Зовнішньоторговельні операції товарами суб’єкти господарювання Закарпатської області здійснювали з партнерами з 89 країн світу.
До країн Європейського Союзу було експортовано 84,6% усіх товарів, до країн СНД –10,4%. З країн Європейського Союзу імпортовано трохи більше половини усіх товарів, із країн СНД – 18,1%.
Найбільші експортні поставки здійснювались до Угорщини – половина від загального обсягу експорту, Російської Федерації, Австрії та Словаччини. Найбільшу питому вагу в загальному обсязі імпорту мали Чехія, Китай, Білорусь, Німеччина, Угорщина та Російська Федерація.
Основу товарної структури експорту у січні–червні п.р. складали механічне та електротехнічне обладнання, текстильні матеріали та текстильні вироби, деревина і вироби з деревини.
У товарній структурі імпорту переважають поставки механічного та електротехнічного обладнання, мінеральних продуктів, засобів наземного транспорту, текстильних матеріалів та текстильних виробів, полімерних матеріалів, пластмаси та виробів з них. Питома вага зазначених груп товарів складає 86,2% від загального обсягу імпорту.
У загальних обсягах як експорту, так і імпорту товарів, питома вага давальницької сировини та продукції, що виготовлена з неї, має значні обсяги. Так, у січні–червні 2012р. обсяг експорту готової продукції, виготовленої з іноземної давальницької сировини, склав 301,0 млн.дол., або 44,2% від загального обсягу експорту. Основними споживачами готової продукції, виготовленої з даної сировини, були Угорщина, Німеччина, Австрія, Польща, Італія та Румунія.
У січні–червні 2012р. суб’єктами господарювання області одержано іноземної давальницької сировини на 277,7 млн.дол., що становить 28,8% загального обсягу імпорту. Основні надходження зазначеної сировини здійснювались із Німеччини, Угорщини, Китаю, Італії та Тайваню, Провінції Китаю, - повідомила Закарпаття онлайн заступник начальника відділу статистики торгівлі Головного управління статистики у Закарпатській області Оксана Сабадош.