Закарпатські депутати у зверненні до президента просять для нацменшин навчання рідною мовою (ОФІЦІЙНО) (ФОТО)

У четвер, 21 вересня, під головуванням очільника облради Михайла Рівіса відбулося пленарне засідання восьмої сесії обласної ради VII скликання.

Закарпатські депутати у зверненні до президента просять для нацменшин навчання рідною мовою (ОФІЦІЙНО) (ФОТО)

У роботі сесії взяли участь дипломати, керівники районів та міст, правоохоронних і контролюючих органів, прикордонники, начальники окремих департаментів і управлінь ОДА, установ та організацій області, а також представники акредитованих в обласній раді представників ЗМІ.

Найперше Михайло Рівіс закликав всіх присутніх вшанувати хвилиною мовчання загиблих воїнів на Сході України та привітав з одним із найважливіших релігійних свят – Різдвом Пресвятої Богородиці, або, як у народі кажуть «Другою Пречистою», яка є нашою заступницею та охоронницею. Та інформував,  що за клопотанням обласної ради, депутата – Лазоришинця  Василя Васильовича нагороджено Почесною Грамотою Верховної Ради України. Після чого повідомив, що І-е установче засідання 9 сесії заплановано на 30 листопада.

А тим часом у залі зареєструвалось 56  депутатів, які сформували порядок денний, в основному з матеріалів, рекомендованих президією облради до розгляду, а це понад 30 питань. Та підтримали дві ініціативи: одну вніс голова ОДА «Про оплату праці працівників Закарпатського академічного заслуженого народного хору» , іншу - Олександр Ледида про закріплення майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області» щодо  СК «Юність».

Далі головуючий наголосив, що з ініціативи першого заступника голови обласної ради Йосипа Борто, враховуючи важливість порушеного питання для багатонаціонального Закарпаття, запропоновано розглянути першим проект рішення «Про Звернення Закарпатської обласної ради щодо Закону України «Про освіту», яке  планувалось до розгляду позачергово у зв’язку із клопотаннями, які надійшли від більш ніж третини депутатів. Він також зазначив, що "Прийняття Верховною Радою України 5 вересня нового Закону України «Про освіту», на переконання представників 4-х фракцій обласної ради, обмежує права всіх національних меншин на навчання рідною мовою, а сам Закон суперечить: Європейській хартії регіональних мов або мов меншин, яку Україна ратифікувала в 2003 році; Закону України «Про національні меншини в Україні» та міжнародним договорам, укладеним Україною із сусідніми країнами, зокрема Молдовою, Румунією, Угорщиною, які передбачають зобов’язання України щодо забезпечення мовних прав національних меншин".

Йшлося і про те, що голова ОДА Геннадій Москаль уже звернувся до Президента України Петра Порошенка з проханням ветувати прийнятий Закон України «Про освіту», або повернути його у Верховну Раду України з правками.

Далі з цього питання висловились представники політ сил «Єдиний центр» та «Батьківщина», які відмовились брати участь у голосуванні, а другі – утримались, обгрунтувавши своє  рішення.  Так, обласний обранець  Андрій Шекета наголосив, шо йдеться в законі не про мову а про освіту і закон насправді хороший, до нього внесено 196 поправок від різних політичних сил, однак жодної - від угорців. А тому, аби не відправити хороший закон у небуття через статтю № 7, необхідно  відправити його на експертизу до Венеціанської комісії.

Висловились і інші депутати. Після чого 38 обласних обранців підтримали дане звернення до Президента України.

Далі очільник облради  озвучив депутатські запити з актуальних питань в галузі медицини, спорту, земельних наділів , які були підтримані в залі. Після чого депутати затвердили нові програми, внесли зміни до діючих та прийняли звернення до вищих ешелонів влади, повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі Закарпатської облради.

21 вересня 2017р.

Теги: навчання. звернення, президент, мова

Коментарі

Вуву 2017-09-21 / 23:02:56
Но може і так ... Но сперва добре йіх накормити "тим" што хочуть ...штоби вже нажерлися ... паскуди.

