Як повідомила Закарпаття онлайн начальник відділу статистики промисловості ГУС в Закарпатській області Зоряна Добрянська, основна частка підприємств зосереджена в Рахівському, Тячівському, Свалявському, Іршавському та Міжгірському районах.
Упродовж 2003–2007рр. спостерігався приріст промислового виробництва в обробленні деревини та виробництві виробів з неї. Однак, погіршення фінансово-економічного становища в країні призвело до негативних тенденцій як в цілому у промисловості регіону, так і в зазначеній галузі.
Через зменшення замовлень на випуск та поставку продукції деревообробної промисловості на експорт, у 2009р. допущено спад виробництва в галузі на 29,7%.
Протягом 2009р. деревообробними підприємствами вироблено 168,7 тис.м³ пиломатеріалів, 36,9 тис.м² паркету, 17,7 тис.шт. вікон, дверей, їх рам та порогів1,4 тис.т виробів дерев'яних будівельних та столярних інших, 87,4 тис.шт. піддонів плоских дерев'яних та 289 т тари дерев'яної іншої.
За січень-червень п.р. індекс промислової продукції у галузі становив 86,0%, разом з тим у червні, порівняно з травнем, обсяги виробництва у деревообробній промисловості зросли на 16,0%.
З метою мінімізації впливу економічної кризи у 2009р. впроваджено технологічний процес виготовлення паливних брикетів на ряді деревоообробних підприємств: ТОВ ЕО „Біотемп" (Берегівський район), ТОВ „Грагоміда" (смт. Міжгір'я), ТОВ „Ековатра" (м.Рахів), ТОВ „Еко-брикети" (м.Свалява), ТОВ „Шкала-енержі" (м.Тячів), ТОВ „Інтерсорс" (м.Берегово), ТОВ „Фімадофф" (м.Ужгород).
Приріст обсягів виробництва галузі у 2010р. прогнозується отримати за рахунок нарощування потужності ТОВ „Індустрія деревообробки", ТОВ „Самвер" (Перечинський район), розширення виробництва підприємством ТОВ „Еліт-Вуд" (Ужгородський район), яке заключило нові контракти з партнерами з Великобританії на поставку щита меблевого та паркетної дошки, запровадження виробництва дерев'яних будиночків на ТОВ „Надія", шпону і фанери на виробничих площах ТОВ „Алеф" (Свалявський район).