Проект рішення називається «Про особливості навчання регіональними мовами або мовами меншин у комунальних навчальних закладах міста Луцька».
«Специфіка цього рішення полягає в тому, що, як відомо, в Україні прийнятий закон Ківалова-Колесніченка «Про засади державної мовної політики». У ньому низка пунктів стосуються галузі освіти. Цей закон вніс низку змін до законодавства про освіту. Ці норми є обов’язковими до виконання на території України. В цьому законі є низка норм, які дозволяють зменшити обсяг викладання російської мови та мов інших меншин там, де їхня чисельність не перевищує 10% від загальної кількості населення», – каже Андрій Калахан.
З його слів, це рішення фактично базується на цих положеннях закону Ківалова-Колесніченка і метою розробки цього проекту є показати абсурдність цього закону. «Оскільки він начебто покликаний захищати права мовних меншин, а насправді має такі моменти, які дозволяють навпаки – погіршити стан викладання нинішній російської та інших мов на тих територіях, де їх носіїв менше 10%», – додав депутат міськради.
Мовляв, закон «Про засади державної мовної політики» передбачає, що класи з навчанням російською або мовами інших меншин створюються з урахуванням поширеності відповідної мови на території відповідної місцевої ради. «Чисельність носіїв російської мови в Луцьку за даними останнього перепису становить майже 7%. Все решта – україномовні, інших мов – 0,2%», – заявив Калахан.
Він стверджує: «Закон говорить, що при вступі до навчальних закладів у заявах обов’язково вказується мова, якою вони хочуть навчатися. Я пропоную: якщо чисельність таких заяв не перевищуватиме 10%, то класи із викладанням усіх предметів мовою меншини не створюються. А заявникам забезпечуються умови для вивчення їхніх рідних мов факультативно».
«Якщо раніше Луцька міська рада прагнула боротися з законом Ківалова-Колесніченка різноманітними зверненнями пафосного наповнення, то, можливо, варто перейти до конкретики, до конкретних нормативно-правових актів місцевого значення», – підкреслив депутат.
До слова, наразі в Луцьку 210 учнів навчаються російською мовою – тобто 11 класів. Вони зосереджені в загальноосвітній школі № 5.
ujcnm 2012-08-25 / 14:57:55
Андрій Калахан пропонуэ: "якщо чисельність заяв не перевищуватиме 10%, то класи із викладанням усіх предметів мовою меншини не створюються." Питання вiд чого рахувати 10%. «Чисельність носіїв російської мови в Луцьку за даними останнього перепису становить майже 7%. Все решта – україномовні, інших мов – 0,2%», – заявив Калахан.Тобто, за його рахунками,класiв крiм украiнських бути не може!