Подібні семінари вартістю 6 000 грн. проводить Києво-Могилянська бізнес школа. Навчання першої групи в Ужгороді здійснювалося безкоштовно.
Метою тренінгу є в першу чергу підвищення фінансової грамотності населення. Адже рівень фінансової грамотності зокрема визначає рівень добробуту людини нині і в майбутньому.
Персональні фінанси в Україні не вивчаються ні у школах, ні у ВНЗ, лише у Києво-Могилянській бізнес-школі. В той же час, за даними тренера Юрія Кушніра, 57% старшокласників не можуть відповісти на питання "Які види доходів Ви знаєте?"; 49% з них не знає основних причин відмінності у доходах, і лише менше 1% вказують правильні.
Тільки 13% правильно б розпорядилися незапланованими доходами.
На тренінгу розглядалися такі питання:
- причини, які спонукають витрачати гроші;
- 50 фінансових помилок людини;
- алгоритм досягнення фінансової незалежності;
- джерела доходів та формування структури активів;
- ліквідність активів;
- цінні папери та нерухомість як об’єкти інвестицій (за участю запрошених фахівців);
- накопичувальне страхування життя, пенсійні фонди, профспілки в Україні;
- фінансова грамотність дітей та підлітків;
- ментальність процвітання.
"Проведене нами дослідження продемонструвало, що образ багатої людини очима закарпатців виглядає з точки зору загальнолюдських цінностей переважно негативно. Тому шлях до добробуту лежить не тільки через фінансову грамотність і раціональну поведінку, але й формування психологічних установок, які не стануть перешкодою на шляху до фінансової незалежності", — зауважив Юрій Кушнір.