Росія тягтиме Україну в МС через бізнес, релігію, ЗМІ та кандидата в президенти

Російська стратегія недопущення підписання Україною угоди з ЄС і втягування її в Митний союз передбачає, серед іншого, створення потужної проросійської політичної сили, здатної висунути свого кандидата на президентських виборах 2015 року.

Росія тягтиме Україну в МС через бізнес, релігію, ЗМІ та кандидата в президенти

Про це йдеться в документі під назвою "Про комплекс заходів для залучення України до євразійського інтеграційного процесу", який публікує "Дзеркало тижня. Україна".

Видання зазначає тільки, що текст друкується без додатків, не повідомляючи його джерел.

Найближчими цілями опублікованої роботи є запобігання підписання угоди України з ЄС про асоціацію; формування впливової мережі проросійських громадсько-політичних сил, здатних стримувати українську владу від несприятливих для Росії дій, а також примушувати її до входження України до Митного союзу і ЄЕП.

Також серед цілей вказана нейтралізація політичного і ослаблення медійного впливу євроінтеграторів і створення умов для приєднання України до МС і ЄЕП до 2015 року.

"У разі продовження дрейфу Януковича на Захід і здачі суверенітету України ЄС, результатом цієї роботи має стати перемога нашого кандидата на майбутніх президентських виборах 2015 року", - йдеться в документі.

Загальна логіка системи заходів для залучення України до МС і ЄЕП полягає в концентрованому і всебічному впливі на центри прийняття рішень з опорою на дружні і прагматичні сили в уряді, парламенті, ділових колах, науковому та журналістському співтоваристві при активізації прихильників і нейтралізації противників участі України в МС і ЄЕП.

"Створювані в результаті цього впливу ланки повинні закріплюватися в постійно діючій мережі політичної сили, що буде одночасно формуватися", - йдеться в тексті.

При цьому відповідна комплексна програма дій "повинна реалізовуватися силами української громадськості, не даючи приводів представляти дану діяльність як "руку Москви".

У стратегії наголошується, що негативне ставлення українського керівництва до приєднання до ЄЕП і МС не може бути подолане шляхом тільки роз'яснювальної роботи. "Остання повинна бути підкріплена всебічним тиском з метою створення відчуття неминучості приєднання з метою виживання нинішньої пануючої еліти", - йдеться в тексті.

Це тиск повинен одночасно йти від бізнесу, духовенства, громадськості, ЗМІ, експертного співтовариства, а також від найближчого оточення президента Віктора Януковича, включаючи його сім'ю і придворних олігархів.

"При роботі з бізнес-структурами потрібно бути готовими йти назустріч українським партнерам у прийнятті рішень з потрібних питань в обмін на пряму підтримку процесу приєднання. І навпаки, вдаватися до санкцій щодо підприємств, власники або керівники яких підтримують політичні сили, які є противниками приєднання, або відкрито агітують за євроінтеграцію", - пропонується в програмі дій.

Окремо відзначено необхідність роботи з урядом. Пропонується, зокрема, дискредитувати чиновників, які "фактично є агентами євроатлантичного впливу" з метою їх витискування з керівних постів при оновленні уряду України після виборів.

Одночасно передбачається всіляко сприяти посиленню позицій українських чиновників, що поділяють цілі приєднання України до МС і ЄЕП.

Особливе значення має робота з керівництвом Кабміну і способи впливу на позицію прем'єр-міністра. Також пропонується сформувати мережу прихильників приєднання серед українських депутатів, включаючи представників всіх партій. У роботу з приєднання до ЄЕП і МС передбачається включити також губернаторів і мерів міст.

Крім того, стратегія передбачає вплив на медіа-простір, зокрема, шляхом персональних домовленостей з власниками телеканалів "як мінімум, про нейтралітет у доступі до ефіру" прихильників ЄЕП і МС.

Окремим пунктом зазначена активізація наукової спільноти на підтримку процесу приєднання. "Організацію цієї роботи можна покласти на "Український вибір", який вже розгорнув широку і активну агітацію за приєднання України до МС", - наголошується в документі.

Також одним з пунктів стратегії є робота з релігійними організаціями. "З урахуванням специфіки особистості Януковича планування роботи з приєднання доцільно вести, використовуючи можливості українського духовенства УПЦ Московського Патріархату. Його участь може відігравати важливу роль, як персонально для особистості Януковича, так і для громадської думки", - йдеться в тексті.

Також пропонується зміцнювати і розширювати мережу проросійських організацій, що поділяють цілі приєднання до ЄЕП і МС.

"Основним завданням такої мережі має стати формування потужної проросійської політичної сили, здатної висунути свого кандидата на майбутніх президентських виборах 2015 року і нав'язати ідею приєднання українському керівництву", - йдеться в тексті.

Найважливішим партнером у цьому проекті могло б виступити новоорганізований громадський рух "Український вибір" Віктора Медведчука, наголошується в документі.

Окремо виписані заходи щодо посилення залежності української економіки від Росії.

Зокрема, цей пункт включає проведення кредитного свопу "рубль-гривня" з наданням рублю статусу першокласної валюти в Україні; створення російсько-українського Міжнародного депозитарного центру; приєднання України до системи технічного регулювання МС; заснування російсько-українсько-білоруської корпорації міжнародного інноваційного співробітництва "Мир".

