Про це йдеться у відкритому листі глав Церков і релігійних організацій до президента щодо мовного питання.
"Ще у 2006 році ми висловлювали свою принципову позицію: мовні питання, як основоположні для суспільства і державності, не повинні ставати предметом політичних спекуляцій", - йдеться в листі.
"Мова згуртовує людей в націю, створює єдиний суспільний і гуманітарний простір. Вона за своєю природою сприяє взаємному порозумінню, бо покликана єднати людей, а не бути джерелом ворожнечі", - зазначили церковники.
"З жалем вимушені відзначити - до нашого голосу не прислухалися. 3 липня 2012 року суперечливий мовний законопроект було оголошено прийнятим Верховною Радою. І ми знову стали свідками того, як поглиблення мовного розділення, посилене політичним протистоянням, далі поглиблює суспільний розкол і розхитує основи української державності", - заявили представники церков.
"Ми наполегливо закликаємо вас не підписувати вибухонебезпечний мовний законопроект № 9073, накласти на нього вето і повернути до Верховної Ради для справжнього повноцінного розгляду та вироблення збалансованого рішення", - звернулися церковники до Януковича.
"Ми закликаємо вас стати ініціатором загальнонаціонального суспільного і фахового діалогу навколо мовної проблематики. Саме його підсумки повинні лягти в основу принципово нового законопроекту, який справді забезпечить розвиток збалансованої мовної політики в Україні", - додали вони.
Лист підписали патріарх Філарет, предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату; Святослав, верховний Архієпископ Києво-Галицький Української Греко-Католицької Церкви; єпископ Маркіян Трофим’як, керуючий справами Римсько-Католицької Церкви в Україні та інші.
Українська правда
, Закарпаття онлайн.Спецпроєкти