На Закарпатті розкуплені майже всі путівки на відпочинок у новорічно-різдвяний період

Майже всі путівки на відпочинок в Закарпатській області під час новорічно-різдвяного періоду розкуплені. Залишилися або дуже дорогі, або дуже дешеві. Отож горяни з нетерпінням чекають гостей і... снігу.

- Втім,- переконаний начальник управління у справах євроінтеграції, зовнішньоекономічних зв'язків і туризму Закарпатської облдержадміністрації Олександр Марченко, - у нашому краї можна добре відпочити і без снігу. Мальовничі пейзажі, чисте повітря, мінеральні джерела, іскристе вино, цікаві екскурсії, походи, традиційна гостинність людей - все це зробить відпочинок корисним і незабутнім. До речі, навіть турбази й готелі пропонують нині лікувальні процедури - від мінеральних ванн до саун і масажних кабінетів. Отож приїжджайте: до послуг туристів 37 санаторіїв і санаторіїв-профілакторіїв, 137 туристичних баз і баз відпочинку, 124 готельні заклади. Чекають постояльців і сільські садиби /так званий зелений туризм/: смачні народні страви, самобутні традиції і звичаї, колядники, щедрувальники, вертепи - все це запропонують своїм гостям ентузіасти сільського туризму. Та й ціни у них доступні - 70-90 гривень за добу проживання, дворазове харчування, різні послуги...

А якщо сніг таки випаде /вершини гір уже біліють/?.. Тільки-но це станеться, як вже наступного дня запрацюють гірськолижні траси. Напоготові близько 60 діючих витягів, 20 тракторів-ратраків, 44 прокатні пункти гірськолижного спорядження. Так що передчасно розчаровуватися не варто, на відпочинок треба їхати з надією на краще. Про всяк випадок на окремих гірськолижних об'єктах монтується освітлення: щоб можна було довше кататися - навіть у темну пору.

До слова, задоволено констатує Олександр Марченко, ми непогано завершуємо 2006 рік і зустрічаємо новий туристичний сезон, у т.ч. і його найбільш завантажений новорічно-різдвяний період. Взяти хоча б фінансові показники. Упродовж січня-жовтня ц.р., порівняно з аналогічним періодом минулого року, зросли кількість туристів на Закарпатті /на 27%/, обсяги наданих послуг /на 18%/ і надходження до бюджетів усіх рівнів /на 22%/, збільшилася сума коштів, скерованих на розбудову /реконструкцію/ матеріально-технічної бази /на 37%/. Нині в області тривають будівництво та реконструкція 25 об'єктів туристично-рекреаційного призначення. В системі туризму нашого краю цьогоріч створено понад 200 нових робочих місць.

Завершується науково-дослідницька розробка таких концепцій: генеральних планів розвитку гірськолижних курортів "Великий Верх" і "Плай" на схилах гір Боржавського масиву, природно-рекреаційної території "Синевирське озеро", генерального плану гірськолижного курорту "Драгобрат-Кваси" на схилах гір полонини Драгобрат, а також на полонині Руна, розвитку об'єктів зимового туризму в області. Віримо, що років через три-чотири наш край за гірськолижними об'єктами складе серйозну конкуренцію сусідній Словаччині. Розвиватимемо й зелений туризм, а також такі активні види туризму, як пішохідний, вело-і кінний, водний та екстремальний /пара- і дельтапланеризм, спелеотуризм тощо/.

Умови для цього є, та й держава все більшу увагу приділяє розвиткові нашої галузі. За останні три роки у держбюджеті вперше передбачені кошти на розвиток туризму й рекреації. Сподіваємося, що й наша обласна рада не відставатиме. Адже розвиток туризму обласна влада визнала одним із пріоритетів своєї роботи. Отож всіляко підтримує тих, хто вирішив започаткувати власну справу в галузі туризму. Зокрема, видано рекомендації для сільського населення "На допомогу власнику сільської садиби", інфоромаційно-методичний довідник "Як організувати туристичні походи в гори", за сприяння облдержадміністрації виготовлено два показові стенди сіл Кам'яниця /Ужгородський район/ і Кострино /Великоберезнянський район/ з картами-схемами, на які нанесено туристично-рекреаційні та атракційні території. У вересні в Ужгороді проведено V Міжнародну виставку-ярмарок "Турєвроцентр -Закарпаття 2006", на якій були продемонстровані туристичні можливості нашого краю, укладені угоди про співробітництво у наступному році.