Крім того, для цих цілей передбачено створення російсько-української Корпорації розвитку Криму і, в подальшому, інших регіональних корпорацій розвитку за участю російського капіталу; розробка єдиних вимог до діяльності кредитних рейтингових агентств; створення спільної російсько-української корпорації в галузі транспортного літакобудування; створення спільного російсько-українського підприємства в галузі ядерного палива для українських АЕС і, нарешті, створення російсько-українського газотранспортного консорціуму.

У документі також наголошується на важливості участі у процесі приєднання України до МС і ЄЕП Білорусії, Казахстану та інших держав ЄврАзЕС.

"Особливо ефективними можуть виявитися прямі обговорення цієї теми Януковича з Лукашенком і з Назарбаєвим. З урахуванням білоруських коренів Януковича і негативного до них ставлення з боку ЄС, Лукашенко міг би знайти переконливі для Януковича аргументи на користь євразійської інтеграції", - вважають автори документа.

18 серпня 2013р.

Теги: Росія

Коментарі

Слов’янин 2013-08-24 / 23:23:52
Більшість людей дивиться на перспективи асоційованого членства України в ЄС виключно в рожевих окулярах, що обумовлено пропагандою, якщо відверто, ворожих ЗМІ та політичних сил. Ці люди наївно гадають, що це чи не автоматично призведе до "європейських зарплат". Між тим, проект угоди практично ніхто з вітчизняних симпатиків-євроінтеграторів не читав. А було б корисно. Документ складається з декількох сотень сторінок, текст яких ніби умисно написаний малодоступною мовою, близькою до словоблудства. І це не випадково, адже туди закладені такі "перли", що призведуть до повної деіндустриалізації України та краху вітчизняного товаровиробника, у т. ч. в с/г. Досвід країн колишнього соцтабору, частина яких живе на дотації (котрі мають властивість несподівано скінчитися), яскраве тому свідчення. Для початку, Україна втратить третину ринків збуту зерна, про експорт електроенергетики варто взагалі забути. Можна довго перелічувати. Але чи не найкричуща "родзинка" полягає в наступному: Україна за власний кошт повинна переобладнати ширину всіх залізниць (це мільйони км) до розміру залізниць країн ЄС і відповідно колісну базу залізничного транспорту. Про культурні, гуманітарні наслідки євроінтеграції годі й говорити. Через 1-2 покоління стара добра Європа помре.
Ми вічно когось копіюємо, а не творимо власну гру. Для останньої, якщо хочете, свого футутуристичного проекту, в нас все є, окрім... рідної еліти. В цьому наша головна проблема.

БОНДИ 2013-08-19 / 08:32:59
Путін вроді неглупий мужик, але ніяк не пойме, що все зрештою вирішить народ. Може раніше може пізніше, може до його смерті може після, але ми будемо в Європі, ми мусимо звільнитися від монголо-татаро-печеніжино-половецького іга.

вуйко з Жденієва 2013-08-18 / 15:47:52
А кляті Ригги Конюха і челядь буде москаликам в цьому помагати


Спецтема
Публікації:
/ 8Святослав Вакарчук: Кому тут тюрма, кому – Дольче Віта
/ 1Трагікомедія реакцій на "трагедію" у Гельсінкі
/ 4Керівник МВС Аваков взяв у заручники всю країну - Сергій Лещенко
/ 3Марш поліцейського свавілля
/ 1Володимир Горбулін: "Європейськими мають бути не лише амбіції, а і вчинки"
/ 3Денис Бродський: Наша влада – професійні покидьки, які працюють проти нас
/ 12Mr. Petro Incognito: Порошенко витратив на тижневу відпустку на Мальдівах $500 000
/ 2"Рука Держдепу". Хто і як "рятував НАБУ"
/ 8Ренесанс кума Путіна. Медведчук отримує фінансові та політичні дивіденди як від Москви, так і від Києва
/ 1Чи переживе Верховна Рада осінь? Погляд зсередини
/ 5Директор Transparency International: Ми не бачимо розслідувань щодо чиновників та впливових і заможних людей, причетних до корупції
/ 3Країна на паузі, або Місяць на роздуми Порошенка
/ 2Заборонити не можна дозволити
Справа №1. Влада не сприяє слідству у справі розстрілу Небесної сотні
Прокачати партнерство: як «Газпром» перетворюється на спонсора українського газового хабу
/ 3Війна і бізнес. Як друзі Порошенка контролюють мільярдні замовлення Укроборонпрому. Ч.1
Е-декларації: чорний діамант Авакова, церква Матвієнка і мільйони БПП
Ювілейне. Що відбувається і чому так повільно?
Віктор Трепак: "Я передав до НАБУ докази тотальної корумпованості влади"
/ 1Фінішна пряма
/ 11Подвійне життя Президента
/ 1Петро Таланчук: Усі зусилля влади націлені на будівництво України без українців
/ 10Нафта вже по $26: Для Росії це не криза, це – П****Ц
Мурашиний "вир смерті" українського політикуму
"Губернатори" на виборах: адмінресурс партії Порошенка?
» Всі записи