйо як нада зроблять .
"Карпатська січ" прийде маршом на мітінг.

Абдулла 2017-11-11 / 09:45:33
А я важаю І Орос треба залишити та ще нагородити .ЯЁза

Вуву. Миколі 2017-11-11 / 08:24:42
Ти миколо пропагуй ... А ми будемо захищати ... Одне другому неперешкоджає.

Микола 2017-11-11 / 06:27:43
Рідну мову треба не захищати, а пропагувати. Такі Закони ринку- пропагований товар продається, а не пропагований залежується на полицях!

Вуву 2017-11-11 / 05:59:11
Ми відійшли від теми ... Ілдию орос треба усунути . я ЗА.

Пішта 2017-11-10 / 22:27:33
молодь думає як швидше із країни за кордон поїхати, а активні українці думають як комуналку сплатити і чи грошей залишиться на їжу. все таки холодильник отримує верх над телевізором.а 5 людей, ну постояли, плакат потримали, висловили свою думку, ну і добре!

Націоналістичне Закарпаття 2017-11-10 / 12:44:29
Не розумію, чому не поширюють і не афішують дані заходи та маніфестації щоб вони набували масовості. Я вважаю є молодь та активні українці в Ужгороді які б охоче підтримали подібні акції. Вкотре читаю такі новини вже після дійства. Мудро було б подумати над цим.

Вуву 2017-11-10 / 12:10:46
Тому що дописав ужгороду....раджу вам частіше читати новини ... Тоді менше буде у вас претензійності і упередженості ... відносно нахабності тих хто дійсно себе так поводить .угу

вуву 2017-11-10 / 12:04:56
Значить ваша баба ганя вихована ... (І це зав відділом освіти області )... При якій в хусті зробили освітянам технічний фінансовий борг по зарплаті.
Яка не виступила перед ОДА в підтримку освітнього закону ... І т.д.
В зеркало дивлюсь кожен ранок ... Виглядаю незле. Слава украйіні

до ВУВУ 2017-11-10 / 11:42:07
Що ж Ви так дивуєтесь. А можливо вуву був учнем задніх парт? Тому й грамоти не освоїв. Ви правильно підмітили, що вуву такий самим, як і правителі нашої прекрасної держави України. Знання української мови не дає нікому права ображати людей, а навпаки повинно свідчити про інтелект людини, її вихованість. Правильна оцінка з Вашого боку дана таким дописувачам, як вуву.

Ужгороду 2017-11-10 / 11:39:59
Внесіть ясність - яким чином нахабніють люди, які компактно проживають на території....які згідно усіх міжнародних конвенцій як і будь-які інші національності та корінні народи мають право на самовизначення та культурний розвиток...ЯКЩО НЕ МОЖЕТЕ НАВЕСТИ КОНКРЕТНИХ АРГУМЕНТІВ, ТО Й НЕ ВНОСТЬТЕ ДЕСТРУКТИВ ТА НЕ КОМЕНТУЙТЕ ПУСТІ ТА ГОЛОСЛІВНІ НІЧИМ НЕ ПІДТВЕРДЖЕНІ ВИСЛОВИ.

до ВУВУ 2017-11-10 / 11:29:41
Ви, такий ВУВУ "грамотний і тактовний" по відношенню до пересічних громадян України, як і більгшість наших можновладців. Тобто, дозволяєте собі принижувати честь і гідність простого люду та всіляко ображати його. Хто ж вам дав право незнайому людину називати на Ти? Це ж напевно батьки так Вас виховали? Доста шкода, що й школа в цьому аспекті Вас не перевиховала. А можливо Ви і в школу не ходили, а в той час, коли учні Вашого віку сиділи за партами і дерзали ази науки, Ви бігали поза школою. Це й видно із Вашої власної вихованості. А відносно баранів та козлів, то напевно це більш за все підходить Вам особисто. В подальшому раджу таким крикунам і критиканам,як ВУВУ, коли ранком проснетеся, то перш за все станьте перед дзеркалом і подивіться на свою не втішну фізіономію, а потім наважтеся когось критикувати. Можливо і не варто, бо той, до кого ставитиме претензії, набагато порядніша та вихована людина, а ніж Ви, ВУВУ та Вам подібні. Це і'мя Вам дуже підходить. Ви ж його самі вибрали ха своїм інтелектуалом. Молодець! Вітаю! Слава баранам і козлам!

Ужгород 2017-11-10 / 11:21:00
Підтримую активістів. Мадяри нахабніють

For Вуву 2017-11-10 / 11:19:03
Навчись правильно писати прізвища та імена. це-поперше. по-друге, закарпаття це полімовний край, який налічує більше 100 національностей...про що ви тут вувукаєте??? вувуйки...

