Про це йшлося на селекторній нараді з питань завершення збору зернових, підготовки агропромислового комплексу до проведення осінньо-польових робіт, яка відбулася вівторок, 14 вересня, під головуванням віце-прем'єр-міністра України Віктора Слаути.
Станом на початок вересня зібрано ранні зернові культури на площі понад 37,5 тис. гектара, намолочено 91 тис. тонн. Середня врожайність – 24 центнерів з гектара. На цьогорічний врожай вплинули складні погодні умови – в основному, паводки в травні-червні. Нині триває збір пізніх зернових. Також йде підготовка господарств до осінньо-польових робіт. Планується засіяти озимі зернові на площі 37,5 тис. гектара.
Потреба господарств у посівному насінні становить майже 9 тис. тонн. Ним вони забезпечені на 98 відсотків. Засобами захисту – на 70 відсотків, добривами – наполовину. Наразі під посів озимих підготовлено понад 20 тисяч гектарів.
Враховуючи цінову ситуацію на ринку зерна та потреби внутрішнього споживання, урядом поставлено завдання розширити площі посіву озимих зернових під урожай 2011 року. Як варіант - в області пропонується використовувати меліоровані землі та землі запасу.
На селекторній нараді було звернуто особливу увага на рівень цін на споживчому ринку. На Закарпатті дещо вищими від загальноукраїнських є ціни на борошно, хліб та картоплю. Водночас дешевшою у нас є яловичина, курятина, молочні продукти.
Дінго 2010-09-14 / 20:29:00
Згідний, дурня на яку здатні тільки наші "чинуші"! Нехай розширяють площі під зернові, але без нас.
Ярослав 2010-09-14 / 19:59:00
Що за маячня? Яким чином уряд реалізуе цей "задум"? Адже земля знаходиться в приватних руках. а ті не численні фермерські господарства будуть самомтійно вирішувати, що їм сіяти.
Втілити цю вказівку уряд зможе тільки шляхом утворення радгоспів (держгоспів), які б на землях запасу вирощували пшеницю. Звичайно, працювати на цих землях змушені будуть державні службовці. Дивуюся із тупості наших чиновників!