Глог 2017-09-21 / 22:15:48
Дякую BUBU за визнання, але після такої події як я написав , то мадяри втечуть за Урал

Вуву 2017-09-21 / 19:43:32
Ліля ... Ти напевно читаєш "страсті господні" ... Зверни увагу на ГеніальнуІдею яку виказав ...ГЛОГ ... Вона дійсно варта уваги.

Вуву 2017-09-21 / 19:37:48
Як би думку викладену Глогом донести до міністерки Лілі Гриневич.
... Може дійсно ... "Нема зле аби на добре не вийшло" ...

Вуву 2017-09-21 / 19:33:59
... ""Немає сстранішойі збройі аніж зброя ворога повернута проти нього самого""...
Глог ... СУПЕР ГЕНІАЛЬНА ІДЕЯ.

Вуву 2017-09-21 / 19:31:29
Глог ... Ти знаєш це ГЕНІАЛЬНА ІДЕЯ !!!
Взяти той хунський закон і там де пише хунська ... Замінити на слово украйінська (мова) ... І потім йім тим самим тикнути в морду .
Може дійсно потрошенко так і зробить ... Щоб було посправедливому ... "Так як вони це хочуть".
... "(З тими преференціями які має в йіхньому освітньому законі хунська мова)" ... То украйінська точно що ще більше вигрола б і отримала необхідний захист.
.

Глог 2017-09-21 / 18:28:43
Пишуть, Україна ратифікувала, то вибачте , але Україна підписала так багато угод як наприклад "Будапештську угоду, Парижський меморандум і т.д
На мою думку потрібно було копіювати мадярський закон про освіту для України і тикнути ним в писок мадярам, там такі приференції для мадярської мови, що цей закон майже з двухсотнями поправок виглядає як проект.

Іван 2017-09-21 / 17:56:34
З чого галас. В чому проблема вивчення мовами нацменшин. Що заважає вивчати українську, вона є в програмі,проблема викладання вчителями української мови, то вмбачачте за слово а де перевірки районо. Гороно, облосвіти. Батьки відправили в школу дитину вчитися, то якщо не уяать їх там українсткої чи математики це проблема батьків. Ідіотизм. При СРСР викладали угорською мовою і що, серед угорців немає тих хто здобув освіту? Вже догрались з мовами в Криму на сході мало. Мізків у когось у владі мало оце правда.

Вуву 2017-09-21 / 17:54:54
Забудьте дурне слово СБУ ... його просто нема ... Тобто воно є але займається кришуванням наших політиків злодійіі бариг ... Помагає у виведенні коштів в офшори ... Прикритям і охороною дітей таких як син шуфрича доньки тимошенко і решта ... І всякими іншими кримінальними справами ...
А ви тут розкричались СБУ СБУ ...Нема його і все .

До 666 2017-09-21 / 17:39:12
Не суть важно.

666 2017-09-21 / 17:31:53
До 555 Я тут ранiше до тебе був...

Ичі 2017-09-21 / 16:58:19
Правоохоронці замовчуватимуть цю ситуацію бо Угорський консул пригрозив позбавити їх громадянства

форестер 2017-09-21 / 16:40:58
Готовий "Народний совєт Подкарпаторусской рєспубліки". Сценарій точно такий, як у Донецьку і Луганську. І СБУ так само тупо зливає Україну.

Вуву 2017-09-21 / 16:39:39
За 26 років незалежності ... "Кобила з яйцями" ... створила потужну ... Чітко організовану і структуровану агентурну діяльність .
А всі ескапади зі зверненнями і скликання позачергових сесій "по телефонному дзвінку" ... Виказують всю "кишеньковість"... Місцевих депутатів і відповідно органів місцевого самоврядування ... І навіть обласного рівня.
Виглядає (і не тільки) так , що ... Реально Областю керує "кобила" ... а не номінантні представники .

Роксоляна 2017-09-21 / 16:23:51
Якби прокурор був справжній то мав припинити цю вакханалію, або принаймні розяснити депутатам-сепарам незаконність їх дій. Дівчатам на дискотеках розказує який він крутий патріот, а насправді прихвостень москальський.

До 555 2017-09-21 / 16:22:31
В законі про освіту ... Нажаль :-)) ваша думка неврахована.

555 2017-09-21 / 16:17:41
Хотять мадярську вчити,то тільки приватні уроки і небільше.А хочеш вчити постійно п....й на мадяри.

