Закарпаття є лідером з енергоефективності у сільському господарстві

Щорічний потенціал енергозбереження економіки України становить 11,8 мільярда євро. Такі підсумки проекту "Рейтинг енергоефективності областей України" виконаного аналітичним центром "Бюро економічних і соціальних технологій" за замовленням компанії System Capital Mamagement (SCM).

Закарпаття є лідером з енергоефективності у сільському господарстві

Рейтинг відображає ефективність використання енергоресурсів по областях України з урахуванням існуючого рівня розвитку економіки. Рейтингування відбувалося в чотирьох базових галузях: промисловості, послугах, сільському господарстві, житлово-комунальне господарство.

Як повідомила в ході презентації рейтингу директор зі зв'язків з громадськість System Capital Mamagement (SCM) Наталя Ємченко, при цьому в цілому по Україні рівень енергоефективності становить 52%, порівняно з країнами ЄС.

За наслідками дослідження, сумарний рейтинг енергоефективності серед регіонів України очолили Вінницька - 71% від аналогічних показників по ЄС, Чернівецька - 70%, Одеська - 70%, Закарпатська - 68%, і Херсонська області - 67%.

Говорячи про сегменти, досліджувані в рейтингу, вона зазначила, що для дослідження бралися показники енергоефективності промисловості, сфери послуг, сільського господарства.

Так, згідно з рейтингом,по енергоефективності в промисловості лідирує Київська область, за нею йдуть Одеська та Закарпатська області, а в сфері послуг лідирує Дніпропетровська область, за нею - Харківська і Донецька.

Разом з тим, лідером ефективного використання енергетичних ресурсів у сільському господарстві є Закарпатська область, далі Житомирська та Івано-Франківська. А в сфері ЖКГ перші місця зайняли Вінницька, Кіровоградська та Херсонська області.

Критично низький рівень енергоефективності в сільському господарстві, на думку авторів дослідження, обумовлений низькою доданою вартістю продукції в цьому секторі національної економіки, порівняно з країнами ЄС.

Ємченко повідомила, що найбільшими споживачами енергоресурсів серед галузей промисловості України є металургія, видобувна промисловість, виробництво неметалевих мінеральних виробів і хімічне виробництво.

Для металургії, хімічного виробництва, виробництва неметалевих мінеральних виробів навіть з урахуванням паритету купівельної здатності показник енергоефективності становить близько 40%, у той же час для видобувної промисловості він дорівнює лише 21%.

Але в той же час, окремі галузі переробної промисловості України за своєю енергоефективністю вже не поступаються ЄС.

Наталя Ємченко також повідомила, що відповідно до загального рейтингу, найменш ефективними виявилися Луганська, Полтавська і Дніпропетровська області, при цьому областями з найбільшим потенціалом для енергозбереження є Дніпропетровська, Донецька і Луганська.

13 жовтня 2011р.

Теги: енергоефективність, енергозбереження

НОВИНИ: Економіка

17:38
На кошти ФАО кооператив з Берегівщини планує виробляти вино
20:17
/ 6
Кабмін сьогодні зареєстрував новий індустріальний парк у Мукачеві: планують залучити 36 млн євро інвестицій
18:51
/ 5
ФДМУ готує до приватизації агропромислову фірму "Леанка" на Закарпатті
22:57
У першому півріччі на Закарпатті кількість новостворених суб’єктів господарювання на 1464 перевищила кількість тих, хто припинив бізнес
23:08
Закарпатська митниця: Євросоюз залишається основним постачальником імпорту
15:52
На Закарпатті найбільше туристичного збору надійшло у бюджети Ужгорода, Поляни, Баранинців
17:13
На Закарпатті підприємство вирощує кілька видів екзотичних грибів
22:17
Закарпатська область належить до числа лідерів за зростанням надходжень єдиного податку
13:38
Через аномально раннє тепло закарпатські виноградарі зелені операції проводять мегаінтенсивно
13:47
Cезон лохини на Закарпатті стартував на два тижні раніше, ніж торік
19:14
У травні пасажиропотік залізничним маршрутом Київ-Чоп зріс на 221% – Укрзалізниця
14:54
Через змову на аукціонах суди визнали недійсними вже два спецдозволи "Голден Тайл" на видобуток глин на Закарпатті – дані прокуратури
01:25
Закарпатське вино отримало офіційне географічне зазначення: що це означає
20:19
/ 1
Кабмін вніс до реєстру індустріальний парк "Тячів" площею площею понад 60 га
19:25
/ 1
Видобування солі на Закарпатті зупинилося з початку березня через конфлікт співвласників
17:49
Закарпатське вино офіційно отримало спеціальне географічне зазначення
17:41
/ 1
У І кварталі 2024 р. Закарпаття імпортувало товарів на $189 млн більше, ніж експортувало
11:34
Дозвіл на видобуток піску біля Ужгорода терміном на 20 років продали з аукціону за 4,5 млн грн
11:29
"Укргазвидобування" розвиватиме на Закарпатті генерацію електроенергії з газу та "розкриватиме" його геотермальний потенціал
13:36
Суд відкрив справу про банкрутство кондитерської фабрики "АВК" в Мукачеві
13:50
Через змову на аукціоні Держгеонадр суд визнав недійсним спецдозвіл групи "Голден Тайл" на користування родовищем глин на Закарпатті
16:23
На Закарпатті торік із загального обсягу вирощених зернових та зернобобових культур 69,6% займає кукурудза, 26,1% – пшениця
17:57
З початку року найбільший товарообіг, за інформацією Закарпатської митниці, здійснювався з Німеччиною, Італією, Угорщиною, Чехією та Словаччиною
13:40
Завершено монтаж зернових елеваторів сухого порту "Термінал Чорнотисів" на Закарпатті
01:35
Чеський приватний перевізник RegioJet готовий інвестувати в електрифікацію євроколії на ділянках Чоп-Мукачево і Чоп-Ужгород
» Всі новини