За словами Валерія Лунченка, поштовхом до роботи у цьому напрямку стали скарги закарпатців, які під час особистого прийому з нардепом, нарікали на відсутність підтримки з боку держави підприємцям, що займаються вирощуванням овочевих культур. “Для Закарпаття ця тема особливо актуальна, адже є райони, де майже кожна сім’я збудувала теплиці і з ранньої весни до пізньої осені важко працює на своїх ділянках”, - наголосив В.Лунченко.
Прийняття запропонованих змін буде ще одним кроком у напрямку реального надання сільському господарству пріоритетного значення в економіці України, оскільки саме воно повинно виконувати соціальне замовлення суспільства – виробляти продукти харчування, доступні кожному громадянинові країни незалежно від його соціального статусу. “Від цього завдання залежить стабільність та економічна й політична безпека країни”, - зазначив народний депутат.
Останнім часом вирощування у закритому ґрунті овочів та розсади овочевих культур і грибів стає все більш популярним серед сільськогосподарських товаровиробників, - йдеться у пояснюючій записці до проекту. – Однак для того, щоб бути конкурентоспроможними на сільськогосподарському ринку, їм необхідна належна підтримка з боку держави. Зважаючи на це, запропоновані зміни покликані сприяти господарствам, що спеціалізуються на вирощуванні тепличних овочів та грибів, шляхом відшкодування частини їхніх витрат на будівництво або реконструкції тепличних комплексів, оскільки, відповідно до нині діючих норм Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України», відбувається відшкодування частини витрат лише суб’єктам, які провели будівництво та реконструкцію тваринницьких ферм і комплексів, натомість виробники продукції рослинництва такої фінансової підтримки з боку держави не отримують. З огляду на це, запропоновані зміни в законодавстві будуть сприяти: по-перше, збереженню та нарощенню обсягів овочів та грибів, що вирощуються в умовах закритого ґрунту; по-друге, зменшенню залежності сільськогосподарського ринку України від імпортних поставок продуктів харчування; по-третє, захисту прав споживачів, оскільки забезпечить більш повне задоволення їхніх потреб у якісних тепличних овочах та грибах, вирощених в Україні.
Якщо зміни до цього Закону Верховна Рада прийме найближчим часом, то фінансування буде використано з Держбюджету 2013 року. Сільгоспвиробники можуть розраховувати на відшкодування у розмірі до 50% вартості будівництва та реконструкції тепличних комплексів для вирощування у закритому ґрунті овочів та розсади овочевих культур.
Прес-служба Закарпатської обласної організації
Політичної Партії “Фронт Змін”
Владислав 2013-04-05 / 18:50:20
Можливо не Бог зна що але хотів якась ініціатива на користь Закарпаття. Активніше працюйте і все вийде.
селянин 2013-04-05 / 11:52:31
хай краще прийде і поможе копати) так із нього користі буде більше. бо в документах і законах він ся не дуже добре розбирає, а мотику в руках держати - на то не великі мозги треба))