За словами Степана Сембера, ця наукова тема була запропонована Комітетом з питань бюджету Верховної Ради України у 2006-2007 роках. Відтак розпочався І етап – вивчення можливостей розробки такої системи. Роботу було розподілено між відповідними науковими установами у Києві та Донецьку, а також Закарпатським регіональним центром соціально-економічних та гуманітарних досліджень НАН України.
"Ця система здатна, зокрема, оптимізувати міжбюджетні відносини і міжтериторіальне фінансове вирівнювання, забезпечити ефективність планування місцевих бюджетів за доходами і видатками, контроль на всіх етапах бюджетного процесу", – пояснив Степан Сембер.
Розробка цієї теми пройшла два етапи – є відповідна інтелектуальна система, що апробована на відповідних даних Донецької області. Як повідомив директор Закарпатського регіонального центру соціально-економічних та гуманітарних досліджень НАН України, наразі вона апробовується на даних Закарпатської області. "Сподіваємося, до кінця літа система повністю працюватиме на Закарпатті, – каже Степан Сембер. – За допомогою Інтелектуальної автоматизованої інформаційно-аналітичної системи можна буде прогнозувати й різні варіанти розвитку бюджетів району, міста, села".
Паралельно ця ж система розповсюджуватиметься по Україні. Якщо буде профінансований ІІІ етап, передбачається, що за два роки вона охопить всю Україну.