Дармштадт – місто, що славиться високим рівнем викладання природничих і технічних наук. Тут містяться Європейський центр управління космічними польотами і низка інститутів – технічний, природничий, інститут дослідження важких іонів, у якому було синтезовано ряд нових хімічних елементів (один з них, до речі, дістав назву дармштадтій – атомний номер 110). Саме тому Дармштадт має статус міста наук, це навіть відображено на міській печатці. Зі 170 тисяч мешканців міста 40 тисяч є студентами, тобто кожен четвертий.
Для організації активної співпраці між навчальними закладами Ужгорода і Дармштадта відбулася поїздка вчителів фізики та німецької мови з 6 навчальних закладів Ужгорода до Дармштадта. Представники відділу міжнародних відносин магістрату міста-побратима Бернд Шафер і Аліна Фрік склали програму, яка передбачала відвідання 4 гімназій Дармштадта й ознайомчі екскурсії.
Вчителі УЗОШ І–ІІІ ст. № 2, № 6, № 12, № 15, ліцею «Лідер» та лінгвістичної гімназії ім. Т. Шевченка відвідали державні муніципальні гімназії Eleonorenschule (ім. Елеонори), Viktoriaschule (ім. Вікторії), Bertold-Brecht-Schule (ім. Бертольда Брехта) і приватну гімназію Edith-Stein-Schule (ім. Едіт Штайн). В останніх двох закладах у старших класах запроваджено профільне вивчення фізики та природничих наук. Ужгородські освітяни мали нагоду ознайомитися з організацією навчального процесу, навчальними кабінетами і лабораторіями, поспілкуватися з керівниками, побачити елементи викладання уроків.
Під час цих зустрічей виникало багато питань щодо організації навчання, зокрема тривалості навчального року, змісту програм, методики викладання. Вражала невимушеність у спілкуванні німецьких педагогів та учнів, толерантність, витримка і доброзичливість, готовність співпрацювати, а також високий рівень лабораторного забезпечення для вивчення фізики й хімії.
Стосовно співпраці між школами Дармштадта й Ужгорода – були визначені пріоритети і напрямки розвитку зв’язків та обміну учнями й учителями. Налагодження співпраці розпочато між учителями фізики та німецької мови.
Наступний крок – організація прийому в Ужгороді вчителів з міста-побратима (попередньо заплановано на жовтень цього року) та візит до Німеччини учнів ужгородських загальноосвітніх навчальних закладів, які вивчають німецьку мову. Планується також обмін учителями з гімназією Edith-Stein-Schule.