На полонині Руна на Закарпатті гірськолижний, курортно-санаторний та історично-культурний центр вартістю в сотні мільйонів доларів

У багатьох країнах світу туристична індустрія є однією із найприбутковіших галузей економіки, займаючи в середньому 15 відсотків внутрішнього валового продукту. В Україні ж цей показник становить всього 1 відсоток. Зайве говорити, які перспективи щодо розвитку туризму має Закарпаття. Те, що величезні, підтвердила і презентація інвестиційного проекту туристичного центру «Полонина Руна», яка відбулася днями в облдержадміністрації.

На полонині Руна на Закарпатті гірськолижний, курортно-санаторний та історично-культурний центр вартістю в сотні мільйонів доларівГолова правління української компанії «Атол Холдинг» Олег Боярин представив увазі голови облдержадміністрації Олега Гаваші проект побудови гірськолижного, курортно-санаторного та історично-культурного центру, що планується побудувати у Перечинському районі, загальною вартістю сотні мільйонів доларів США.

Працювати над проектом почали рік тому і наразі вже готові всі розрахунки та загальний план. Зараз розробляються проекти на кожну окремо взяту територію, адже передбачається побудувати вісім туристичних центрів – безпосередньо на полонині Руна, біля високогірного озера Велике Тростє, поблизу сіл Тур’я Поляна, Лумшори, Ликіцари, Липовець, Турички, Полянська Гута. Загальна площа комплексу – близько 60 тисяч гектарів, найдовша гірськолижна траса сягатиме 8 км. Планується побудувати понад 340 готелів, пансіонатів, котеджів і гірських притулків на майже 18 тисяч 900 місць. Туристичний центр прийматиме відпочиваючих протягом цілого року, адже, крім того, що на полонині 120 днів лежить сніг, у всіх центрах комплексу працюватимуть спа-центри, аквапарки, розважально-спортивні центри тощо. А в Лумшорах, Тур’ї Поляні ще й лікуватимуть мінеральною водою.

За словами Олега Боярина, реалізацію проекту починатимуть із Тур’ї Поляни, куди інвестують 250 млн. доларів. Вже за півтора року планують прийняти перших гостей.

Вже сьогодні треба будувати інфраструктуру, передусім транспортне сполучення із турцентрами, відпрацьовувати питання енергозабезпечення, водозабезпечення тощо.

Окремо йшлося про підготовку кадрів. Реалізація цього проекту дасть роботу понад 10 тисячам чоловік. Їх треба навчити, адже чого гріх таїти, у нас пораз важко знайти навіть добре навчених офіціантів. Тож особливу увагу приділять підготовці фахівців середньої ланки, що дає сподівання, що невдовзі відродиться обласна профтехосвіта. Вже досягнуто домовленостей з УжНУ про підготовку спеціалістів туристичної галузі.

Реалізація цього проекту, без сумніву, сприятиме якісному розвитку всієї туристичної галузі Закарпаття і дасть для області загалом сприятливий економічний ефект. До слова, інвестори планують започаткувати в області і низку виробництв, які б обслуговували комплекс. А це ще додаткові робочі місця. Що ж означає 10 тисяч робочих місць для гірських сіл Перечинщини, взагалі зайве говорити.

Масштабність проекту надає йому значення загальнонаціонального. Його реалізація має стати хорошим прикладом співпраці приватних і державних структур. Наразі в облдержадміністрації створюють комісію, яка займатиметься координацією дій в реалізації проекту. При цьому найголовніше завдання, яке поставив Олег Гаваші перед інвестором, - при проведенні робіт необхідно до мінімуму звести вирубку лісів і втручання у природу та враховувати думку й інтереси місцевих мешканців. На що Олег Боярин зазначив, що збереження екологічного балансу під час реалізації проекту – для них найголовніше.

На фото: макет майбутнього комплексу; перспективи туристичного комплексу обговорюють (зліва направо) голова ОДА Олег Гаваші, голова правління української компанії «Атол Холдинг» Олег Боярин та народний депутат Олександр Ледида.
Управління інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА
20 березня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Економіка

17:57
З початку року найбільший товарообіг, за інформацією Закарпатської митниці, здійснювався з Німеччиною, Італією, Угорщиною, Чехією та Словаччиною
13:40
Завершено монтаж зернових елеваторів сухого порту "Термінал Чорнотисів" на Закарпатті
01:35
Чеський приватний перевізник RegioJet готовий інвестувати в електрифікацію євроколії на ділянках Чоп-Мукачево і Чоп-Ужгород
01:18
/ 3
Розпочалася чергова спроба визнати банкрутом Солотвинський солерудник
14:34
/ 2
McDonald's знову хоче відкрити ресторан в Ужгороді. Цього року
11:08
Фермери з окупованої частини Херсонщини знаходять себе у тепличному бізнесі на Закарпатті
14:16
NSV Group і представники Італії, Німеччини та Польщі провели переговори щодо побудови на Закарпатті інтермодального логістичного центру Horonda Platform
16:30
Торік, в порівнянні з 2022-м, експорт на Закарпатті становив 69%, а імпорт – 84,5%
11:33
/ 1
На Закарпатті відкрили новий митний термінал
16:43
/ 1
Прокуратура взялась за компанії групи Голден Тайл, які з грубими порушеннями придбали закарпатські родовища глин
15:03
/ 8
На аукціоні за 13,87 млн грн продають землю та адмінбудівлю колишнього "Ужгородтеплокомуненерго" в центрі Ужгорода
15:19
/ 3
"Перечинське" "Френдлі Віндтехнолоджі" програло "ужгородцям" суд за родовище андезиту біля Ужгорода, продане за 75 млн грн
10:51
/ 7
За грантами, отриманими на сади, в Україні лідирує Закарпаття
22:08
/ 20
Під велетенський деревообробний завод на Закарпатті зареєстрували індустріальний парк
21:56
У 2023-му через Закарпатську митницю експортовано товарів на майже 32 млрд грн, а імпортовано на понад 106
15:24
На Закарпатті торік зареєструвалися 7688 нових платників податків, а припинили діяльність 4720
14:30
Цьогоріч єдиного податку на Закарпатті сплачено на 17,5% більше, ніж торік
10:11
На Закарпатті надходження від туристичного збору за рік зросли на 14%
22:23
угорщина завертає вантажівки з України в "Загоні" через відсутність оформлених документів Т1
20:01
/ 7
На Закарпатті незаконно будують деревообробний завод, для роботи якого потрібно 32 тисячі лісовозів щороку, – природозахисники
20:49
Цьогоріч у зоні діяльності Закарпатської митниці товарів імпортовано утричі більше, ніж експортовано
18:32
/ 1
На Закарпатті закладуть плантацію лохини в горщиках
19:55
Виноградар з Херсонщини, господарство якого – в зоні бойових дій, консультує фермерів на Закарпатті
21:34
На Закарпатті у поточному році, в порівнянні з 2022-м, експорт товарів зменшився на 27%, імпорт – на 16,5%
18:35
Закарпаття дає українському виноградарству нове життя – виноградар з Херсонщини
» Всі новини