Вуву 2017-09-21 / 15:31:59
А чого трансгендерна баба сидить в залі ОДА ... Що вже "пройшла" тест з украйінськойі мови ???

Вуву 2017-09-21 / 15:29:00
Що рівіс ...що маскаль "це вже свойі" люди орбана ... Які будуть приймати такі рішення (на державному рівні) які потрібно йому .
А те що ситуація була здестабілізована на сході Украйіни в той час коли маскаль сука очолював луганську область ...наче забули .
Порошенко замість того щоб цього "кадра" ... Посадити в тюрягу ... Перекидає на інше не менш "вибухо небезпечне місце". Ось такі вони продажні Украйінські "дєятєлі" і бариги-злодійі "політики"... Включно само П.

Степан Крук 2017-09-21 / 15:26:36
Аби цих депутатів шлях трафив! Аби їх підняло і не опустило! Аби їх гута забила! Аби їх в кориті вода в Тису понесла! Аби їхніми мордами шпаргийт чистили! Аби на черешню вилізли і нигда з неї не злізли!....

НОВИНИ: Політика

04:14
/ 33
Москаля розлютило звернення Рахівської міськради до ВР з пропозицією розглянути питання відставки Авакова, Луценка та імпічменту Порошенка
01:26
Апеляційний суд залишив підозрюваних у вибуху в старому в офісі угорського товариства в Ужгороді під вартою
01:23
/ 58
Рахівська місьрада проголосувала за звільнення Авакова і Луценка, імпічмент Порошенка і створення антикорупційних судів (ДОКУМЕНТИ)
19:14
/ 13
З закарпатських нардепів за притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт Савченко послідовно не голосував очільник КМКС Брензович
05:12
/ 1
Угорщина по відношенню до України керується імперським мисленням - МЗС
04:30
/ 10
Угорський гібридний фронт. Чому військова база у Берегово так налякала Будапешт
04:22
/ 8
У відповідь на передвиборчу агресію Будапешта варто мінімізувати кількість виборчих дільниць на Закарпатті - політолог
02:36
/ 9
Бірюков: якщо Генштаб ЗСУ визначає, що десь в Україні буде розгортатися військова частина, думка сусідів навряд чи буде врахована
18:34
/ 108
Москаль повторив дурницю Януковича: вирішив заборонити учасникам масових акцій користуватися балаклавами, масками та шоломами
16:43
Представники місії ОБСЄ навідалися в Берегово
16:32
ФОТОФАКТ. Директор Центру інформації та документації НАТО відкрила виставку в УжНУ
19:33
/ 3
МЗС: Розміщення батальйону українських військових в Берегові можливе з міркувань безпеки і щоб уникнути провокацій
14:46
/ 2
У МЗС останні угорські заяви, зокрема, і про військову частину в Берегові, назвали маніпуляцією і зароблянням голосів
04:38
/ 7
Угорщина вимагає від Києва відкласти реалізацію закону про освіту до 2023 року
04:14
/ 1
Клімкін про зустріч з Сійярто: він "навіть не торкався" питання місії ОБСЄ на Закарпатті
03:58
/ 21
Глава МЗС Угорщини вже проти відновлення Україною військової частини в українському Берегові
03:35
/ 17
У Будапешті кваліфікували провокацію з розбитим склом "угорських" авто в Берегові як "антиугорський прояв"
21:54
/ 1
Закарпаття відвідав префект Марамуреша Васіле Молдован
15:43
/ 3
Клімкін: Угорщина впритул наблизилася до червоної лінії
15:15
/ 2
Клімкін попросив у силовиків уваги для Закарпаття
10:51
/ 11
Мін'юст позивається до Закарпатської ОДА через призначення заступником Москаля нелюстрованого Мікуліна
17:55
/ 28
Закарпатського нардепа Пацкана обрано головою Рахункової палати України
04:30
/ 1
Кремль призначив екс-радника Януковича "відповідальним" за розхитування ситуації на Закарпатті Угорщиною - ІС
17:15
/ 22
На Закарпатті націоналісти "Свободи" та "Карпатської Січі" відмежувалися від можливих провокацій щодо угорців
16:34
/ 7
Угорський виклик: несиметрична відповідь України
» Всі новини