Що втрачає держава і кожен українець
Як відомо, зарплата залежить від прибутків підприємства, на якому працює людина. А прибутки залежать від загального стану економіки в Україні. Нині ж держава втратила економічну репутацію. А це вдарить по кишені кожного.
"Рейтинг нашої держави десь в стадії преддефолтній. Адже співпраця з Євросоюзом - це не лише питання експорту, це, в першу чергу, залучення дешевих кредитів для українського сільгоспвиробника і дешевих способів інвестування", - каже президент асоціації "Клуб аграрного бізнесу" Алекс Ліссітса.
Для звичайного українського селянина чи фермера це означає дешевший трактор. Тобто, якщо зараз у нас кредит на сільгосптехніку дають під 27% у гривні, у Євросоюзі аналогічну позику дають лише під 1-2%. Навіть попри різницю в курсі, економія суттєва. Причому доступнішою стала б саме якісна техніка.
Що втрачає сільське господарство
Вже кілька років сільське господарство - найбагатша галузь і найбільший донор бюджету. Тобто саме завдяки аграріям наші кишені не спорожніли. Але після непідписання асоціації почали втрачати і вони. Насамперед, йдеться про інвестиції і перспективні ринки збуту. Із загального експорту у 18 млрд дол. до Євросоюзу Україна продає майже третину сільгосппродукції - майже на 5 млрд дол. До Митного союзу - вдвічі менше. Угода про асоціацію дала би можливість аграріям постачати до Євросоюзу ще більше і на кращих умовах.
"За рахунок тільки розширення квот ми можемо щороку отримувати по 180 млн євро. А взагалі у випадку підписання наша аграрна галузь - близько мільярда отримувала б додаткових прибутків. Це за рахунок розширення експорту", - зазначила керівник аналітичного департаменту консалтингової компанії Марія Колесник. А для простих українців це означало би більш дешевші продукти з Європи і кращої якості – українські.
Що втратили медики і пацієнти
Хворі українці втратили дешевші імпортні ліки. А медики – можливість працювати за вищими стандартами. Адже фармацевтичну галузь нині в Україні вважають найкорумпованішою - це офіційні дані профільної міжнародної організації. За даними Transparency International, хабарі і відкати - головне гальмо української економіки і поглинач народних коштів. У рейтингу корупції за цей рік Україна поряд із Папуа-Новою Гвінеєю. Навіть в Уганді бізнес працює прозоріше, ніж у нас. Найчастіше крадуть на державних закупівлях, каже директор організації в Україні Олексій Хмара.