Яким же він буде для нас, новий 2007-ий? Сподіваємось, вдалим. Принаймні дивимось у майбутнє з оптимізмом. Зокрема, плануємо завершити роботу щодо створення генеральних планів тих об'єктів, концепція розвитку яких вже підготовлена; розпочати визначення і маркування Закарпатського туристичного шляху, розвиваючи заодно еко- і зелений туризм тощо; завершити роботу з підготовки фахівців у галузі туризму /в Ужгородському національному університеті вже створена кафедра туризму, а в Мукачівському технологічному інституті - факультет/; представити свої турпродукти на сайтах Росії, Німеччини та інших країн, де живуть вихідці із Закарпаття, які не проти відпочити у нашому краї. Культивуватимемо й спортивний туризм - вперше на Закарпатті проведемо змагання на Кубок України з пішохідного туризму, на яких можна буде виконати норматив кандидата у майстри спорту; розширюватимемо мережу інформаційно-туристичних центрів /поки що їх 3, а треба, щоб вони були у кожному районі/; і, звичайно, відбудеться чергова міжнародна виставка-ярмарок туристичних послуг... А з першого січня 2007-го відкриваємо свій Інтернет-портал, інформація якого щомісяця обновлятиметься. Попервах повідомлення подаватимуться українською, російською й англійською мовами, а згодом - і німецькою та угорською.

Словом, резюмує Олександр Марченко, планів багато. Отож побажаймо собі, щоб новий рік, Рік Свині, не підсунув нам свиню, тобто щоб ми виконали все задумане. Щоб зростали туристичні потоки на Закарпаття і щоб люди їхали від нас задоволеними, з наміром колись знову повернутися в Карпати... Закарпатці завжди раді гостям.
Ярослав Ядловський, Укрінформ
27 грудня 2006р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Економіка

16:01
На Закарпатті імпортовано товарів на 28 млрд грн, експортовано – 7,7 млрд грн
04:18
На Закарпатті 2021 рік був вдалим для білих сортів винограду
15:24
Ціни на Закарпатті у серпні зросли на 6%
16:13
На підприємствах машинобудування Закарпаття за 7 місяців випуск промислової продукції зріс на 37,5%
13:57
На Закарпатті у першому півріччі 2021-го, порівняно з попереднім роком, експорт збільшився на 37,5%, імпорт – на 46,1%
02:00
На Закарпатті триває "Конкурс стартапів" для підприємців
15:20
Підприємства транспорту на Закарпатті у січні-липні перевезли на 23,5% більше вантажів, ніж за цей же період торік
02:20
/ 2
У серпні середня вартість сільгоспділянок на Закарпатті зросла удвічі
14:37
На Закарпатті у першому півріччі 2021-го, порівняно з цим же періодом торік, експорт зріс на 14,8%, імпорт – на 23,7%
15:21
Найвищий темп зростання валової доданої вартості на Закарпатті торік зафіксовано у сфері електро- та газопостачання
13:45
Із початку року на Закарпатті найбільше експортовано товарів в Угорщину, Німеччину, Італію, Австрію та Білорусь
10:27
У січні-червні підприємствами Закарпаття вироблено будівельної продукції на суму 463 млн грн
19:17
На Закарпатті зросли обсяги промислового виробництва
17:52
За рік кількість сільськогосподарських тварин на Закарпатті скоротилася на 4,4%
15:27
Торік послугами туристичних організацій на Закарпатті офіційно скористалися 14,7 тис. осіб
22:40
/ 2
У Закарпаття за перший квартал залучено $269,6 млн прямих іноземних інвестицій
14:42
Завдяки приватизації на Закарпатті за перше півріччя до держбюджету надійшло понад 1,1 млн грн
16:21
За 5 місяців на Закарпатті послугами пасажирського транспорту скористалися 7, 8 млн пасажирів
14:29
Фінансовий результат підприємств до оподаткування на Закарпатті торік був від'ємним
14:43
За січень-квітень підприємствами легкої промисловості на Закарпатті реалізовано продукції на 485,4 млн грн
03:01
/ 4
У найбільшій сироварні Закарпаття скаржаться на нестачу молока
12:13
Торік підприємства Закарпаття реалізували на 9% менше товарі у роздріб, аніж попереднього року
14:17
/ 1
За перший квартал поточного року на Закарпатті прийнято в експлуатацію 103,5 тис м2 загальної площі житлових будівель
12:53
/ 2
Здійснено перший пасажирський рейс після відновлення авіасполучення між Києвом та Ужгородом
12:51
З 9 вересня відновлюється повноцінна робота Міжнародного аеропорту "Ужгород"
» Всі новини