Ці підприємства функціонують практично на всій території області та забезпечують робочими місцями близько 10 тисяч осіб.
Актуальність піднятих підприємцями питань, полягає в тому, що питома вага давальницької сировини в загальному з імпорта становить 63% та 83% – з експорта. Учасники зустрічі також обговорили питання, що іноді виникають при здійсненні оформлення давальницької сировини, при надходженні з-за кордону, та вивезенні з України виготовленої з неї готової продукції.
Керівництвом митниці було зазначено, що підприємства-переробники здійснюють господарські операції у правовому полі, що позитивно впливає на процес контролю та обліку ввезеної сировини та її використання, дотримання термінів переробки.
Також митники запропонували представникам бізнесу застосовувати на практиці прогресивних технологій митного оформлення. В першу чергу, мова йшла про можливості скорочення витрат часу на митне оформлення шляхом впровадження електронного декларування. Під час наради було зазначено, що вже 15 суб'єктів ЗЕД області оцінили переваги даного методу, але до цього числа не увійшло жодне з підприємств, що працює у сфері легкої промисловості., повідомили Закарпаття онлайн в прес-службі Чопської митниці.