В інфраструктурі туризму одне з центральних місць займають готелі, молодіжні бази та гірські притулки, інші місця для короткотермінового проживання.
Як повідомила Закарпаття онлайн начальник відділу статистики нефінансових послуг Головного управління статистики в Закарпатській області Валерія Фогаш, на території області у 2010 році функціонувало 67 – підприємств юридичних осіб готельного господарства, у т.ч. 33 готелів, 17 молодіжних баз та гірських притулків, 14 інших місць для короткотермінового проживання, 3 гуртожитки для приїжджих. Середня місткість одного підприємства складає 37 номерів, одного номера – 2 місця. За категоріями комфортності 5,8% об'єктів відносяться до 4 зіркових, 14,5% – до 3 зіркових. Із загальної кількості номерів 10,0% складають класу люкс. Кожне третє підприємство готельного господарства мало у своєму складі такі об'єкти сервісу як ресторани, кафе та барів, кожне п'яте – сауни (басейни) та автостоянки, кожне сьоме – пральні.
Протягом 2010 року послугами готелів та інших об'єктів, придатних для короткотермінового проживання, скористалися 101,5 тис. приїжджих, з яких 17,3% іноземні громадяни. Загальна сума доходів цих підприємств порівняно з 2009 роком збільшилася на 8,3% і становила 43,8 млн.грн Однак, кризові явища негативно позначилися і на діяльності готельного господарства. Хоча кількість іноземців порівняно з 2009 роком збільшилася на 14,8%, загальна кількість приїжджих зменшилася на 2,8%. Також зменшився загальний час перебування у готельних підприємствах на 15,8%.