Генпрокуратура зупинила продаж "Закарпаттяобленерго"

В уряді вирішили почекати з продажем держчастки в 15 найбільших обленерго. У п'ятницю в Генпрокуратурі повідомили, що за її позовом суд скасував доручення попереднього Кабміну про передачу акцій компаній Фонду держмайна для подальшого продажу, повідомляє КоммерсантЪ-Украина.

Генпрокуратура зупинила продаж "Закарпаттяобленерго"

У Мінпаливенерго пояснюють, що після проведення реформи енергоринку їх можна буде продати набагато дорожче. До того ж зараз гострої необхідності приватизовувати обленерго немає - у держави залишилися найновіші компанії, рентабельність яких залишається високою, додають експерти.

У Генпрокуратурі в п'ятницю повідомили, що за позовом відомства Окружний адміністративний суд Києва 2 червня скасував розпорядження Кабміну про передачу держпакетів акцій 15 енергопостачальних компаній від НАК Енергетична компанія України (ЕКУ) Фонду держмайна для приватизації. Коментувати підстави для подачі позову в Генпрокуратурі не стали.

Йдеться про розпорядження уряду # 1004 від 19 серпня 2009 року, яким було доручено Мінпаливенерго передати Фонду держмайна 60% +1 акцію Вінниця-, Волинь-, Дніпро-, Закарпаття-, Миколаїв-, Хмельницький-, Чернівці-, Донецьк-, Харківобленерго і Крименерго, а також 60,25% Запоріжжя-, 60,06% Луганськ-, 51% Тернопіль-, 46% Черкасиобленерго і 50% +1 акцію Київенерго. Акції компаній повинні були виставити на продаж до 1 грудня 2009 року, але керівництво НАК ЕКУ так і не передало акції фонду. "Продаж акцій був необхідний Кабміну для виконання плану приватизації у 2009 році", - пояснює член комітету Верховної ради з ПЕК Олександр Гудима (БЮТ).

Нинішній уряд, схоже, поки не має наміру продавати компанії. "Поки триває реформа енергетичного ринку, продавати акції невигідно. Потрібно почекати кілька років, закінчити реформу, лібералізувати тарифи на послуги обленерго, а потім продавати їх. Ціна активів після завершення реформи зросте в півтора-два рази", - очікує джерело видання в Мінпаливенерго.

Зараз група з реформування енергетики, створена в комітеті з реформ при Президентові, готує відповідні пропозиції, говорив раніше глава НАК ЕКУ Петро Омел’яновський. У п'ятницю отримати коментар у прес-службі Кабміну не вдалося.

Зараз дійсно не найкращий час для приватизації обленерго, погоджується аналітик ІК Dragon Capital Денис Саква. "Ті обленерго, які залишилися у НАК ЕКУ, достатньо нові - знос їхніх основних фондів не перевищує 60%. Продавати слід перш за все генерації, у яких знос набагато більший", - вважає пан Саква. Крім того, не варто виставляти на торги одночасно генерації та обленерго, оскільки потенційні покупці просто не зможуть накопичити достатньо коштів для придбання і тих, і інших активів. "Рентабельність обленерго, що залишилися у держави, - 9-11% проти 4-5% у приватних обленерго (зокрема, за рахунок в середньому на 10-15% вищих тарифів).

Їх поки доцільно зберегти у держвласності - хоча б тому, що вони можуть приносити державі прибуток у вигляді дивідендів", - погоджується аналітик ІК Брокеркредитсервіс Максим Шеїн.

Комерсант
07 червня 2010р.

Теги: Генпрокуратура, продаж, обленерго

НОВИНИ: Економіка

19:04
/ 1
Активне будівництво сонячних електростанцій розбалансувало енергосистему України
19:15
Уряд зареєстрував 12-й на Закарпатті індустріальний парк "Карпати" у Чинадійові
18:50
Лідерами по сплаті туристичного збору на Закарпатті в поточному році залишаються Поляна, Баранинці та Ужгород
13:25
Кабмін зареєстрував у Сваляві 11-й на Закарпатті індустріальний парк "СОЛЬВА-ТЕХ"
12:51
/ 1
Між Ужгородом і Чопом, де паралельно прокладуть євроколію, вже перекладено 3,5 км широкої колії з 8,3 км необхідних
11:09
У січні на Закарпатті ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,5%
23:01
Познайомити світ із Винами Срібної Землі – головна мета ГО "Асоціації виноградарів, виноробів та дистиляторів Закарпаття", – Олександр Гарновдій
15:36
Закарпатська митниця розповіла про особливості експорту, імпорту та транзиту в перший місяць 2025 року
11:36
/ 1
"Укрзалізниця" замовила релокованому з Сіверськодонецька на Закарпаття "Імпульсу" обладнання нової євроколії Чоп-Ужгород за 244 млн
17:28
/ 2
Фонд гарантування передав активи та зобов'язання "Комінвестбанку" до "АСВІО БАНКУ"
11:16
/ 21
На Тячівщині виробник меблів планує залучити 160 працівників із Бангладеш Фото новина
11:26
Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) вирішила підтримувати малих виробників вина Одеської та Закарпатської областей Фото новина
18:05
/ 1
Торік на Закарпатті функціонувало 48,8 тис. суб’єктів господарювання, з яких 5,7 тис. – підприємств-юридичних осіб, 43,1 тис. – фізичних осіб-підприємців
00:07
/ 2
Кабмін зареєстрував новий індустріальний парк "Мужай" на території Берегівської громади
16:50
/ 60
НБУ визнав закарпатський "Комінвестбанк" банкрутом
14:26
/ 1
Цьогоріч на Закарпатті за 11 місяців сплатили туристичного збору на 4,2% більше, ніж торік
17:30
За січень–вересень 2024-го на Закарпатті коефіцієнт покриття експортом імпорту становив 0,93
17:38
У пункті пропуску "Лужанка – Берегшурань" запустили оформлення вантажівок
17:20
/ 6
Євроколію на ділянці "Чоп-Ужгород" не зможуть побудувати до кінця року
16:32
/ 1
У Франції відкрили перше у світі індустріальне виробництво целюлози з опалого листя на основі стартапу закарпатця Валентина Фречки Відео новина
01:03
/ 8
На Закарпатті наразі перебуває 40% усього релокованого бізнесу України
20:35
На третій рік війни об'єми будівництва в Ужгороді майже втричі перевищили довоєнні показники – ЛУН
22:24
Зміни в митному законодавстві ЄС спричинили черги вантажівок перед КПП "Вишнє Нємецьке - Ужгород"
23:35
/ 1
Пов'язана із львівським бізнесменом фірма купила ще один дозвіл на видобуток мінеральної води на Закарпатті
11:11
/ 3
Посуха знищила більшу частину врожаю хурми на Закарпатті
» Всі новини