За забудовою Голубинського родовища мінеральних вод стоять Ледида і Каменяш?

4 червня 2010 року у прес-центрі УКРІФОРМу відбувся круглий стіл на тему "Стан навколишнього середовища. Екологічне майбутнє України".

За забудовою Голубинського родовища  мінеральних вод стоять Ледида і Каменяш?

Андрій Ткаченко (ІнформЦентр НАЦІЯ) у своєму виступі наголосив:
"В наш час гостро постало питання конфліктів із забудовниками, які свої споруди намагаються звести там де тільки можливо їх всунути між іншими будинками. Навколишніх мешканців звісно ніхто не запитує чи бажали б вони бачити поблизу себе такі споруди. Але в місті такий дискомфорт має в більшості випадків не критичний характер на щастя. Зовсім інше, коли така забудова суттєво шкодить навколишньому середовищу. Яскравим прикладом такого будівництва можуть служити дії будівельних компаній, які здійснюють будівництво на землях Солочинської сільської Ради в Свалявському районі , що знаходиться на Закарпатті.  Особливістю цих земель  є те що на цій території знаходиться родовища  мінеральних вод. Мінеральні води цього родовища, яке зветься Голубинське, використовуються в лікуванні патологій травлення, для покращення обміну речовин, лікуванню сечовивідної системи , а також зовнішніх бальнеолікувальних процедурах—вуглекислих ваннах, що дає високий терапевтичний ефект для оздоровлення. Води Голубинського родовища також фасуються в пляшки під назвою "Лужанська" мінеральна вода. 

За словами науковців Голубинське родовище побудоване досить складно. Воно приурочено до регіонального розлому в земній корі , орієнтовано повздовж річкової долини. Мінералізація води проходить в режимі реального часу шляхом природного змішування у тріщин них колекторах вод високої мінералізації та інфільтраційних прісних вод які надходять з поверхні. Високомінералізовані води поступають у водну систему з великих глибин, з вапнякового фундаменту Карпат, де формують свій содовий склад та насичуються вуглекислотою.  В цій природній суміші має чітко обмежений ресурс. Ресурс прісної води суттєво більший, він обмежується тільки фільтраційною здатністю тонкого (2-4м) шару захисних суглинків, який перекриває родовище з поверхні . При порушенні умов фільтрації порушиться співвідношення мінеральної та прісної складової. А це може статися, коли руйнується шар суглинків. Тоді поверхневі води поступають у продуктивний горизонт в більшому об’ємі і мінеральна вода розпріснюється і перестає відповідати стандарту "Лужанської" Крім того при руйнації захисного шару  вода не проходить природної очистки , в т.ч. від можливого бактеріального забруднення, і виникає загроза  здоровому санітарному стану мінеральної води.

У свою чергу представники санаторію "Квітка полонини"  пояснюють, що згідно з чинним законодавством встановленні зони санітарної охорони родовищ, які поділяються на 3 категорії. Перша передбачає виділення з відповідною огорожею , де мінеральні води виводяться безпосередньо на поверхню . Встановлюється вона як правило в радіусі 50 м. від свердловини. Тут забороняється будь-яке будівництво  й перебування людей, що не мають стосунку  до обслуговування свердловини. У другій зоні забороняється будь-який вид господарської діяльності, що може завдати шкоду родовищу, вплинути на його запаси, якість, тощо. Третя зона – це територія де розвиток інфраструктури та експлуатація інших ресурсів не повинні зашкодити ні надрам , ні тим природнім компонентам, які прямо чи опосередковано впливають на якість мінеральних вод.

Спеціалістами санаторію було розроблено межі відводу Голубинського родовища  загальною площею 11,7 га. Однак рішенням сільської ради санаторію виділено 0,16 га, тобто на рівні першої зони суворого режиму.  У межах же другої охоронюваної зони ведеться активна забудова будівельними компаніями. Перевірку щодо законності таких дій забудовників мала б зробити  природоохоронна прокуратура, але за результатами нашого журналістського розслідування стало відомо, що за будівельними компаніями стоїть депутат від БЮТу Олександр Кеменяш, а також і новопризначений голова Закарпатської обласної  ради Олександр Ледида, які лобіюють інтереси забудовників. Громада села вже писала звернення до органів влади різних рівнів, але реакції не було ніякої, хоча інтереси зачіпляються не тільки самої громади, а навіть мешканців всієї України, які використовують у лікуванні цю воду."

Інформаційний Центр "Нація"
10 червня 2010р.

Теги: Голубинське родовище, мінералка, забудова, Квітка полонини

НОВИНИ: Соціо

09:47
/ 4
Станом на вечір неділі Олександр Костюк, що постраждав у зіткненні з Porsche Cayenne, почав приходити до тями
12:12
Спека. Закарпатці долучаються до флешмобу #водутваринам
21:31
/ 5
В Ужгороді вірники РПЦ влаштували ходу з реплікою ікони з Афону
16:17
/ 1
ФОТОФАКТ. В Ужгороді навколо ліквідамбарів встановили чавунні решітки
15:45
/ 1
У Мукачеві чоловік, повернувшись із заробітків, звів рахунки з життям
15:41
На Закарпатті працює 4 400 лікарів та 9,5 тисяч медсестер та фельдшерів
15:27
/ 2
У мукачівському "Паланку" влаштували реконструкцію весілля Ілони Зріні та Імре Текелі
13:50
/ 2
Закарпатську академію мистецтв і надалі очолюватиме Іван Небесник
10:18
Понад сотню донорів долучилися до Тижневика здачі крові в Ужгороді
09:46
/ 3
Єдина в області жінка-хірург, яка проводить стентування судин серця, працює на Закарпатті
09:40
Зелені зони Ужгорода заросли борщівником
08:24
/ 3
"Закарпатгаз” повідомив про зниження ціни на газ у червні на на 6,5%
07:34
На місці колишньої церкви в Ужгородському замку тривають археологічні розкопки
22:34
В Ужгороді зафіксовано історичний температурний рекорд спеки
22:25
/ 5
На авіарейс Ужгород-Київ-Ужгород розпродано усі квитки
21:07
/ 3
У Європарламенті стали на захист полонини Боржави від забудови її високогір’я вітряками (ДОКУМЕНТ)
17:43
/ 7
Закарпатські газовики готові страйкувати заради зарплатні
16:46
На Закарпатті фермери завдяки аграрним розпискам залучили понад 80 млн грн
16:20
На Хустщині, в Ізі проведуть майстерню з лозоплетіння
15:36
Унаслідок паводку аграріям Іршавщини доводиться пересівати свої угіддя
15:28
Рівень розрахунків за газ на Закарпатті – вищий на 21%, ніж по всій Україні
15:01
/ 1
У мукачівському Паланку встановили герб святому Мартину
14:56
/ 1
Найбільші зарплати в агросфері пропонують на Закарпатті
14:47
У Берегові презентували каталог "Осінній Берегсаз"
13:48
Представник Офісу із залучення та підтримки інвестицій цікавився в Ужгороді, куди в місті залучати інвестиції
» Всі новини