Як повідомила Закарпаття онлайн начальник відділу статистики будівництва та інвестицій Головного управління статистики у Закарпатській області Оксана Кардаш, обсяг інвестицій в основний капітал, освоєних підприємствами і організаціями міста склав 289,3 млн.грн., що на третину менше, ніж у 2009 році. Частка нашого міста у загальнообласному обсязі капіталовкладень зменшилась на 9,7 в.п. і склала 15.1%. За обсягом інвестицій в основний капітал місто Ужгород посідає третє місце серед міст та районів області, тоді як за темпом приросту –16. У розрахунку на особу обсяг інвестицій в основний капітал склав 2518,1 грн. перевищує загальнообласний показник на 772,6 грн., поступається тільки Ужгородському, Мукачівському районам та м.Берегово.
Основним джерелом фінансування були власні кошти підприємств та організацій, на які припадає 149,0 млн.грн. або більше половини загального обсягу. За рахунок коштів державного та місцевого бюджету освоєно 59,3 млн.грн. капіталовкладень, їх частка склала 20,5%, кредити банків та інші позики складають 20,7 млн.грн. або 7,2% капіталовкладень.
За видами економічної діяльності у розвиток промислових підприємств спрямовано більше чверті капіталовкладень або 139,1 млн.грн., що на третину більше, ніж у попередньому році.
У будівництво та технічне переоснащення об'єктів транспорту та зв'язку спрямовано 57,6 млн.грн., що становить 18,2% освоєних обсягів. Обсяг капіталовкладень, порівняно з 2009р. зменшився на 65,5% в основному за рахунок діяльності пошти та зв'язку, де обсяги інвестицій скоротились на 59.1%.
Негативний вплив на темпи освоєння капіталовкладень економіки міста Ужгород мало зменшення інвестицій підприємствами та організаціями, що здійснюють операції з нерухомим майном, оренду, інжиніринг та надання послуг підприємцям, у сфері торгівлі, ремонту автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку, де їх обсяги зменшились на 20,7 – 37,2%. Частка цих видів діяльності у загальних обсягах капіталовкладень економіки міста становила 29,0%.
Зростання інвестицій в основний капітал у 2,5 раза до 4,2 млн.грн. спостерігалося на підприємствах з надання комунальних та індивідуальних послуг; діяльність у сфері культури та спорту, в основному за рахунок діяльності у сфері культури та спорту, відпочинку та розваг де освоєно 3,3 млн.грн. або 77,9% від загального обсягу. Інвестиції в охорону здоров'я та надання соціальної допомоги зросли на 16,5% і склали 17,3 млн.грн.
Обсяги капіталовкладень в освіту зменшилися на 16,8% до 24,1 млн.грн., а їх питома вага в загальному обсязі інвестицій збільшилась на 1,3 в.п. Капіталовкладення у житлове будівництво становили 51,3 млн.грн., що 27,0 менше, ніж у попередньому році.