Поруч зі своїми ідейними ровесниками — кунівцями Сумської, Харківської, Миколаївської, Чернігівської, Вінницької, Київської, Волинської, Івано-Франківської, Тернопільської та Львівської областей учасниками націоналістичної гри були молоді кунівці з Закарпаття.
Суть гри, що тривала п'ять днів поблизу урочища Гурби у південній частині Рівненської області, полягала у тому, що її учасники, поділені на дві команди-курені, потім - на сотні, чоти, рої змагалися між собою за право заволодіти прапором суперника, при цьому кожна команда повинна була суворо дотримуватись правил чесної гри.
За словами члена молодіжної референтури КУН з Прикарпаття, начальника штабу «жовтих» Андрія Тірона, «гра «Гурби-Антонівці» , під час якої панував особливий дух патріотизму і єдності, була добре організована. «Жовті» використовували тактику регулярної армії, а наші умовні супротивники вдалися до партизанської тактики».
По завершенні гри була традиційна вечірня ватра з повстанськими піснями, а також турнір з пейнтболу. Найактивніші учасники гри отримали пакети патріотичної літератури від КУНу.
Довідка.
Бій УПА, що увійшов і історію як бій Гурби-Антонівці, або Гурбинський бій, був одним із найтриваліших і одночасно наймасштабнішим. Розпочався він у квітні 1944 року і тривав до початку травня на теренах Рівненської (Здолбунівського, Дубненського та Острозького районів ) та Тернопільської (Кременецького та Шумського районів ). Основні бої проходили між селом Антонівці та урочищем Гурби. В смертельному герці зійшлись 5 тисяч бійців з відділу південної групи УПА-Північ "Богун" під командуванням командира Петра Олійника-"Енея", та з'єднання "Холодний Яр" УПА-Південь, очолюваного командиром Миколою Свистуном - і понад 35 тисяч бійців каральних загонів НКВД, на боці яких були авіація, танкові частини, бронепотяг та артилерія. Найзапекліші бої точилися з 21 по 25 квітня 1944 року. Загони УПА підбили 5 танків та, прорвавши вороже кільце на заході, в районі села Буща вийшли з оточення. Втрати повстанців - 150 убитих , 60 поранених і більше сотні полонених. Одним із героїв бою став Василь Коваль.
ЗІК
07 травня 2007р.
Теги: