За забудовою Голубинського родовища мінеральних вод стоять Ледида і Каменяш?

4 червня 2010 року у прес-центрі УКРІФОРМу відбувся круглий стіл на тему "Стан навколишнього середовища. Екологічне майбутнє України".

За забудовою Голубинського родовища  мінеральних вод стоять Ледида і Каменяш?

Андрій Ткаченко (ІнформЦентр НАЦІЯ) у своєму виступі наголосив:
"В наш час гостро постало питання конфліктів із забудовниками, які свої споруди намагаються звести там де тільки можливо їх всунути між іншими будинками. Навколишніх мешканців звісно ніхто не запитує чи бажали б вони бачити поблизу себе такі споруди. Але в місті такий дискомфорт має в більшості випадків не критичний характер на щастя. Зовсім інше, коли така забудова суттєво шкодить навколишньому середовищу. Яскравим прикладом такого будівництва можуть служити дії будівельних компаній, які здійснюють будівництво на землях Солочинської сільської Ради в Свалявському районі , що знаходиться на Закарпатті.  Особливістю цих земель  є те що на цій території знаходиться родовища  мінеральних вод. Мінеральні води цього родовища, яке зветься Голубинське, використовуються в лікуванні патологій травлення, для покращення обміну речовин, лікуванню сечовивідної системи , а також зовнішніх бальнеолікувальних процедурах—вуглекислих ваннах, що дає високий терапевтичний ефект для оздоровлення. Води Голубинського родовища також фасуються в пляшки під назвою "Лужанська" мінеральна вода. 

За словами науковців Голубинське родовище побудоване досить складно. Воно приурочено до регіонального розлому в земній корі , орієнтовано повздовж річкової долини. Мінералізація води проходить в режимі реального часу шляхом природного змішування у тріщин них колекторах вод високої мінералізації та інфільтраційних прісних вод які надходять з поверхні. Високомінералізовані води поступають у водну систему з великих глибин, з вапнякового фундаменту Карпат, де формують свій содовий склад та насичуються вуглекислотою.  В цій природній суміші має чітко обмежений ресурс. Ресурс прісної води суттєво більший, він обмежується тільки фільтраційною здатністю тонкого (2-4м) шару захисних суглинків, який перекриває родовище з поверхні . При порушенні умов фільтрації порушиться співвідношення мінеральної та прісної складової. А це може статися, коли руйнується шар суглинків. Тоді поверхневі води поступають у продуктивний горизонт в більшому об’ємі і мінеральна вода розпріснюється і перестає відповідати стандарту "Лужанської" Крім того при руйнації захисного шару  вода не проходить природної очистки , в т.ч. від можливого бактеріального забруднення, і виникає загроза  здоровому санітарному стану мінеральної води.

У свою чергу представники санаторію "Квітка полонини"  пояснюють, що згідно з чинним законодавством встановленні зони санітарної охорони родовищ, які поділяються на 3 категорії. Перша передбачає виділення з відповідною огорожею , де мінеральні води виводяться безпосередньо на поверхню . Встановлюється вона як правило в радіусі 50 м. від свердловини. Тут забороняється будь-яке будівництво  й перебування людей, що не мають стосунку  до обслуговування свердловини. У другій зоні забороняється будь-який вид господарської діяльності, що може завдати шкоду родовищу, вплинути на його запаси, якість, тощо. Третя зона – це територія де розвиток інфраструктури та експлуатація інших ресурсів не повинні зашкодити ні надрам , ні тим природнім компонентам, які прямо чи опосередковано впливають на якість мінеральних вод.

Спеціалістами санаторію було розроблено межі відводу Голубинського родовища  загальною площею 11,7 га. Однак рішенням сільської ради санаторію виділено 0,16 га, тобто на рівні першої зони суворого режиму.  У межах же другої охоронюваної зони ведеться активна забудова будівельними компаніями. Перевірку щодо законності таких дій забудовників мала б зробити  природоохоронна прокуратура, але за результатами нашого журналістського розслідування стало відомо, що за будівельними компаніями стоїть депутат від БЮТу Олександр Кеменяш, а також і новопризначений голова Закарпатської обласної  ради Олександр Ледида, які лобіюють інтереси забудовників. Громада села вже писала звернення до органів влади різних рівнів, але реакції не було ніякої, хоча інтереси зачіпляються не тільки самої громади, а навіть мешканців всієї України, які використовують у лікуванні цю воду."

Інформаційний Центр "Нація"
10 червня 2010р.

Теги: Голубинське родовище, мінералка, забудова, Квітка полонини

НОВИНИ: Соціо

14:04
/ 2
На вечір суботи та у ніч проти неділі на Закарпатті прогнозують грози зі зливами, шквальним вітром, градом і мокрим снігом
13:56
На Закарпатті відкривають пункти пропуску на кордонах зі Словаччиною
10:47
/ 1
На Закарпатті через йододефіцит у 4 рази більше захворювань щитовидної залози, ніж в інших областях країни
10:27
/ 5
На Міжгірщині пройшла конференція щодо розвитку туризму
10:16
/ 2
"Велике будівництво" триває на Закарпатті
09:36
За безпекою дорожнього руху на Закарпатті слідкуватимуть додаткові патрулі
02:34
/ 4
В Ужгороді на погоджувальній комісії по "Кірпічці" громадськість відстояла додатковий шмат території майбутнього парку від забудови
02:18
На Тячівщині жителі Дубового вийшли на попереджувальну акцію через ями в центрі селища
01:55
На Закарпатті мобільні групи перевірятимуть на кордоні з Угорщиною посилки заробітчан (ДОКУМЕНТ)
01:25
На Закарпатті обговорили проєкт "Мале карпатське коло"
01:14
Угорщина повідомила, що відтерміновує відкриття пунктів пропуску на українсько-угорському кордоні зі свого боку
18:00
/ 3
Угорщина погодила відкриття 4 пунктів пропуску на Закарпатті
17:53
/ 1
Останній дзвоник відсвяткували дистанційно у школах Закарпаття
16:29
/ 1
В Ужгороді шукають кандидатів на звання почесного громадянина міста і претендентів на почесну відзнаку міськради
14:43
/ 2
Суд підтвердив обов'язок підрядника відшкодувати збитки за неякісний ремонт частини вулиці Капушанської в Ужгороді
14:26
На Закарпатті з 1 червня послаблюють карантин: дозволяють пасажирські перевезення, роботу готелів і спортзалів
13:03
/ 5
Ще 7 нових автобусів "Електронів" закуплять в Ужгороді
12:05
/ 2
На Закарпатті торік було зареєстровано 7 506 шлюбів і народилося 13 016 дітей
11:00
Закарпаття готове до переходу на другий етап послаблення карантину – МОЗ
10:54
КПП "Лужанка" й "Горонглаб" на Закарпатті відновлюють роботу
03:17
/ 1
У Сумах на Алеї Слави відкрили пам'ятник колишньому командиру 128-ї окремої Закарпатської гірсько-штурмової бригади Є.Коростельову
18:05
До 1 липня в Ужгороді можна пропонувати претендентів на премію імені Петра Скунця
17:35
/ 2
В Ужгороді триває капремонт площі Петефі
15:40
На складання ЗНО на Закарпатті зареєструвалися 12 тисяч 834 учасники
15:06
/ 4
29 травня на Закарпатті вирішуватимуть щодо пом'якшення карантину, а з 1 червня запустять потяг Київ-Ужгород
» Всі новини