ТОВ "ЕНО-Меблі ЛТД", що має в області розгалужену мережу деревообробних і лісозаготівельних виробництв, є одним із провідних підприємств галузі. Цієї середи голова облдержадміністрації Олег Гаваші відвідав основний завод концерну в Мукачеві і ознайомився з його діяльністю.
Як повідомив президент підприємства Ігор Ремінний, "ЕНО-Меблі ЛТД" є одним із найбільших експортерів меблів в Україні – експортує свою продукцію в 26 країн світу. Особливою популярністю за кордоном користуються гнуто-клеєні меблі. Голова облдержадміністрації, ознайомившись із процесом виготовлення гнуто-клеєних меблів, відзначив запровадження тут найновітніших технологій: деталі здебільшого виготовляються на нестандартному обладнанні, спроектованому та виготовленому спеціалістами підприємства. Більшість обладнання є унікальним і не має аналогів у світі.
Особливу увагу Олег Гаваші приділив енергетичному комплексу підприємства: в систему входять три котельні та утилізатор, які працюють на відходах виробництва та утилізують побутові відходи.
Робота комплексу забезпечує тепловою енергією сушильне госпо-дарство на 3500 куб. м пиломатеріалів, технологічні потреби та опалення всіх приміщень. Що цікаво, за 2008 рік підприємством виготовлено меблів на су-му 115,1 млн. грн., при цьому не використавши жодного кубометру газу.
На нараді з керівництвом концерну було підбито підсумки виконання рішень наради, яка нещодавно була проведена в облдержадміністрації і стосувалась мінімізації впливу фінансово-економічної кризи на деревообробну галузь краю, зокрема забезпечення підприємств лісосировинними ресурсами.
Ця нарада мала безперечно позитивний ефект: уже в січні у порівнянні із лютим деревообробною галуззю вироблено продукції майже на 30 відсотків. Що стосується "ЕНО-Меблі", підприємство отримало можливість забезпечити технологічні потреби в буковій деревині та вирішити низку проблем, пов’язаних із зовнішньоекономічною діяльністю. Щодо перспектив діяльності, то, як зазначив Ігор Ремінний, що, незважаючи на кризу, вони збережуть обсяги виробництва на рівні 2008-го року. Це засвідчують і показники перших двох місяців цього року: у порівнянні з аналогічним періодом 2008 року обсяги виробництва зросли на 56 відсотків.
Серед проблем, які порушувало керівництво підприємства, акцент робився на необхідності своєчасного відшкодування податку на додану вартість. З вересня минулого року ПДВ не поверталось, і зараз борг становить 3,7 мільйона гривень.