Мешканці Сільця на Закарпатті в капусті "знаходять" не тільки дітей, а й статки

Мешканці Сільця Іршавського району Закарпатської області добре навчилися давати собі раду власною працею. Тож молоді сім'ї мають навіть змогу будувати власне житло - та ще й яке: будинки у півтора-два поверхи з усіма побутовими зручностями, сучасним дизайном.

Мешканці Сільця на Закарпатті в капусті "знаходять" не тільки дітей, а й статки

Загалом за останні три-чотири роки тут споруджено більше трьох десятків нових осель, зареєстровано 20 шлюбів, а місцева громада поповнилася 30 немовлятами. І все це - завдяки городам "під склом" та власному вмінню, повідомили в сільській раді.

Ще при в'їзді у село здалеку видно біля будинків парники різних розмірів. Одні виготовлені з дерева, інші - на металевій основі. Саме в них і зростають відомі далеко за межами Закарпаття рання капуста, помідори, солодкий перець.

Звичайно, ростуть вони тут не самі по собі, а виплекані дбайливими руками працьовитих місцевих мешканців, таких як родина Химинців, на 50 сотках городу яких, під плівкою і на відкритому грунті зеленіють стебла ранньої капусти.

"Заправляє" усім тепличним господарством тридцятирічний Василь. Допомагають йому рідний брат, його мати та бабуся.

"Садимо капусту вже 10 років. Беремо голландське насіння, висіваємо його в парнику на початку грудня. У січні пікіруємо розсаду. Наприкінці лютого пересаджуємо все у великі теплиці, яких у нас чотири. Вирощуємо ранню капусту, помідори, огірки, перець, ротунду, баклажани, кабачки, моркву та столові буряки", - розповідає Василь Химинець.

Чотири аркові теплиці, в яких висаджено понад двадцять тисяч стебел ранньої капусти, стоять на їхньому городі. Кожна завдовжки 100 м і 8 м завширшки. Селяни купили для них покрівельну плівку угорського і голландського виробництва. А от столярка, водяне опалення та вентиляція зроблені власноруч. Будівництво теплиць, за словами Василя, обійшлося у 10 тисяч гривень.

"Щоб отримувати високі врожаї овочів, доводиться багато читати. Спеціальної освіти ні у мене, ні у брата, до речі, теж Василя, ані у матері немає. Перечитав десятки книжок з овочівництва, агрономії. Отож сам собі бухгалтер, агроном, інженер, механізатор і менеджер", - сміється чоловік.

Заходимо до теплиці. Молоді стебла капусти акуратними рядами простягаються на більш як 90 метрів. Волога земля тут підтримується постійно, адже, за словами городника, рослина любить воду.

"Через два тижні, якщо сприятиме погода, зберемо перший урожай. Як тільки приберемо капусту, висадимо помідори", - каже селянин.

За підрахунками, село, де проживає понад 3,1 тис. людей, вирощує за рік приблизно 6 тисяч тонн ранньої капусти, тисячу тонн помідорів, 8 тисяч тонн перцю, 300 тонн огірків та іншої городини.

Звісно, ніхто не порахує заробіток селян до останньої копійки, але у добрих господарів від реалізації городини приблизно виходить більше восьми тисяч гривень за місяць. За рік родині, яка займається овочівництвом, цілком реально тут заробити понад 80 тисяч гривень.

Першу капусту повезуть Химинці у Київ, Львів, Тернопіль, Хмельницький. Хоча, за словами пана Василя, продати увесь врожай можна й вдома. Вже в 20-х числах квітня у селі чекають на заготівельників із Харкова та Донецька.

Володимир Ушенко, УКРІНФОРМ

11 квітня 2011р.

Теги: теплиця, парник, капуста

НОВИНИ: Економіка

11:16
/ 20
На Тячівщині виробник меблів планує залучити 160 працівників із Бангладеш
11:26
Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) вирішила підтримувати малих виробників вина Одеської та Закарпатської областей
18:05
/ 1
Торік на Закарпатті функціонувало 48,8 тис. суб’єктів господарювання, з яких 5,7 тис. – підприємств-юридичних осіб, 43,1 тис. – фізичних осіб-підприємців
00:07
/ 2
Кабмін зареєстрував новий індустріальний парк "Мужай" на території Берегівської громади
16:50
/ 59
НБУ визнав закарпатський "Комінвестбанк" банкрутом
14:26
/ 1
Цьогоріч на Закарпатті за 11 місяців сплатили туристичного збору на 4,2% більше, ніж торік
17:30
За січень–вересень 2024-го на Закарпатті коефіцієнт покриття експортом імпорту становив 0,93
17:38
У пункті пропуску "Лужанка – Берегшурань" запустили оформлення вантажівок
17:20
/ 6
Євроколію на ділянці "Чоп-Ужгород" не зможуть побудувати до кінця року
16:32
/ 1
У Франції відкрили перше у світі індустріальне виробництво целюлози з опалого листя на основі стартапу закарпатця Валентина Фречки
01:03
/ 8
На Закарпатті наразі перебуває 40% усього релокованого бізнесу України
20:35
На третій рік війни об'єми будівництва в Ужгороді майже втричі перевищили довоєнні показники – ЛУН
22:24
Зміни в митному законодавстві ЄС спричинили черги вантажівок перед КПП "Вишнє Нємецьке - Ужгород"
23:35
/ 1
Пов'язана із львівським бізнесменом фірма купила ще один дозвіл на видобуток мінеральної води на Закарпатті
11:11
/ 3
Посуха знищила більшу частину врожаю хурми на Закарпатті
22:05
Торік з прибутками спрацювали 73% підприємств Закарпаття
11:19
АРМА оголосила конкурс на управління ключовим логістичним комплексом Закарпаття "Термінал Карпати"
15:47
/ 2
Завершення будівництва євроколії на ділянці Чоп—Ужгород заплановано на 2025 рік
11:31
/ 1
На аукціонах "Земельного банку" за суборенду землі на Закарпатті ціна за гектар сягла майже 10 000 грн
00:59
/ 3
Підняття мінімальних роздрібних цін на вино стане подарунком для продавців "лівого" вина – Гарновдій
14:59
/ 3
Триває активна фаза будівництва євроколії між Чопом та Ужгородом – "Укрзалізниця"
11:13
Через закарпатську митницю найбільше експортують зерно та деревину, а імпортують - легковики та вантажівки
15:01
Цьогоріч на Закарпатській митниці найбільше податків сплачено за ввезення автомобілів, моніторів і проєкторів, телефонів та водонагрівачів
13:47
/ 1
Індустріальний парк на Берегівщині, один з трьох в Україні, отримає державні 148 млн грн на будівництво залізничних колій та електричної інфраструктури
16:31
З початку року на Закарпатті ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 3,3%
» Всі новини