Головний спеціаліст міського відділу інвестицій, інновацій, розвитку та туризму Ірина Юдіна повідомила, що проектно-кошторисна документація вже готова, тепер вона проходить експертизу, після чого можна буде приступати безпосередньо до робіт над центром.
«Він розміститься на базі ЗОШ № 5. Там є технічні приміщення, які школа майже не використовувала. Ми хочемо реконструювати дві кімнати: одну – для засідань (там може проводити зустрічі ужгородська велоспільнота чи будь-які громадські організації), а другу – робочу. Поруч розташують невеликий павільйон, де зберігатимуться велосипеди і туристичне спорядження. Коли центр відкриють, будь-хто зможе прийти туди і взяти у тимчасове користування велосипед чи туристичне спорядження абсолютно безплатно. Систему застав ми ще остаточно не продумали, але ця послуга точно буде безплатною», – зазначила пані Юдіна.
На втілення проекту Євросоюз виділив 56 тисяч євро. Як розповів заступник міського голови Ярослав Шафарь, за ці кошти реконструюють приміщення, закуплять 20 велосипедів, 10 наметів та 10 туристичних килимків. У рамках проекту в Ужгороді вже встановили 6 велопаркувальних стійок, ще одну – більшу, з дашком – мають установити незабаром. «Партнером проекту є також сільська рада Баранинців. Там будують сучасний стадіон, до якого з Ужгорода ми прокладемо символічний веломаршрут. Сам проект дуже цікавий, він має сприяти розвитку велоруху в нашому місті», – впевнений Ярослав Шафарь.
В. о. міського голови Віктор Щадей каже, що стосовно доцільності відкриття такого центру радився з ужгородськими велоактивістами і вони були тільки раді такій перспективі. «Тепер у країні складна ситуація, але ми вирішили не відкладати реалізацію цього міжнародного проекту далі, а реалізувати його нині. Довго думали над тим, як зробити оптимально, обрали для центру вільні приміщення ЗОШ № 5. Але ми не забуваємо про більший проект – створення велоцентру в Боздоському парку. До нього приступимо, коли стабілізується економічна ситуація в країні», – зауважив очільник міста.