Така ситуація виникла вперше за багато років, адже завжди рання капуста була високорентабельною культурою і залишала виробникам можливості для збільшення виробництва.
Основними факторами, що негативно вплинули на успішність бізнесу виробників суперранньої капусти Закарпаття стали тривалі морози та пізня весна, яка збільшила витрати на опалення теплиць, що у свої чергу підвищили собівартість вирощування продукції. Крім того стрімке зростання площ в минулі роки, зокрема у 2006, збільшило пропозицію капусти та вплинуло на ціни.
У цьому сезоні суперрання капуста з Закарпаття поступила на ринок наприкінці квітня, коли гуртові ціни на ринку м. Київ були у межах 12 грн, в то час, як у минулому році в середині квітня, початкова гуртова ціна булла на рівні 18 грн за кг, відповідно закупівельні ціни були нижчими. Через затримку з дозріванням, товарний вигляд капусти не завжди відповідав вимогам покупців - середня вага 500 г, несформований качан. Значну частину капусти продавці були вимушені продавати як салат, і в цій категорії продукції, основним конкурентом для виробників став салат "Айсберг", що імпортувався з Туреччини.
На даний час виробники зайняті пошуком можливостей зниження собівартості продукції через використання альтернативних джерел енергії, зниження тепловтрат теплиць. Крім того, важливим залишається питання покращення якості та товарного виду продукції.
Як повідомили в Закарпатському представництві Проекту аграрного маркетингу, станом на 18 травня, на Закарпатті йде масова торгівля капустою відкритого ґрунту, а гуртові ціни сформувалися на рівні 2 грн за кг. У роздріб по м. Ужгород, ціна на ранню капусту складає близько 3 грн за кг.
Агроогляд: овочі та фрукти
19 травня 2006р.
Теги: