Закарпаття: У Хусті обговорено проект Концепції та питання надання податкової звітності в електронному вигляді

15 грудня на Закарпатті на семінарі, який організувала Хустська ОДПІ, обговорено проект Концепції реформування податкової служби та питання подання податкової звітності в електронному вигляді. У семінарі взяли участь платники податків, обсяг операцій яких сягає більше мільйона гривень.

Представляючи проект Концепції реформування податкової служби, перший заступник начальника Хустської ОДПІ Володимир Пасічник відзначив, що реформування податкової системи намічається провести у три етапи . На першому -- протягом 2007 року – планується подолати головні недоліки чинної податкової системи за рахунок зміни податкових правил. Другий етап, який розраховано провести у 2008 - 2010 роках, передбачає реформування основних податків: податку на додану вартість, податку на прибуток підприємств, з доходів фізичних осіб, введення податку на нерухоме майно, зміни діючої системи платежів за природні ресурси та збору за забруднення навколишнього природного середовища, реформування методів адміністрування податків і зборів. Його наслідком має стати - розробка та ухвалення Податкового Кодексу України. Під час третього етапу передбачається реформувати систему адміністраторів податків і зборів, запровадження малопрогресивного податку з доходів фізичних осіб, зниження ставки податку на прибуток підприємств в напрямку її уніфікації з максимальною ставкою податку з доходів фізичних осіб. Планується ставку податку на прибуток поступово зменшити до 20 відсотків, податку на додану вартість – до 18 відсотків.

Головний державний податковий інспектор ДПА у Закарпатській області Єва Мойшевич, яка була запрошена на семінар, роз’яснила, що необхідність впровадження системи отримання від платників ПДВ та обробки в електронному вигляді податкової звітності та реєстрів отриманих і виданих податкових накладних є однією із першочергових та потребує законодавчого врегулювання, оскільки дозволить в онлайновому та автоматичному режимі відслідковувати повноту відображення податкових зобов’язань і податкового кредиту усіх платників ПДВ. Переваги електронної звітності очевидні. Взяти, хоча б, відшкодування ПДВ. Сама процедура проведення перевірок по відшкодуванню ПДВ вимагає чимало часу на дослідження ланцюгів постачальників продукції, встановлення, наскільки обгрунтовано сформовано податковий кредит. Нерідко, за її словами, це призводить до порушень законодавчо встановлених строків відшкодування, не виправданого втручання в діяльність платника.

Автоматизована система дозволить проводити перевірку дистанційно, в короткі терміни. До того ж, це ефективний засіб руйнування схем ухилення від сплати податків у повному обсязі, виявлення так званих віртуальних заявок на відшкодування податку на додану вартість. Такі системи електронної звірки податкових зобов’язань надають можливість в короткі терміни здійснювати кабінетний аудит та вживати оперативні заходи по упередженню використання “фіктивних” фірм.

Для того, щоб перейти на нову форму “спілкування” з податковими органами, необхідно укласти договір з податковою інспекцією. Отримати програмне забезпечення накладання електронно-цифрового підпису та шифрування. На сьогодні існує два найпоширеніших способи подання звітності. Це -- на магнітних носіях ---дискеті, диску, флеш-карті і мережею Інтернет. Більш конкретно довідатися про умови підключення до системи електронної звітності платники податків можуть із інструкції, що є в договорі, та посібника, який виданий спеціалістами ДПА у Закарпатській області. Його безкоштовно можна отримати у податкових інспекціях області. Крім того на вебсайті ДПА у Закарпатській області www.dpa.uzhgorod.ua та на сайті ДПА України www.sta.gov.ua створено банер, на якому розміщені всі нормативні документи та відповіді на запитання платників з цього питання.

На запитання, чи обов’язковим для підприємців є впровадження податкової звітності в електронному вигляді, Єва Мойшевич відповіла, що все залежить від бажання і можливостей конкретного підприємства чи підприємця. Звітність у паперовому вигляді не відмінена.. Інша справа, що ті підприємницькі структури, які вже звітують через Інтернет, мали змогу переконатися, що така система економить їхній час, зменшує паперовий документообіг між ними та податковою інспекцією, скорочує накладні витрати.

Про переваги нововведення розповіли ті платники, які вже подають податкову звітність в лектронному вигляді.
Офіційний сайт ДПА у Закарпатській області.
20 грудня 2006р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Економіка

03:01
У січні закарпатці вирізали 4,8% "приватних" корів
13:16
Торік підприємствами Ужгородщини реалізовано промислової продукції на суму 7468,5 млн грн
16:59
/ 2
Закарпатський "Єврокар" у січні-2020 випустив на 5% менше авто, ніж у січні торік
11:56
/ 4
Під час візиту австрійської делегації на "Єврокар" обговорили потенціал подальшого розвитку автоіндустрії на Закарпатті
16:35
Торік на Закарпатті обсяги виробництва будівельної продукції зросли на 8%
14:56
/ 1
Суд підтвердив фіктивність компанії Gofer Mining PLC, яка маскувала рейдерство "інвестиційною" діяльністю на Закарпатті
16:43
Після короткочасного відродження газовидобувна галузь Закарпаття пішла на спад
13:57
/ 3
OpenMarket продає арештований ужгородський машинобудівний завод "Тиса" за 7,2 млн грн
19:23
/ 12
Через "зелений тариф" для можновладців у січні вартість електроенергії для бізнесу може зрости на 20-25%
03:20
Електрика для закарпатців має подешевшати
13:42
/ 7
На Закарпатті за рік удвічі поменшало кіз та овець
14:14
/ 3
Для відновлення повноцінної роботи аеропорту "Ужгород" виконані практично всі умови – керівник Украероруху
12:10
/ 9
На Закарпатті фіксують найстрімкіші темпи падіння промисловості
10:34
/ 4
Закарпаття і надалі залишається регіоном із найбільшим падінням виробництва молока
17:52
Соціально-економічне становище Закарпатської області у січні-жовтні 2019 року
17:41
Підприємствами й організаціями Закарпаття за січень-вересень освоєно на 15,3% менше капітальних інвестицій, ніж торік
17:35
/ 1
З початку року іноземні інвестори "вклалися" в економіку Закарпаття на 11,6 млн грн
12:04
Підприємства Закарпаття упродовж 9 місяців здійснювали експорт послуг до 77 країн, імпорт – з 42 країнами
10:32
На Закарпатті створюють потужний автомобільний кластер
17:58
Форум ініціатив відбувся у Соломонові на Ужгородщині
02:12
/ 2
День Свободи і Гідності відзначили у Хусті та Тячеві
17:34
/ 2
Перший приватний винороб Закарпаття готується отримати офіційну ліцензію
22:23
/ 5
Авіакомпанія "Азур Ейр Україна" з Тячева потрапила в ТОП-10 найбільш успішних компаній галузі
16:26
/ 5
За 9 місяців на Закарпатті промислове виробництво скоротилося на 9%
01:35
/ 2
Перепони на шляху легалізації виноробства обговорили на зустрічі в Ужгороді
» Всі новини