Вуву 2017-11-10 / 11:13:47
А коли б там був маскаль рівіс і ілдия орос ? То що тоді ? Якби це називалось? ... Шоу

Шоу 2017-11-10 / 10:40:38
А що власне на цьому ВЕЛЕЛЮДНОМУ "мітингу" відбувається? CIRKUS NA DROTI?

Мулеса 2017-11-10 / 10:37:43
Особисто я відвідую курси вивчення іноземних мов (угорську, словацьку, польську, ромську, суахілі...і це не повний список), адже скільки мов знає людина стільки раз вона ЛЮДИНА!

Вуву до читача 2017-11-10 / 09:51:03
Якщо бути вже таким чесним ... То де були наші нардепи 26 років тому ... Треба питати у ВР можеш написати запит електронним листом) ... А не в цих порядних активістів.
А яке діло ... Те що вона не склала тест на знання украйінськойі мови 1.
... Тобі цього хватить ... А хочеш знати більше ... Набирай ілдика орос архів і читай .
Може ... Може вони йій і в "пятки не годяться" ...але ілдика орос ТОЧНО НЕГОДИТЬСЯ .
А такі активісти нагадують переважній більшості заспаним обкуреним і нетверезим ... І решта твердолобим інтелектуалам ... Що найбілша цінність це украйінська мова .(козлів і баранів це не стосується).

читач 2017-11-10 / 09:34:03
А яке діло цим так би мовити активістам до Олдіки Орос? Вони їй в п'ятки не годяться, тим паче, що її фінансує Угорщина та й назва інституту - Закарпатський угорський інститут імені Фкренца Ракоці ІІ, в якому викладання виключно на угорській мові. І що тут дивного? Такі активісти тільки розпалюють ворожнечу між народами. Окрім того запитання до них: де ж були наші народні депутати 26 років тому? Чому ж вони зразу при набутті Україною свою незалежності не прийняли подібний закон? Та й пора вже самим народним обранцям навчитися рідної мови і не дозволяти їм виступати з трибуни Верховної Ради на іншій мові. От тоді й буде порядок в державі, а так чергове ля-ля-кання.

Місний 2017-11-10 / 09:32:40
Декому може здатися мій допис не логічним і уривчастим , але не тим хто знає хто такий Єгор Бенкендорф , і на якій мові вещают вечером украінські телеканали .

НОВИНИ: Політика

19:33
/ 14
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 28
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 4
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 6
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей
19:05
/ 42
На Закарпатті греко-католицького священника позбавили парафії за проукраїнську позицію (ДОКУМЕНТ)
21:48
/ 12
Вслід за Кащуком сесію перед голосуванням покинув Лунченко, а обов'язки голови виконуватиме секретар ради Губаль
18:01
/ 5
Два клірики УПЦ МП на Закарпатті отримали підозру за пропаганду комуністичного режиму та срср
15:04
/ 6
Депутати міської ради Хуста проголосували за недовіру міському голові Кащуку
15:24
/ 3
Ворог запустив ІПсО з "погрозами" на адресу угорців Закарпаття від "українських націоналістів"
04:07
/ 38
Василіяни Закарпаття на Капітулі в Угорщині переобрали на наступні чотири роки дотеперішнього керівника Провінції св. Миколая
20:07
/ 31
В Угорщині на виборах керівництва закарпатських василіян "духовно навчає" угорський прихильник сепаратизму МГКЄ
14:14
/ 6
На Закарпатті одіозний клірик УПЦ МП, що є кумом Медведчуків, влаштував "жіноче" шоу зі своїм викликом у "військкомат"
14:38
/ 4
Скарга закарпатської адвокатки Бухтоярової в КСУ поставила під загрозу декларування статків чиновниками – НАЗК
21:24
/ 9
Жителі "вибухової" Керецьківської громади проігнорували звіт свого корупційного голови від ОПЗЖ Мушки
16:25
/ 11
Кабмін погодив призначення Сергія Гайдая головою Мукачівської РДА
22:16
/ 31
В Ужгороді "слуги" "протиснули" призначення керівником комунального парку "ріднозакарпатського" "опоблоківця" Молнара
15:21
/ 5
"Ужгородець" Шуфрич отримав нову підозру – за фінансування Росгвардії у Криму
16:11
/ 1
У Мукачеві водій Audi смертельно травмував чоловіка, що переходив дорогу у невстановленому місці